Телеком Србија влегува во С.Македонија

Член од
29 август 2008
Мислења
3.447
Поени од реакции
2.381

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.815
Поени од реакции
1.117
Очигледно месецов нема да почнат
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.815
Поени од реакции
1.117
Член од
29 август 2008
Мислења
3.447
Поени од реакции
2.381
Се мисли како виртуелен оператор не како физички. При влез кај нас најавија за влез и во Швајцарија и Германија по ист модел како и тука.
Vo prevod i za Mvno ke se ceka do kraj na 2022.??
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.815
Поени од реакции
1.117
своја мрежа ќе градат...
Никаде во текстот тоа не го кажува. Планот е за виртуелна мреж истото како и за другите два пазари кај се во најава. Очигледно работата стагнира работат ама не толку брзо како што се збореше
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
118
Поени од реакции
215
Никаде во текстот тоа не го кажува. Планот е за виртуелна мреж истото како и за другите два пазари кај се во најава. Очигледно работата стагнира работат ама не толку брзо како што се збореше
Maj 2023 година, има спомнато во еден текст дека за во Мај идната година ќе почнат со домашен интернет и мобилна телефонија. Пополека изгледа работат за да немаат испади како Телекабел.
Screenshot_20220711-175245_Facebook.jpg
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.815
Поени од реакции
1.117
Maj 2023 година, има спомнато во еден текст дека за во Мај идната година ќе почнат со домашен интернет и мобилна телефонија. Пополека изгледа работат за да немаат испади како Телекабел.
Прегледај го приврзокот 338200

Гледам одлив на луѓе од Телеком и А1 во Мтел. За жал тука нема нови добри кадеи па ги преземаат оние што останале (добри и лоши). Ќе видиме во секој случај некад ќе бидне. За своја инфраструктура Мтел неверувам дека ќе има пошто е прескапо.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
76
Поени од реакции
30
ako sledite kako se prekina tenderot za 5g, golema e verojatnosta da pobaraat i dobijat frekvencii letovo .. a skapo... pa 5g opremata e daleku poevtina i daleku polesna za odrzuvanje od T i A1 sto gi drzat aktivni 2G, 3G i 4G...
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.815
Поени од реакции
1.117
ako sledite kako se prekina tenderot za 5g, golema e verojatnosta da pobaraat i dobijat frekvencii letovo .. a skapo... pa 5g opremata e daleku poevtina i daleku polesna za odrzuvanje od T i A1 sto gi drzat aktivni 2G, 3G i 4G...
Никој не се пријави за третиот пакет фреквенции што АЕК го има за трет оператор така да не верувам дека ќе се нафатат. Плус 5Г only оператор тешко. Зборам од перспектива на цена. Да не збориме за фактот што за 5Г во моментов само Нокиа и Ериксон се дозволени така да тие се 20 пати поскапи од Huawei, ZTE.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom