Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Значи ставив пред 3 дена оптички, 20/20 дечките дојдоа наместија, сменија модем. Али зошто мене интернетот ми кочи ептен? Многу чудно...како да ми беше подобар претходно на кабелски...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Рутерот како ти е, колку време е? Да не е повеке време, па со новата брзина се пушта поголем проток на податоци и да ти блокира...
 
Член од
14 февруари 2018
Мислења
98
Поени од реакции
46
Рутерот како ти е, колку време е? Да не е повеке време, па со новата брзина се пушта поголем проток на податоци и да ти блокира...
Гланц нов од кутија го извадија кога наместија. JM Fibre e


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Здраво дечки, имам еден чуден проблем. Не можам да го синхронизирам времето на Windows 10. Секогаш е неуспешно на интернетот од Телекабел.
А кога ќе се поврзам на хотспот од мобилниот (интернет на А1), синхронизацијата е успешна.

Се јавив во Телекабел и ми кажаа дека не блокирале никакви порти. Any ideas?
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929
Kako ste zadovolni od optickiot internet na Telekabel dali e stabilen brz i dali cesto paga signalot dali ima politika na fer koristenje ili navistina e neogranicen.
Dali davaat wi-fi ruter za optickiot internet i kakva oprema davaat za optickiot internet od Telekabel.

Za ovoj paket prasuvam od 600 denari.


 
Последно уредено:
Член од
23 октомври 2016
Мислења
72
Поени од реакции
17
друже попара е нетов имам пакет од 1гб кај мене стигнува 300/300 а арно ама деновиве тешко да извадам и макс 50мб/с
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Kako ste zadovolni od optickiot internet na Telekabel dali e stabilen brz i dali cesto paga signalot dali ima politika na fer koristenje ili navistina e neogranicen.
Dali davaat wi-fi ruter za optickiot internet i kakva oprema davaat za optickiot internet od Telekabel.

Za ovoj paket prasuvam od 600 denari.


Ubav toj od 600 mozi ke raboti poradi brzinata 20/20 za ostanatite tesko ..pogotovo popladne od 17h pa do 23/24 a sega so so situacijava mozi i non-stop
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Znaci ne e stabilen optickiov net na Telekabel.
Najubavo da se rasprasam za Telekom optcki internet.
Telekabel 20/20 ima moj drugar i nee zadovolen..(ogromna varijacija na brzinata)ama nema dr,opcija.....pogotovo popladne posle 17h.ima iptv za hd trga do 10mbps, za sd 5mbps navecer mu seckaat kanalite.... ke izgasne iptv speedtest vika odvaj 10 i tie ne stabilni .....ne znam odluci si sam...ako ima telekom optika odi na neotel so mreza od telekom poevtini se...i povejke gb davaat...
 
Член од
11 април 2018
Мислења
204
Поени од реакции
60
Telekabel 20/20 ima moj drugar i nee zadovolen..(ogromna varijacija na brzinata)ama nema dr,opcija.....pogotovo popladne posle 17h.ima iptv za hd trga do 10mbps, za sd 5mbps navecer mu seckaat kanalite.... ke izgasne iptv speedtest vika odvaj 10 i tie ne stabilni .....ne znam odluci si sam...ako ima telekom optika odi na neotel so mreza od telekom poevtini se...i povejke gb davaat...
Јас избегав од телекабел пред 1год токму поради тоа,сега сум на телеком вдсл интернет но сум блиску до централа и имам јаки брзини слично на оптика стабилност ако веруваш беспрекорна.види прашај и ако не си блиску до централа вдсл е добра работа и таа брзина што ќе ја имаш ќе биди стабилна.земи тест период бесплатно од телеком барем тоа можиш.
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
72
Поени од реакции
17
катастрофа деновиве од 1гб/с добивам 30мб/с
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
На телекабел сум . По 16 или 17.00 часот па се до полноќ интернетот е спор стримови неможам да отворам, да симнувам. Поради корона вирусот е или до операторот? Секаде ли е така по 16.00 часот и на другите оператори?
 
Член од
14 февруари 2018
Мислења
98
Поени од реакции
46
На телекабел сум . По 16 или 17.00 часот па се до полноќ интернетот е спор стримови неможам да отворам, да симнувам. Поради корона вирусот е или до операторот? Секаде ли е така по 16.00 часот и на другите оператори?
и кај мене е така се зажалувам што се префрлив на оптички..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.633
Поени од реакции
3.648
И кај мене успорува околе 3 4 до 1 навечер и сам на кабелски интернет
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Значи до вирусот е дека е полициски час сите се дома,а не е до Телекабел?
 

Don Huan

Alter Ego
Член од
12 јануари 2020
Мислења
256
Поени од реакции
333
I kaj mene optikata na telekabel deluva preoptovarena. Inaku pri download i uploaud e ok, samo na web sajtovite znae malku da e pospor. Pa site sega se ujlucuvaat i zatoa e preoptovaren valjda.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom