Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Член од
13 ноември 2009
Мислења
228
Поени од реакции
96
Дали некој може да помогне со инфо,за поврзување на 2 телевизор од оптички модем....
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
228
Поени од реакции
96
Во смисла,дали е исто како со коаксијална кабелска,со сплитер или треба нешто друго...?!?
 
Член од
11 октомври 2020
Мислења
16
Поени од реакции
5
Imam kablovska od telekabel no vo tv vleguva samo kabelot so bakarnata zica so e i slikata ne e bas ubava, ako stavam resiver ke dobijam li podobar kvalitet na slikata?
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
530
Поени од реакции
432
Техничко прашање до корисниците на дититалната ТВ на Телекабел. Дали кога не сака да се зачува одбраниот превод на каналот, проблемот е до телевизорот? Дали и други имаат таков проблем?
Автоматски споено мислење:

Техничко прашање до корисниците на дититалната ТВ на Телекабел. Дали кога не сака да се зачува одбраниот превод на каналот, проблемот е до телевизорот? Дали и други имаат таков проблем?
 
Член од
28 октомври 2016
Мислења
54
Поени од реакции
37
Кај мене на секое пуштање Fox movies, Fox crime мора да се мести преводот.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.408
Поени од реакции
6.528
Техничко прашање до корисниците на дититалната ТВ на Телекабел. Дали кога не сака да се зачува одбраниот превод на каналот, проблемот е до телевизорот? Дали и други имаат таков проблем?
Автоматски споено мислење:

Техничко прашање до корисниците на дититалната ТВ на Телекабел. Дали кога не сака да се зачува одбраниот превод на каналот, проблемот е до телевизорот? Дали и други имаат таков проблем?
До телевизорот ти е, имам еден телевизор на телекабел што го памти сетирањето на аудио сигналот.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
153
Поени од реакции
64
Konecno Eurosport na angliski....uzivancija
Автоматски споено мислење:

Konecno Eurosport na angliski....uzivancija
 

Kajgana Shop

На врв Bottom