Телеком Србија влегува во Македонија

Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Ok neka probaat vaka se poskapi i od telekom.... Ako za 2m,odnosno pred nova godina ne napravat soodveten paket dzabe im e se ke si tera duopolot (telekom/a1) drugite se sitni ribi...
Да знаеја да работат и во Србија ќе беа водечки така што прашање е на време кај нас кога ќе се затворат како Албафон.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Овој потег го толкувам само како потег самиот Телеком Србија да си ја крене вредноста на ниво на групација. Билдање на портфолио. Неразбирливо ми е, покрај промашај од понуда, во т.н Мтел зона ги немаат вклучено Швајцарија и Бих кај што исто постојат. Не знам немам коментар.
Кој и да го водел проектов, не само што нема познавање, скроз ја утнал и таргет групата.
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
Tolku vreva krenaa za dzabe telekabel gi veze so cenive sega ovaa ponuda 700 den 70 gb treba da ostane a ne samo ovie3 dena bravo taka neka prodolzat
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
909
Поени од реакции
588
И така и така пошто над 50% во ТВ пакетите се српски телевизии заедно со сите музички турбофолк канали им фали уште да излезат со изјавата МТЕЛ ОПЕРАТОРОТ Е НАСОЧЕН САМО ЗА СРПСКАТА ЗАЕДНИЦА ВО МАКЕДОНИЈА.:pos:
Автоматски споено мислење:


Разликата помеѓу овие SBB во Србија и MTEL е како небо и земја:
Скоро бев во Србија и имав прилика да користам услугите на SBB . Приемникот е предобар, многу брзо се вртат каналите, снимање има секој канал и веднаш можеш да ја вратиш назад било која програма. Прекрасно
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Овој потег го толкувам само како потег самиот Телеком Србија да си ја крене вредноста на ниво на групација. Билдање на портфолио. Неразбирливо ми е, покрај промашај од понуда, во т.н Мтел зона ги немаат вклучено Швајцарија и Бих кај што исто постојат. Не знам немам коментар.
Кој и да го водел проектов, не само што нема познавање, скроз ја утнал и таргет групата.
Dane go spremaat za prodazba..???
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.883
Nemaat sto da ponudat, ke vrajkale Pripejd kako ?> 14 dena 14gb ok so 50/50 minuti/sms ?
posle 14denovi nema usluga....
posle toa dodatnite paketi se mizerija 199mkd za 500mb internet+povici za 7 denovi
da ne mislat Srbive deka sme 2012? a ne uste 2 meseci 2023 ??
Автоматски споено мислење:


mozi, mada mislam deka tuka dzabe se nervirame koga nema sto da se diskutira, dodeka ne izvadat asolna ponuda da konkurira ..samo sega drugo e uste povejke problem, i taka oslabenata mreza na A1 pokraj lycamobile,Green sega + i Mtel ...uste taa falese ...
Автоматски споено мислење:


cirkuzot da e uste pogolem ova ke gledas/slusas ama ako stavis 299mkd,mesecno ....
Кај мене тука припејдот е таков, 1 ден 1 долар (неограничено разговори и 1гб нет), ако не платиш стопира. Или 0 дена/30дена и тн.
Нема припејд како таму пушташ еднаш и активна картицата цела година.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Кај мене тука припејдот е таков, 1 ден 1 долар (неограничено разговори и 1гб нет), ако не платиш стопира. Или 0 дена/30дена и тн.
Нема припејд како таму пушташ еднаш и активна картицата цела година.
A kade toa?
Druze ti epten ne napravi deka sme zakoceni, ako saka mtel dane vrati 2010 ok, nivni problem nese vrajkame nazad...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.883
A kade toa?
Druze ti epten ne napravi deka sme zakoceni, ako saka mtel dane vrati 2010 ok, nivni problem nese vrajkame nazad...
Австралија
Автоматски споено мислење:

П.с закочени не, а разгален пазар да.
 
Член од
23 јануари 2020
Мислења
11
Поени од реакции
4
Dedo mi zema prepaid broj im vrtam vo kontakt centarot za da prasam kako sto treba mi vikaat trebalo podatoci od licna karta da im dadam za da go aktiviraat od tamu
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
666
Поени од реакции
1.101
Dedo mi zema prepaid broj im vrtam vo kontakt centarot za da prasam kako sto treba mi vikaat trebalo podatoci od licna karta da im dadam za da go aktiviraat od tamu
Секаде е така. Мораш да го регистрираш симот. Разликата е што во А1 ова е решено по пат на СМС
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
988
Поени од реакции
415
Секаде е така. Мораш да го регистрираш симот. Разликата е што во А1 ова е решено по пат на СМС
Na A1 mozes onlajn na Lajka isto onlajn a i onlajn se poracuvaat kartickite.
Mislam ako ne planiraat da vovedat onlajn registriranje broj i onlajn naracka na sim karticka a nemaat saloni vo sekoj grad kako planiraat da rabotat niz cela drzava.
Prasav za portiranje na broj mi rekoa deka moralo vo salon, koj eb*n salon da odam od kocani do skopje za edno portiranje na broj.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Na A1 mozes onlajn na Lajka isto onlajn a i onlajn se poracuvaat kartickite.
Mislam ako ne planiraat da vovedat onlajn registriranje broj i onlajn naracka na sim karticka a nemaat saloni vo sekoj grad kako planiraat da rabotat niz cela drzava.
Prasav za portiranje na broj mi rekoa deka moralo vo salon, koj eb*n salon da odam od kocani do skopje za edno portiranje na broj.
Ne se vlezeni za konkurencija, tuku za matejne raboti....
Inaku ete vo vinica imas blu mobil...
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Скоро бев во Србија и имав прилика да користам услугите на SBB . Приемникот е предобар, многу брзо се вртат каналите, снимање има секој канал и веднаш можеш да ја вратиш назад било која програма. Прекрасно
Ги гледав цените и наместо таков оператор да дојде кај нас доаѓа најлошиот што е поскап од постоечкиве.Се повеќе почнувам да се сомневам дека е отворен не заради профит и конкуренција туку како параван за да се исперат некои нивни големи пари.Бугарската мафија во 90 те години кога палеше и гасеше на чело со покојниот Карамански парите ги переше преку отварање на куп менувачници во Софија.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Ги гледав цените и наместо таков оператор да дојде кај нас доаѓа најлошиот што е поскап од постоечкиве.Се повеќе почнувам да се сомневам дека е отворен не заради профит и конкуренција туку како параван за да се исперат некои нивни големи пари.Бугарската мафија во 90 те години кога палеше и гасеше на чело со покојниот Карамански парите ги переше преку отварање на куп менувачници во Софија.
mtel do sredata msat bese -50% 12 meseci od sredata 10 meseci -50% namesto pogolem popust za vlez ovde se namaluva 2 meseci pomalku....i sto povejke od toa ...
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
mtel do sredata msat bese -50% 12 meseci od sredata 10 meseci -50% namesto pogolem popust za vlez ovde se namaluva 2 meseci pomalku....i sto povejke od toa ...
Друже 100% овие се влезени тука за да исперат црни пари зашто друго логично објаснување нема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom