Тајната на добрата пица

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.908
Поени од реакции
107
Тесто за пица

# 1 kg брашно
# 1 свеж квасец или 80 gr сув квасец
# сол
# шеќер ( само малку на врвот на ножот )
# малку вода
# 1 dl масло

Сите состојки потребни за брашното ги приготвуваме заедно. Брашното го ставаме на работната маса во облик на еден куп и му ги додаваме солот, квасецот, маслото и шеќерот.

Свежиот квасец го раствораме во млака вода. Го ставаме во средината на брашното и го замесуваме. Со свежиот квасец за стасување на брашното ќе ни се потребни 2 часа. Затоа е подобро да користиме сув квасец. Сувиот квасец не мора да се раствора во вода и потребниот волум за тестото ќе го добиеме само за еден час.

Постепено ја додаваме водата и месиме се додека смесата не ја упие цела вода. Со лажица се додава масло.. и повторно се меси се додека тестото не стане меко. Така добиено тесто го обликуваме во топки, и под влажна крпа го ставаме настрана.

Како се обликува тестото?
Тоа барем е лесно:)
Тестото се развлекува со сукало (но, може и со миксер) го равлекуваме на посакувана дебелина. Идеалната дебилина на тесто за пица е од 5mm до 1cm. За оние што се гурмани на подебелна пица дебилината може да е од 1cm до 2cm.

Вака добиеното развлечено тесто се остана некое време да се одмори.
Ја правиме пицата по соодветен рецепт и ја ставаме на наместена тава да се пече околу 20 минути на температура до 250 степени.

Вегетаријана

# тесто за пица
# кечап
# кашкавал
# печурки
# пиперки
# домати
# пченка
# маслинки

Тестото го мачкаме со дебел слој кечап, над кечапот ги ставаме печурките кои предходно добро ги миеме. Над печурките го ставаме ренданиот кашкавал, па над него ги ставаме пиперките заедно со доматите фино исечкани во крукчиња, ја ставаме пченката и декорираме со маслинките и останатиот рендан кашкавал. Печиме во рерна до 225 степени негде околу 20-25 минути.

Капричиоза

# тесто за пица
# кечап
# печурки
# шунка
# маслинки
# органо

Тестото го мачкаме со дебел слој келчап, над кечапот ги ставаме печурките кои предходно добро ги миеме, шунката ја сечкаме на крукчиња. Над сето ова го ставаме ренданиот кашкавал и го украсуваме со маслинките, го додаваме ориганото и правиме некои декорации со кечапот. Печиме во перпна на температура од 200 до 250 степени само 20 минути.

QUATTRO STAGGIONI

# тесто за пица
# кечап
# печурки
# шунка
# јајца
# кулен
# маслинки
# оригано

Тестото го мачкаме со кечап, го покриваме со рендан кашкавал, ситно ја сечкаме шунката и ја распоредуваме така што таа ја дели пицата на четири еднакви дела. Во еден дел го кршиме јајцето и над него ставаме оригано, и неколку коцки путер, и малку посолуваме. Во другиот дел го ставаме куленот, во третиот ја ставаме шунката, a во четвриот ги ставаме печурките. Декорираме со маслинки, купчиња рендан кашкавал, шунка и кечап од тубата. Го ставаме ориганото. Печиме во рерна на 250 степени.
Потребно време: 20 минути
 
Последно уредено од модератор:

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.908
Поени од реакции
107
важи:)) гледај некоја добра критика да е :P
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.369
Поени од реакции
29.209
Тхе Бич, што велиш за еден рецепт од "Македонските пици" - пастрмајлиите?
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
4.208
Поени од реакции
1.118
picite ti se odlicni the bitch no toa e premnogu testo na polovina doza e podobro ke izlezes na 3pizzi,a so cela sigurno 6-7 tenki toa e samo ako se pravi parti :wink: ili eve eden dobar tip se pravi testoto i se deli na poveke parcinja oblikuvani vo topki sekoja posebno vo mali kesi i vo zamrznuvac.po potreba se vadi se razleduva i se formira picata :wink:
 
I

irena_gvg

Гостин
yummyy:roll:
Mi se prijade pica :)
Gledam gi receptive mi i tak na brzina mi s prijade, a tek vaa the bitch da zgotve neko od tovaa piciive, ima lom da se naprave! Samo napred the bitch ;)
 
Член од
20 мај 2005
Мислења
163
Поени од реакции
11
Ете ви рецепт за набрзинка

Абе јас сум guitardemon666 ама сум и pizzademon666 :lol:. море можам и пица рецепт да ви кажам: па земаш леб го сечиш на кришки (или како и да се викат парчиња леб), па ондак го редиш лебот со се шо ти душата сака... Филозофијата е дека место тесто земаш лепче малецко па така мораш да бидиш педантен оти можиш беља да напрајш ако не си pizzademon. Муабетот е дека треба искуство. Иначе за мене доволна порција е 8 лепчиња. Скоро 1 цел леб. Ама за сите влашиња овдека, да знајте дека е поефтино така...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
10.731
Поени од реакции
141
Re: Ете ви рецепт за набрзинка

guitardemon666 напиша:
Абе јас сум guitardemon666 ама сум и pizzademon666 :lol:. море можам и пица рецепт да ви кажам: па земаш леб го сечиш на кришки (или како и да се викат парчиња леб), па ондак го редиш лебот со се шо ти душата сака... Филозофијата е дека место тесто земаш лепче малецко па така мораш да бидиш педантен оти можиш беља да напрајш ако не си pizzademon. Муабетот е дека треба искуство. Иначе за мене доволна порција е 8 лепчиња. Скоро 1 цел леб. Ама за сите влашиња овдека, да знајте дека е поефтино така...

многу добра финта, стално наместо пица си правам пица на леб, ем побрзо ем поефтино.
 
Член од
20 мај 2005
Мислења
163
Поени од реакции
11
Абе јас пати...

Па то е уствари најуба финта за сам да си прајш пица. Е сега ако имаш време на претек, а и не те мрзи да си напрајш тесто сам, или па да одиш да купиш тогаш ќе си напрајш салам пица. Ама кој има време???
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
Pizza-тесто

1 кг брашно
1 коцка квасец(2 кесички сув квасец)
2 лажици Маслиново улје
2 лажици шекер
3 лажици сол
500 мл Пиво(може и без него)-не 500 грама
2 јајца (може и без нив)
620 гр. вода

Све нека се стави у една голема вангла и меси Перице едно 10 минути. (Треба да ти излези роса на челото)
Откако ќе добиеш хомогена маса направи колбас од тестото и исечи го на 7 еднакви топчиња. По малце измеси ги и посоли ги со брашно и стави ги топчињата да киснат. После 1 час имаш готово тесто за пица.

Цена:
1 кг брашно-25 денари
1 коцка квас=5,6 денари
2 лажици шеќер=(ај не зафркавај)
3 лажици сол=(исто)
1,5 кг пиво=70 денари(остатокот се испива со јадењето)
2 јајца=12 денара
1 лажица маслиново улје=(проблем треба да купиш 250 грама шо е едно 70 денари)
------------------------------------------
Математиката со се ствари за пицата излегува едно 35 денара по пица.

Тип: На бит пазар има убаи тавчиња од по 80 денара со се ценкање. Фантастични за пица.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.603
Поени од реакции
226
Научна фантастика. Како, те молам, да измерам 620 гр. вода?
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.230
Поени од реакции
389
...„Идеалната дебилина на тесто за пица е од 5mm до 1cm. За оние што се гурмани на подебелна пица дебилината може да е од 1cm до 2cm.

Вака добиеното развлечено тесто се остана некое време да се одмори.
Ја правиме пицата по соодветен рецепт и ја ставаме на наместена тава да се пече околу 20 минути на температура до 250 степени.“

-Ако печеш пица која како што наведе, има дебелина помеѓу 5 и 10mm на температуре од 250 степени, за време од 20 минути ке добиеш бисквит со фил одозгора! Во пракса, 15 минути е максимум време потребно за печење пица на 250 степени.

„Тестото го мачкаме со дебел слој келчап“,

Лелееее! Да го прочита ова некој pizza мајстор од Италија, те убива на лице место!:pishtoldz
Кечап во пица никако не оди.Кечапот е додаток кој претежно се употребува во fast food јадењата каде пицата не спаѓа. Во пица, по правило оди сос од домати или "pelati" што во ниеден случај не е исто што и кечап!:icon_cool
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
со аналитичка вага бате.
Па имаш чаши за таа работа. Ние ги викаме мерници.
Во врска со дебелината на тестото. 1 cm e голема дебелина. Кога при печење нарасне ќе добиете леб намачкан со кечап и стварите што сте ги ставиле врз пицата.
Пробајте што помала дебелина на тестото.

http://www.pizza.it/audiovideo/filmati/Filmato_Pizza_high.wmv

Симнете го филмчето и човеков покажува како се развлекува тестото. После 10 тина пици нема веќе да ти треба сукало.

Во право е @Мандрак. Никако кечап. Иако јас во погорниот тред напишав кечап заменете го со доматно пире. Не ставајте ниту оние кечапи што пишува Pizza кечап.
Ако ве мрзи да мелете домати, еве едно едноставно и евтино решени:
Купете една тегла за 75 денари доматно пире. Го препорачувам она од Зора.
За дозата погоре(1кг брашно) земете една третина од теглата. Ставете го пирето во подлабок сад, ставете малку топла вода(да стане течно), две лажици маслиново масло и 1 рамна лажица оригано.

Невесто, тоа црвеното што го јадеш во пицерија не е кечап. Тоа е доматно пире.
Постот ти е супер. И никој не ти замери за кечапот, од моја страна тоа беше само добронамерна сугестија(ко да се фатија сите денеска да праат пица).
Одам, ми скисна тестото а девојка ми само што не се вратила од работа :).
 
Последно уредено од модератор:
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.230
Поени од реакции
389
Ај да не зборам многу...ама изгледа некој несака да разбере што пишуваме јас и Карлито
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.908
Поени од реакции
107
Јас не знам вие како го сфативме мојот пост. Добро разбрав вие што напишавте, само реков дека пица без доматно пире не е пица. Да не е чоек да ви реплицира.:icon_conf
 
На врв Bottom