Твитер Крводарителска Акција! #Крводарители

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Македонската твитер заедница заедно со Црвен Крст на РМ организираат крводарителска акција на 13ти (петок) септември 2013та година со почеток од 11 часот, под мотото „Петок 13ти не мора да биде несреќен ден. Биди хуман, дарувај и спаси нечиј живот“.

Сите што сакате да дарувате, пожелно е да го пополните следниот формулар: http://bit.ly/15BxjIX

Локацијата (Даре Џамбаз) на Google Maps: http://bit.ly/17xMU0Y

Oние што поради било кои причини не можат да даруваат крв, можат да ја поддржат акцијата со тоа што ќе донираат постара облека, која исто така ќе биде пренасочена во хуманитарни цели

Акцијата е отворена за сите граѓани!!!

Линк до настанот на Facebook
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Имам обичај да давам крв два три пати годишно поради висок хемоглобин во крвта, но, од принцип, нАли, иако е за почит, не се приклучувам на акцијава, ќе продолжам да давам на трансфузиологија.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Ќе дарувам друг пат, не ми одговара тоа што е работен ден и во 11 часот.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
WOW, сега сигурно тие што ќе примат од оваа крв ќе бидат мудри како овие нашите Твитерџии... NOT
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
WOW, сега сигурно тие што ќе примат од оваа крв ќе бидат мудри како овие нашите Твитерџии... NOT
Каква мудрост и духовитост. :rolleyes:
Наместо да земеш ти да направиш нешто, се исмејуваш со нечија иницијатива. Чија и да е, со добра намера е.
Ако не можеш или не сакаш да придонесеш нема потреба да :гомце:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Зошто одма со цинизам?
Одлична е иницијативата и дали ќе отидам зависи од обврските на работа.
Не е битно дали е на некој од Твитер или Фејсбук или Кајгана, се работи за благородна акција и истата треба да биде поддржана.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Каква мудрост и духовитост. :rolleyes:
Наместо да земеш ти да направиш нешто, се исмејуваш со нечија иницијатива. Чија и да е, со добра намера е.
Ако не можеш или не сакаш да придонесеш нема потреба да :гомце:

Генерално сум против духовитоста, мудроста и хуморот (сето ова во наводници) на мудреците од Твитер... Ако сакаат нека прават и акција за качување на Марс, сеедно, пак се тешки клошари.

http://forum.kajgana.com/threads/Да-му-помогнеме-на-Иван-Стојанов.70210/

Aко веќе ме класифицираш дека јадам гомна, ТВИТНЕТЕ си ја оваа тема и помогнете. Крводарителска акција е најлесна за организирање!
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Генерално сум против духовитоста, мудроста и хуморот (сето ова во наводници) на мудреците од Твитер... Ако сакаат нека прават и акција за качување на Марс, сеедно, пак се тешки клошари.

http://forum.kajgana.com/threads/Да-му-помогнеме-на-Иван-Стојанов.70210/

Aко веќе ме класифицираш дека јадам гомна, ТВИТНЕТЕ си ја оваа тема и помогнете. Крводарителска акција е најлесна за организирање!
Направи ја бе колега, повели, организирај, кој те спречува?
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Ве молам да не има после препукување нека биде само за читање темата. Има и Кајганџии на Twitter има и обратно. Мислам нема потреба од коментари, пишува кој сака. Еве мој апел како корисник и на Форумот и Твитерџија. Барем посебно на еден таков настан кој е за општо добро на сите. Кој не му одговара нека едноставно игнорира..
 
Член од
13 април 2012
Мислења
269
Поени од реакции
292
Одлична иницијатива!Секако ќе бидам дел од оваа акција не поради тоа што сум твитерџика, туку поради мојата хуманост.
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.442
Кога и каде е наредната крводарителска акција ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom