Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Член од
21 јуни 2018
Мислења
555
Поени од реакции
229
Колку пари е моментално најефтината опција за аналогна ТВ?
 
Член од
27 март 2012
Мислења
24
Поени од реакции
10
Што се случува со каналот Pikaboo да не знае некој? Изгаснат е за стално или само во Скопје го нема??
 
Член од
8 март 2012
Мислења
333
Поени од реакции
397
Што се случува со каналот Pikaboo да не знае некој? Изгаснат е за стално или само во Скопје го нема??
Го нема неколку дена и во Св.Николе значи изгледа секаде е, а мислам дека ќе го пуштат само многу се не ажурни од Телекабел
 
Член од
4 јануари 2016
Мислења
37
Поени од реакции
47
Дали некој знае што се случува со SK2 HD, дали е изместена фреквенцијата? Пробав да ја апдејтирам фреквенцијата 762.000 и сите SK канали функционираат освен овој.
 
Член од
1 ноември 2021
Мислења
135
Поени од реакции
301
Дали некој знае што се случува со SK2 HD, дали е изместена фреквенцијата? Пробав да ја апдејтирам фреквенцијата 762.000 и сите SK канали функционираат освен овој.
До неделата СК2 ХД, СК3 ХД и СК ХД немаа сигнал. Сега баш проверив 3 и ХД се ок, а на СК 2 ХД моментално пишува нема CI модул!? WTF?:eek:
 
Член од
1 ноември 2021
Мислења
135
Поени од реакции
301
Да, исто покажува и кај мене.. o_O
Има некој проблем кај нив, не чепкај ништо. Ќе средат ваљда како со овие две.
Автоматски споено мислење:

Пуштена е Нова Спорт на Телекабел
Нема сеуште кај мене. Ја има Нова С што беше уште од лани, а Нова Спорт сеуште не.
 
Последно уредено:
Член од
8 март 2012
Мислења
333
Поени од реакции
397
Има некој проблем кај нив, не чепкај ништо. Ќе средат ваљда како со овие две.
Автоматски споено мислење:


Нема сеуште кај мене. Ја има Нова С што беше уште од лани, а Нова Спорт сеуште не.
Барај на фреквенција 658.000
 

Kajgana Shop

На врв Bottom