Телевизиска дебата во Косово заврши со тепачка

Член од
17 јануари 2014
Мислења
577
Поени од реакции
830
На денешната дебата на косовската телевизија Клан ТВ дојде до физичка пресметка помеѓу пратениците Фрашер Красниќи од „Самоопределување“ и Милаим Зека од „Иницијатива“.
Прво почнаа да се расправаат со тешки зборови и да си упатуваат навреди по што во еден момент Красниќи фрли вода кон Зека. На тоа, тој одговори со фрлање на предмети, па следуваше физичка пресметка во која Красниќи удри неколку тупаници во главата на Зека.
извор
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
ќотек само, нека се испотепаат меѓу себе
што помалку политичари на светот толку подобро
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Ништо од ова. Двајца на дебата смешки.
Додека не се организираат оперски пејачи и глумци со 200 други гревчиња, и заедно со пратеници да фатат тепање на други пратеници во парламент, е до тогаш, не ни се равни.

А да и 6 месеци после да нема ниту еден осуден.[DOUBLEPOST=1506757210][/DOUBLEPOST]Ете зошто служи албански човек да знае[DOUBLEPOST=1506757442][/DOUBLEPOST]Иии па малиот ја се мислам стариот ќе мава тој малиот така фин воспитан
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
За шо зборат?
Највероватно едниот му вика da go ubieme kaurot chivsha, а другиот му вика ne be, da go ubieme i zhena mu i deca.[DOUBLEPOST=1506767887][/DOUBLEPOST]
Море нека се утепаат сите политичари на светов.
Да, освен овие двајца на видеово. Тие некако ми се ок.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
... мене воопшто не ми е смешно, косоварите на ги сакаат ниту албанците од Албанија, нивната агресивност и непочитување на ближниот свој е една од многуте причини, жалосно што истите циркулираат и во МКД така да нема да се изненадам да утре овде се случи истото ! :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom