Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

kabelSKo

Dr.
Член од
23 февруари 2019
Мислења
51
Поени од реакции
62
Гледам другите оператори, да не речам сите оператори го реемитуваат Sport Klub 1 HD, само на Телекабел е SD. Дефинитивно најквалитетната понуда од сите SK канали е на SK1.
Па кога веќе ги нудите SK2 и SK3 во HD пуштете ја и SK1 HD.
Не знам каде е пречката, нелогично и парадоксално.
Неможат да понудат Аrenasport оправдано поради ексклузивност, еве SK1 HD можат, но не ја нудат.

п.с. ја тргнаа од понуда Nova Tv Hrvatska поради повлекување на права за реемитување од страна на каналот, а Балкан пакетот остана со иста цена 99 денари...цената на пакетот останува иста, а квалитетот е видно намален...нов канал заменски нема, нешто тешко наоѓаат, а се наплаќа 99 денари по старо...

...многу пасивно со телевизиската понуда
 
Член од
8 март 2012
Мислења
333
Поени од реакции
397
Гледам другите оператори, да не речам сите оператори го реемитуваат Sport Klub 1 HD, само на Телекабел е SD. Дефинитивно најквалитетната понуда од сите SK канали е на SK1.
Па кога веќе ги нудите SK2 и SK3 во HD пуштете ја и SK1 HD.
Не знам каде е пречката, нелогично и парадоксално.
Неможат да понудат Аrenasport оправдано поради ексклузивност, еве SK1 HD можат, но не ја нудат.

п.с. ја тргнаа од понуда Nova Tv Hrvatska поради повлекување на права за реемитување од страна на каналот, а Балкан пакетот остана со иста цена 99 денари...цената на пакетот останува иста, а квалитетот е видно намален...нов канал заменски нема, нешто тешко наоѓаат, а се наплаќа 99 денари по старо...

...многу пасивно со телевизиската понуда
Навистина за срамота се!
 

kabelSKo

Dr.
Член од
23 февруари 2019
Мислења
51
Поени од реакции
62
На Телекабел во телевизиската понуда нема ништо ново.
RTS 1, RTS 2, RTS 3 иако ги имаат регистрирано сеуште ги немаат пуштено.
Најгледаните SK1, RTS Svet, HRT 1, AlJazeera, N1 не се во HD како кај останатите оператори.
Веќе неколку пати укажав за квалитетот на сликата во DTV на: Diva, Е!, Sobraniski kanal, Telma, Vavoom, CN, JimJam, нема никаква реакција, ниту подобрување од страна на Телекабел.
EPG нема на повеќето канали.
Filmbox филмските сецкаат постојано (не станува збор за индивидуален проблем, ова е кај сите претплатници).
Nova HR од Балкан пакетот не ја заменија со друг сличен канал, а претплата остана иста, 99 денари.
Пакет со филмски канали не понудија (HBO, CInestar).

Teлекабел со интернетот сте супер посебно со оптичкиот, со мобилната идеални сте во секој поглед, но со телевизијата сте пасивни максимално, нема новости, нема подобрување на квалитет, застанавте:mad:(n):confused:
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
555
Поени од реакции
229
На Телекабел во телевизиската понуда нема ништо ново.
RTS 1, RTS 2, RTS 3 иако ги имаат регистрирано сеуште ги немаат пуштено.
Најгледаните SK1, RTS Svet, HRT 1, AlJazeera, N1 не се во HD како кај останатите оператори.
Веќе неколку пати укажав за квалитетот на сликата во DTV на: Diva, Е!, Sobraniski kanal, Telma, Vavoom, CN, JimJam, нема никаква реакција, ниту подобрување од страна на Телекабел.
EPG нема на повеќето канали.
Filmbox филмските сецкаат постојано (не станува збор за индивидуален проблем, ова е кај сите претплатници).
Nova HR од Балкан пакетот не ја заменија со друг сличен канал, а претплата остана иста, 99 денари.
Пакет со филмски канали не понудија (HBO, CInestar).

Teлекабел со интернетот сте супер посебно со оптичкиот, со мобилната идеални сте во секој поглед, но со телевизијата сте пасивни максимално, нема новости, нема подобрување на квалитет, застанавте:mad:(n):confused:
Ти излезе еден дефект, и толку, решавање нема никогаш. Само од контакт центар ќе ти викаат исклучи овој кабел, уклучи тој кабел... се така додека не смениш оператор.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
2.190
Поени од реакции
2.050
Treba da imaat ubav balkanski paket so dobri kanali oni nemaat nikakva mnogu skomna tv ponuda so TV kanali
Od filmskite fali HBO
Od balkanskiot paket fali PINK paketot RTS 1 2 i 3
Od sportdkite bein sport TV kanalite
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.575
Поени од реакции
15.370
Па bein спорт ако го имаат, тогаш нема потреба од спорт клуб и арени кај нас :)
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
36
Поени од реакции
36
Se prikluciv na tekebal i imam digitalna televizija no nemozam da najdam prevod na kanalite
 

kabelSKo

Dr.
Член од
23 февруари 2019
Мислења
51
Поени од реакции
62
Полека но сигурно Балкан пакетот што си го плаќам редовно 99 денари почнува да ослабува значително, да "издишува", имено најдобрата NovaHR повеќе месеци не е дел од пакетот и сеуште бараат замена:confused::confused::confused:, ама гледам и тој TV1 босанскиот е слободен не е кодиран. Е, сега да ги прашам Телекабел за што наплаќаат 99 денари за OTV Valnetino, OTV Music, ELTA, A1 и овие може да ги пуштат да одат FTA, но да не ја намалуваат цената да си наплаќаат 99 денари:mad::mad::mad: СРАМОТА

За SK1 ама во HD не даваат одговор зошто не ја нудат или (цитирам: ќе пренесеме до надлежните), сите ама сите големи и најмали оператори ја даваат само Телекабел не. SK2, SK3 се во HD ама најатрактивната SK1 не е...зошто????????????:(:mad::confused:

За мобилната со полна уста ги фалам, ама за телевизијата ете јавно и оправдано ги критикувам. Поздрав:)
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
52
Поени од реакции
17
Само продолжи да си плакаш и нек те стрижат. Шо побрзо се ослободиш од тие неранимајковци тоа подобро. Јас од сите услуги шо ги користев, сега едино ми остана 20/20. Само тоа донекаде вреди,а се друго е за у канта.
 

kabelSKo

Dr.
Член од
23 февруари 2019
Мислења
51
Поени од реакции
62
Драго ми е што Телекабел реагираше промптно на мојот вчерашен пост во однос на кодирањето на TV1 Bosna.
Искрено се надевам дека исто така ажурно ќе постапи со воведувањето на SK1HD, како и подобрувањето на квалитетот на сликата на DIVA, E!, JimJam, Vavoom, CN, Телма, Собраниски Канал, Алсат.
Воедно со мерак чекам HRT1, Al Lazeera,, RTS Svet да ги пуштат во HD, очекувам и RTS 1,2,3 да ги видам во понуда, како и ветената замена на NOVA TV HR.
Времето е пред нас и ние претплатниците очекуваме новости, редно е веќе:ojeaa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom