Тарана или јуфки?

Што ви е повкусно?

  • Тарана

    Гласови: 30 20,0%
  • Јуфки (кори)

    Гласови: 110 73,3%
  • ни тоа ни тоа

    Гласови: 10 6,7%

  • Вкупно гласачи
    150

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.965
и едно и друго и богами и двете....
зависи дали добро се подготвени....тоа јуфките бараат нешто дополнително (сиренце)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Јуфки бре, што ти е со прашањево -.-
 
Член од
22 август 2011
Мислења
326
Поени од реакции
346
Гласав за јуфки, но со тешко срце. И тараната си ја сакам, ама јуфкиве ме потсеќаат на убав период од детството. Дедо ми знаеше колку со брат ми ги сакавме јуфките, па стално кога ќе дојдеа на гости ни носеа цела вреќичка јуфки, мх, мх... Убави времиња беа тоа.:)
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Каде ви текна на таранава ме потсетивте на детството секогаш ја терав баба ми да ми прави и повеќе од јуфките ја сакав:) ама ми текнува правеше и добар бакрдан
 
B

Black Guard

Гостин
Баш вчера појадував тарана а сега јуфки има да си направам.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
колку чудно:eek:...дури после толку години јас видов дека и јуфките некои ги користат ко подлога за кремпити
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
42
ни едното ни другото посебно не тарана али еднаш имам јадено убави јуфки печени со сирење и салама рендана е таа комбинација дефинитивно ми е добитна на вкус :icon_lol:
 
K

kalimer0

Гостин
Каде ви текна на таранава ме потсетивте на детството секогаш ја терав баба ми да ми прави и повеќе од јуфките ја сакав:) ама ми текнува правеше и добар бакрдан
Тараната или бабата :D?
ОН Јуфки рулз (y)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јуфки, посебно кога ги јадам со кечап, мајонез и сирење...., а таранате ретко ја јадам, не ми прави некој мерак:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom