Тајната на добрата пица

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.513
Поени од реакции
9.067
Abe teshko tebe be

Mi davash nekoj sranja od samoposluga i na krajot Jas sum Pacient zatoa shto ti nemaj pojma shto e pizza.
Odi krkaj lebce so Kecap pola kilo na nego zatoa shto vo piceriite ne vi naplajcaat kecap.
Море прилепчанец или битолчанец (по дијалектот на пишување) мислиш дека си почнал да работиш негде во странство и сега си некој ербап? Кои срања бе мочко па италијански производи се писмен си читај. Двата соса што ги истакнав погоре се идеални за сос за пица или за тестенини. Кечап е нешто друго, не тропај зелени. Демек ако не кажеш како се прави сосот само ти ли ја имаш тајната? Кој ти е филмот? Ебаго :pos:
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.608
More partal nepismen,

Prvo ne se vika Cica tuku Cicko ili Cico .
Kako vtroro dali si corav ili budala?
Kaj kuro vide ti toj da stava od tvoite glupavi sosovi so 300 zacini kako Frag Mutti i slicni sranja?????
Neli gledash budala eden deka toj zema italijanski domati i NISHTO drugo osven livcina Basilikum koi se stavaat na krajot i nikakvi dodatni zacini , shekkeri ili shto ti jas se znam.

Ili si videl dve videa i seg golemi mangup ce se pravis. I mene muda za bubrezi ce prodavas shto pravam vejce 15 god sekkoj den Pizza.

Idi vo Tinex i kupi si zamrznsta Pizza i Pola kilo Ketchup na nejze i teraj kurot.

Ovde Tema e dobra Pizza a ne bilo Kaka Pizza.

A ti ako imash da pokazhish neshto od tvoe iskustvo napishi
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.513
Поени од реакции
9.067
More partal nepismen,

Prvo ne se vika Cica tuku Cicko ili Cico .
Kako vtroro dali si corav ili budala?
Kaj kuro vide ti toj da stava od tvoite glupavi sosovi so 300 zacini kako Frag Mutti i slicni sranja?????
Neli gledash budala eden deka toj zema italijanski domati i NISHTO drugo osven livcina Basilikum nikakvi dodatni zacini , shekkeri ili shto ti jas se znam.

Ili si videl dve videa i seg golemi mangup ce se pravis. I mene muda za bubrezi ce prodavas shto pravam vejce 15 god sekkoj den Pizza.

Idi vo Tinex i kupi si zamrznsta Pizza i Pola kilo Ketchup na nejze i teraj kurot.

Ovde Tema e dobra Pizza a ne bilo Kaka Pizza.

A ti ako imash da pokazhish neshto od tvoe iskustvo napishi
Прилепскапица мореј. Ебаго Цицко :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom