Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Член од
31 декември 2017
Мислења
153
Поени од реакции
64
Neka voveede drugi
..gi ima na sajtot na agencija za elektronski komunikacii a ne gi pustile(hrt3.slo 1 slo 2..itn)
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
530
Поени од реакции
432
Ако Телекабел не ги додаде Арена каналите ке има масовно исклучување,Мора да ги додаде па макар и со доплата.
Неможе на доплата. Ниту едните ниту другите сакаат да бидат на доплата туку само во основниот пакет. А ниту еден кабелски оператор неможе да си дозволи да има и Арена и Спортклуб. Нашиот телеком е нешто друго.

Но како и да е, од следната година тие што ќе имаат Арена канали ќе плаќаат кабелска со повисока цена.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.075
Поени од реакции
1.189
Неможе на доплата. Ниту едните ниту другите сакаат да бидат на доплата туку само во основниот пакет. А ниту еден кабелски оператор неможе да си дозволи да има и Арена и Спортклуб. Нашиот телеком е нешто друго.

Но како и да е, од следната година тие што ќе имаат Арена канали ќе плаќаат кабелска со повисока цена.
Не е Арена на Телеком во најосновниот, не е ниту во средниот пакет М, туку во најскапиот Л пакет, освен ако не комбинираш со Магента.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
4.216
Неможе на доплата. Ниту едните ниту другите сакаат да бидат на доплата туку само во основниот пакет. А ниту еден кабелски оператор неможе да си дозволи да има и Арена и Спортклуб. Нашиот телеком е нешто друго.

Но како и да е, од следната година тие што ќе имаат Арена канали ќе плаќаат кабелска со повисока цена.
Ima operator so SK, Arena, i Eurosport se komplet


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.126
Поени од реакции
5.868
Ima operator so SK, Arena, i Eurosport se komplet


Sent from my iPhone using Tapatalk
Да Неотел ги има. Не знам дали они ги имаат Eurosport news, SK 7, 8, 9, 10.
 
Последно уредено:

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.126
Поени од реакции
5.868
I Kabelnet isto


Sent from my iPhone using Tapatalk
Они се локален кабелски оператор од Прилеп.
Нр знам дали Неотел и Кабелнет ги имаат Eurosport news и SK 7, 8, 9, 10.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.432
Поени од реакции
4.037
Неможе на доплата. Ниту едните ниту другите сакаат да бидат на доплата туку само во основниот пакет. А ниту еден кабелски оператор неможе да си дозволи да има и Арена и Спортклуб. Нашиот телеком е нешто друго.

Но како и да е, од следната година тие што ќе имаат Арена канали ќе плаќаат кабелска со повисока цена.
Па нека ги исклучат СК, за кој кур им се. Премиер нема, Ла Лига нема. Ништо интересно повеќе. Само јас знам десетина души кои ќе се исклучат од Телекабел доколку не направат нешто да ги пуштат Арените од следна сезона.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.595
Поени од реакции
20.860
Зошто ја нема Sportklub HD ? Неможе човек ни Ф1 да гледа срамота..
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
153
Поени од реакции
64
Telekabel odamna ne ste ja osvezile ponudata so novi kanali..a vreme ..inace bez anglisko dogodina i LS i Liga Europa ke ostanete bez pretplatnici
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.021
Поени од реакции
83
Незнам што уште чекаат за Арена Спорт да ги вклучат (макар и со доплата). Изгледа чекаат масовно корисниците да почнат да се исклучуваат!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom