Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
Aман веќе со овие Пинк каналиве, мене на Телеком пред два-три месеца место RTL на грешка ми ги имаат ставено тие канали и ништо мене не ми се од корист тие канали. Ме мрзеше да се јавувам и да оправам ама ќе пробам да ми сменат ако може.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Aман веќе со овие Пинк каналиве, мене на Телеком пред два-три месеца место RTL на грешка ми ги имаат ставено тие канали и ништо мене не ми се од корист тие канали. Ме мрзеше да се јавувам и да оправам ама ќе пробам да ми сменат ако може.
122 за 1 минута ќе ти го решат проблемот
 
Член од
3 декември 2010
Мислења
168
Поени од реакции
77
На собраниски ви шушти тонот? Десет пати им имам кажано на идиотиве се праат наудрени не било до нив. Кого будала праат кога сигналот е одличен кога гледам на антена, а на кабловска којзнае од кај вадат сигнал-стрим...багра неписмена...И на МРТ HD сликата има страшен лаг кога има брзи сцени-движења, дали на филм, утакмица или сл. Ми скурчи више од индијанциве, битно качија на 450 ден. а ништо квалитетно не додадоа во понудата, само бизнис интересите им се важни.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
На собраниски ви шушти тонот? Десет пати им имам кажано на идиотиве се праат наудрени не било до нив. Кого будала праат кога сигналот е одличен кога гледам на антена, а на кабловска којзнае од кај вадат сигнал-стрим...багра неписмена...И на МРТ HD сликата има страшен лаг кога има брзи сцени-движења, дали на филм, утакмица или сл. Ми скурчи више од индијанциве, битно качија на 450 ден. а ништо квалитетно не додадоа во понудата, само бизнис интересите им се важни.
a plus sto imam i albanski prevod
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
411
Поени од реакции
168
Дали некој од битола има проблеми со ск 4,5,6 не можи да ги најди на дигиталната ,а сите други канали ги наоѓа (скенирам на фрекфенција 570mhz 6900 256qam
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Denes MTV1 HD ne ja biva
Samo kaj mene ili globalno e
Nema slika, ton nikakov
Mozebi e premestena na nova frekvencija...

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
2
Поени од реакции
1
Дали некој знае во што е проблемот што не може автоматски да ги избере каналите само 13 дигитални ми наоѓа, пробав и земја да сменам и пак исто
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.896
Дали имате проблем со кабловската, на секоја програма закочува сликата на момент.. така е на сите програми..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom