Тартуф

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.906
Поени од реакции
827
ima od ovie na galicica taa e varovnik cela samo nemam oprema pred 4-5 godini i nosev edni srbi baraa imaja kuce izleda najdoja ali mene me zafrknaa ne gi otkopaja pred mene sjojdoja i bez da kazat se vratija jas kopav drugata godina kade so najdov kopano od niv ama nisto nemam jas takva srekja[DOUBLEPOST=1470566832][/DOUBLEPOST]
ima od ovie na galicica taa e varovnik cela samo nemam oprema pred 4-5 godini i nosev edni srbi baraa imaja kuce izleda najdoja ali mene me zafrknaa ne gi otkopaja pred mene sjojdoja i bez da kazat se vratija jas kopav drugata godina kade so najdov kopano od niv ama nisto nemam jas takva srekja
+ ima mediteranska klima blagi se zimite (ako ima nekoj oprema neka pisi ke go zanesam kaj sto mislam )inace maka e duri se nadi 1 setne e polesno zemas prase mu davas da jadi malku i posle to ke bara
 
Член од
21 февруари 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
drugari moze li nekoj da mi kaze, dali ima kaj nas vo makedonija nekade da se prodava maslo od tartufi !!! ???[DOUBLEPOST=1478978706][/DOUBLEPOST]drugari moze li nekoj da mi kaze, dali ima kaj nas vo makedonija nekade da se prodava maslo od tartufi
 
Член од
21 јули 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdr. Jasum imam inters da kupim Tartuf.
Broj. Na tel - na WhatsApp pisi Poruku moze da zborime koj ima..? +38970894820.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.123
Поени од реакции
11.768
Здраво дечки
Дали некој има книга за одгледување и барање на тартуфи да ми прати? Учам кои тартуфи во каква почва до какви дрва се наоѓаат и пробувам некои експерименти по дома ама читам на итаљански и не ми иде со имињата на дрвата и растенијата па барам по можност на македонски нешто

во меѓувреме го дресирам кучето колку што можамсо карантинов. Лани во јаниари ми најде три од зимското тартуфо ама од тогаш не смебарале :(
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.241
Поени од реакции
10.264
Teško da najdiš literatura kaj nas.....probaj vo Srbija i Hrvatska, ima poveke šansa tamu da najdiš
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.869
Поени од реакции
20.138
каде можам да купам тренирано прасе за наоѓање тартуфи? ама да не ги јаде, ова што го имам сеа сите ги јаде.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.241
Поени од реакции
10.264
Ovde pogolem problem e kade ke go prodadeš tartufot????

Najskapiot i najkvaliteten se smeta toj što e odnesen vo restoran za pomalku od 24 časa

Ova e problem za sve vk Makedonija( ribizli, jagodi, jabolka, malini, trpezno grozje....sve bukavlno osven tutun koj se suši pa prodava)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.123
Поени од реакции
11.768
каде можам да купам тренирано прасе за наоѓање тартуфи? ама да не ги јаде, ова што го имам сеа сите ги јаде.
Земи лагото не треба ни да го деесираш ;)

@gjoko-mkd му пишав на дечкото што ја имаше оставњно својата меил пред 7 години хахахахаха експресно ми се врати како непостоечка
Автоматски споено мислење:

Само што го исконтактирав Ангел што го најдов како единствен во мк што се бави сериозно со тартуфи. Му подосаѓав, му барам книга нема, ама ми рече било што што ме интересира ќе ми помогне. Му реков одма дека не сум во мк затоа што знам дека има и конкуренција па нормално е да не сака да сподели каде што наоѓа :)
Џинко тартуфи кога има мислам дека ги наоѓа. Останува на мене да го носам на вистинските места
Автоматски споено мислење:

Тартуфите кои лани ги најде џинко

B47B834C-3D2B-405F-AF1B-97452B20D031.jpeg D681CDAA-BAA8-4C40-B0D1-3D691F7610E9.jpeg

Ајде обожаватели на тартуфи од форумов, јавете се хахаха
 
Последно уредено:
Член од
20 јануари 2013
Мислења
384
Поени од реакции
429
Имам тартуф во изобилие дали му треба на некој
 

Kajgana Shop

На врв Bottom