Тајмер кој кажува за колку време ќе ја запознаете сродната душа

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.160
Ами ако титни а поминат две или неколку, тогаш што правиме?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Исто мислев сериозно, најсериозно.И многу реална опција.

Е ова...запознаваш и без помош од технологија ‘сродни души‘, ама на крај испаднало погрешен ‘тајминг‘.Ќе забегам на друга страна со темава, можда дека сме во свет каде сакаме се да ни е на готово, па ај и ова емоционални прашања.А било која работа во одреден момент многу е веројатно да би затаила - личност или техника.Па подобро да е наша (лична) погрешна процена отколку на некој си апарат, од кој секако очекуваме здраво за готово точност.
Значи, не за љубовните тајмери :)
Јас искрено не верувам во концептот на погрешен тајминг.
За мене, не постои погрешно време, само постојат погрешни луѓе и погрешни избори.
За се останато се согласувам. :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ама зошто, кога и тоа си повлекува интересна дискусија? :)
Замисли за милисекунди да се работи. Оооооп, двајца те поминуваат на улица, ама ете пошто било ова за милисекунда порано ти се запознаваш со едниот мислејќи дека тоа е љубовта на твојот живот, наместо другиот, кој ете случајно одел поспоро тој ден.
И тоа си повлекува муабет.
Твојот тајмер ако е расипан, на дечкото нема да биде. Така да кога ќе се разминете, на едниот од вас ќе свирне на точната личност.

Оф топик: во филмот главниот лик, кој уствари е женско, има тајмер, ама нејзиниот тајмер не покажува ништо, што значи дека нејзината сродна душа сеуште нема купено тајмер. Значи и да се сретнат двајцата, нејзиниот тајмер нема да свирне. Интересни дискусии отвара оваа тема :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.646
Поени од реакции
13.103
Ама никој тебе не те тера веднаш да идеш со таа на која ќе свирне. Бркај работа со други колку време сакаш. Финтата тука е во тоа што ќе знаеш дека сите тие се пропратни, од старт.
Кога веќе знаеш кои девојки ќе бидат минливи, се губи секаков интерес за еволуирање на нештото во врска и доаѓа до другата крајност - чисто од секс. А зашто да не се потрудам да се доизградам емоционално кај повеќе девојки? Исто и за нив.

Исто интересна работа што ја спомна Рудници е - тајмингот. Во одреден период не сме сродни души, но ете животот секој засебно не накалемил да се приспособиме, адаптираме за да подоцна станеме покомпатибилни. Иако секогаш ќе постои прашањето - а што ако.
Но подобро е да се прашувам „а што ако“ отколку да слепо да верувам во една направа која ќе ми ги диктира емоциите.
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Ами ако титни а поминат две или неколку, тогаш што правиме?
Еци пеци пец...Дај не ја тупете со what ifs јасно е прашањето дали би и зашто би, или зашто не би сакале. А не што ако помине автобус и ми затитка
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ами ако титни а поминат две или неколку, тогаш што правиме?
Абре и неговиот тајмер ќе титни. Нема ваљда 15 женски во ист момент, на исто место да најдат сродни души. Плус тајмерот титка на прв поглед. Значи треба да има контакт со очи. Не знам дали го пишав ова во првиот пост.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Твојот тајмер ако е расипан, на дечкото нема да биде. Така да кога ќе се разминете, на едниот од вас ќе свирне на точната личност.

Оф топик: во филмот главниот лик, кој уствари е женско, има тајмер, ама нејзиниот тајмер не покажува ништо, што значи дека нејзината сродна душа сеуште нема купено тајмер. Значи и да се сретнат двајцата, нејзиниот тајмер нема да свирне. Интересни дискусии отвара оваа тема :)
И ако сродната душа никогаш не купи тајмер, што правиме?

Абре и неговиот тајмер ќе титни. Нема ваљда 15 женски во ист момент, на исто место да најдат сродни души. Плус тајмерот титка на прв поглед. Значи треба да има контакт со очи. Не знам дали го пишав ова во првиот пост.
А ако нема контакт со очи?
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
А што ако ти свирне у момент коа запознаваш личност од ист пол? :D.чекаш 30години за да испадне дека треба да бидеш лез или геј :pos::pos::pos:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
И ако сродната душа никогаш не купи тајмер, што правиме?
Епа тоа е интересно прашање. Еве купувате тајмер, љубовта на вашиот живот немма купено и тајмерот ваш зјапа празен. Што тогаш? Дали ќе барате само дечковци кои немаат купено тајмер (бидејќи само тие се вашата потенцијална љубов)? И дали дечкото после некое време ќе го терате да купи тајмер?

Ете тоа е поентата на темата, што би било? :)
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Ама зошто, кога и тоа си повлекува интересна дискусија? :)
Замисли за милисекунди да се работи. Оооооп, двајца те поминуваат на улица, ама ете пошто било ова за милисекунда порано ти се запознаваш со едниот мислејќи дека тоа е љубовта на твојот живот, наместо другиот, кој ете случајно одел поспоро тој ден.
И тоа си повлекува муабет.

Зошто животот да се сведува на апаратчиња, кога и покрај фактот дека повеќето луѓе си ја промашуваат сродната душа, сепак има и такви кои и без тоа ја наоѓаат....[DOUBLEPOST=1398201373][/DOUBLEPOST]
И?
Каде се тука грешките кои ти помагаат да станеш човек, каде е тука созревањето?
Ајде се запознавам ја, се фаќам со него и сите проблеми кои ќе ги имаме уз пут ќе исчезнат, зошто тајмерот така кажал?
Цуро, ај олади малку! Срце многу убаво си ја постави темата, ти ќе ај убиеш со твоите квазифилозофии. Многу е човечки да се сака да се знае која е твојата сродна душа.
Јас не сакам да знам која е моја сродна душа, зашто не верувам во тој концепт.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
Јас искрено не верувам во концептот на погрешен тајминг.
За мене, не постои погрешно време, само постојат погрешни луѓе и погрешни избори.
За се останато се согласувам. :)
Лошо се изразив, не мислев погрешно време, под тајмингот мислев на погрешни наши процени, поврзано во некаква споредба на луѓето со тајмерот (процена-тајминг).Па и времето на тој замислен апарат би било некоја негова (иако не е личност) проценка.

Да, ова со погрешно време е малку хмх...(не можам сега да терам со Х особа, факултетот ми е побитен, после бркам работа и кариера...).На такво нешто мислеше?
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Цуро, ај олади малку! Срце многу убаво си ја постави темата, ти ќе ај убиеш со твоите квазифилозофии. Многу е човечки да се сака да се знае која е твојата сродна душа.
Јас не сакам да знам која е моја сродна душа, зашто не верувам во тој концепт.
Ова ако е иронично - ти нема врска постов. Јас никого не осудив или навредив што не сака да стави тајмер. Само водам дискусија за да ја опишам поентата на темата - се што реков досега е точно. На некој од членовите му реков дека не мора веднаш да иде со сродната душа. Тоа никако не беше спротивставување или осудување, туку дискусија.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Епа тоа е интересно прашање. Еве купувате тајмер, љубовта на вашиот живот немма купено и тајмерот ваш зјапа празен. Што тогаш? Дали ќе барате само дечковци кои немаат купено тајмер (бидејќи само тие се вашата потенцијална љубов)? И дали дечкото после некое време ќе го терате да купи тајмер?

Ете тоа е поентата на темата, што би било? :)
Е па тоа е моментот што не штима. Сеа заради некој апарат, јас ќе треба да одам од човек на човек и да зјапам во апарати и да чекам да титне, наместо ко човек да оставам простор и шанса некој да ми се доближи, па самата да проценам. Премногу дефокусирање ќе се деси, наместо да ужива човекот во животот, ќе се опседне со тоа да си ја најде својата љубов со апарат, кој можеби воопшто другиот го нема ни купено.
Ако така треба да го најдам правиот, ондак подобро цел живот ќе уживам со погрешните, пошто таквиот пристап е само мачење и опседнување со глупости.
Цуро, ај олади малку! Срце многу убаво си ја постави темата, ти ќе ај убиеш со твоите квазифилозофии. Многу е човечки да се сака да се знае која е твојата сродна душа.
Јас не сакам да знам која е моја сродна душа, зашто не верувам во тој концепт.
Не е поентата да ја убијам темата, си постави девојката тема, јас си одговарам на истата, интересна е темата, интересни прашања повлекува.
Јас башка си кажав дека не сакам да знам, а смеам ваљда да продлабочам малце дискусија.
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Шо се запали бе толку, да не имаш тајмер па се прашуваш оти ти нема титнато:)
Владе бро ја не се запалив, само ти одговорив на кој начин можеш да бираш пошо веке имам тајмер и сум искусен...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom