Телеком Србија влегува во С.Македонија

Член од
29 август 2008
Мислења
3.446
Поени од реакции
2.380
So se raspravate, mtel e vlezen, so politicki celi koja konkurencija koi magli... so satelitska tv i bezicen net nema fajde.. Samo kabel: dali optika, dali dsl, dali coaxial...
Msat e kolku da e.! Demek go ima...
Btw, so sportskite kanali ne se merilo za tv, treba da ima se neka si ima i posebni paketi so povejke kanali sport, film, dokumentarni itn...
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
4.273
So se raspravate, mtel e vlezen, so politicki celi koja konkurencija koi magli... so satelitska tv i bezicen net nema fajde.. Samo kabel: dali optika, dali dsl, dali coaxial...
Msat e kolku da e.! Demek go ima...
Btw, so sportskite kanali ne se merilo za tv, treba da ima se neka si ima i posebni paketi so povejke kanali sport, film, dokumentarni itn...
Во ред се сложувам да..НО, најголем процент на гледаност има спорт. Дека треба да има.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
4.814
Поени од реакции
11.624
So se raspravate, mtel e vlezen, so politicki celi koja konkurencija koi magli... so satelitska tv i bezicen net nema fajde.. Samo kabel: dali optika, dali dsl, dali coaxial...
Msat e kolku da e.! Demek go ima...
Btw, so sportskite kanali ne se merilo za tv, treba da ima se neka si ima i posebni paketi so povejke kanali sport, film, dokumentarni itn...
Мтел е влезен и неопходна им е кабелска инфраструктура за било каква експанзија и што е многу важно за транзит кон Грција... Наскоро ќе официјализираат договор со домашен оператор. Изваесно е дека со А1 тука нема да ја имаат релацијата како во другите земји.
Помеѓу Мтел и УГ има голема тензија која е уствари помеѓу најбогатиот Србин, Шолак, и Вучко... Не за џабе има толку великодушни финансиски шотови на Телеком.
УГ не да не се повлекува од МК туку напротив, веќе има изнајмена инфраструктура чисто како вовед во некакви интенции. ЕОН е еден од полошите членови на групацијата на УГ, многу е поверојатно да настапат како Телемах...
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
76
Поени од реакции
30
imaat li u plan da gi stavat makedonskive vo hd? na malku pogolem televizor slikata e uzas...
so televizori imate doma?
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Planiraat li ovie da zapocnat so mobilnata ili ne, kolku vreme najavuvaat naskoro naskoro i nikako da dojde momentot.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.405
Поени од реакции
1.338
За вие што имате телевизија од Мтел, го има ли Еуроспорт 4К каналот? Гледам често го спомнува коментаторот па не знам дали го има.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.815
Поени од реакции
1.117

Воведоа опција за плаќање онлајн
 

Kajgana Shop

На врв Bottom