Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Мизерија ми е интернетов после 6ти јануар.Таман се стабилизираше , нова зграда нова инсталација едно друго сега пак е ужас.Греота е ама кога се нема и на ова ќе си викаш добро е.Имаат уште 9 дена да го опраат зошто ми завршува испитна и ќе има пцуење по телефони и малтретирање додека не ми го оспособат.
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Во Струмица веќе 5-6 дена телекабел интернетот е жива нервоза,неможе еден филм да изгледам на ПикБокс на ТВ на секој 10 секунди Loadira катастрофа....џабе плаќав претплата за ПикБокс кога е слаб интернетот,ако продолжат така се префрлувам на друг оператор
 
Член од
10 септември 2014
Мислења
144
Поени од реакции
91
Алсат-М веќе подолго време ја нема на програмата на телекабел, како една од телевизиите со национална (ги има 6--сител, канал5, телма, алфа и алсатм) мислам дека законски се обврзани да ги даваат во својата понуда но тие си одлучиле да ја исклучат. Мислам дека алста-м со програмата (во делот на информирањето, вести, дебатни емисии и сл е светлосна година пред сител) ама тоа е. Дали некој знае дали се законски обврзани да ги пренесуваат “националните“ канали и со кој закон е тоа регулирано?
Еве ја исклучија и канал5+ ... абе шутраци невидени.
Мењам 35 канали од понудата на телекабел за враќање на Натионал Географик..има ли заинтересирани за трампа?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Можно ли е увек коа ке дојдат да ми праат нешто дома да ми напраат лом, увек тоа чизмите им се со кал, прееска беше еден како што иам жолт тепих му ја еба мамата....
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Можно ли е увек коа ке дојдат да ми праат нешто дома да ми напраат лом, увек тоа чизмите им се со кал, прееска беше еден како што иам жолт тепих му ја еба мамата....
Тешки сељаци работат во Телекабел. :D
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Поради невремето во Штип е во прекин интернет сервисот на Телекабел се скинал оптички кабел од Неотел...
 
Член од
2 мај 2009
Мислења
276
Поени од реакции
170
Поради невремето во Штип е во прекин интернет сервисот на Телекабел се скинал оптички кабел од Неотел...
Исто е и со blizoo... Само еден оптички кабел ли иде до Штип? Нема ли некој бекап? Ова ни се случува еднаш годишно... Мајку му...
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Поради невремето во Штип е во прекин интернет сервисот на Телекабел се скинал оптички кабел од Неотел...
Па не ги гасите телефоните одма како такво, тај контакт е за тоа, да се јавам и да прашам шо се има сеа скинато, или па сушете мокри гаки
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Близу растурија со брзиниве....Само Телешит си остана како што е
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Близу растурија со брзиниве....Само Телешит си остана како што е
tk gi promenile DNS pak, barem toa go pravat cesto,a za brzinite ke pocekame nekoja godina.....
Alooo Tk (razbudete se zimata zavrsi ) 2015-02-03_010308.png
 
Последно уредено:

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.408
Поени од реакции
2.748
Абе што ви е вас бе, Близу не е способен ни СК каналите... Не викам не, кој сака нека оди кај нив, ама без СК - АЛООООО....
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
50
Поени од реакции
8
Абе што ви е вас бе, Близу не е способен ни СК каналите... Не викам не, кој сака нека оди кај нив, ама без СК - АЛООООО....
СК каналите би требало да ги озбезбедат веднаш по спојувањето. Ја не би ги сменил никад Телекабел поради добрата цена и зошто нема склучување договор, но интернетот им е многу поспор во однос на конкуренцијата. А и неколку пати прашувам последниве месеци, немаат намера на зголемување на брзините или нудење на некакви нови интернет пакети.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.408
Поени од реакции
2.748
СК каналите би требало да ги озбезбедат веднаш по спојувањето. Ја не би ги сменил никад Телекабел поради добрата цена и зошто нема склучување договор, но интернетот им е многу поспор во однос на конкуренцијата. А и неколку пати прашувам последниве месеци, немаат намера на зголемување на брзините или нудење на некакви нови интернет пакети.
Само не знам зошто ТК толку многу ја форсира Аналогната телевизија. Многу канали би можеле од таму да тргнат, со тоа што ќе се ослободат повеќе фрекфенции, и би можеле да ги зголемат и Up брзините, да воведат повеќе HD канали, па и да ги зголемат Down брзините.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom