Тапети

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
885
Во минатото модерни беа тапетите, сепак излегоа од мода.
Но денес тапетите повторно се популарни и модерни. Тие се актуелни при уредување на домот, налик на украс на ѕидот.
Модерно е тапетите да не се ставаат комплетно на цели ѕидови, него само на дел од ѕидот или на еден ѕид.
Како што читав денешните тапети се ставаат и вадат лесно, не оставаат лепак и хартија, отпорни се на сончево влијание, лесно се одржуваат бидејки се мијат.
Постои огромна палета на видови на тапети.

Дали вие ги сакате тапетите?
Дали имате или би ставиле тапети во својата соба/куќа/стан?
Сакате шарени, со фигури, светни, апстракни мотиви, класични, ретро итн. ?
Или сепак сакате класични ѕидови искречени во одредена боја?

Се заљубив :cheeky2:
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Секако :) Супер се и даваат некој Unique изглед на собата. Секако искомбинирано со мебелот и слично.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
885
Eве ќе ставам уште неколку слики од тапети :)))

Тапети во бањата :trepka:Taпети во дневна :trepka:
Тапети во трпезарија :trepka:Тапети во спална:trepka:

Тапети во детска соба:trepka:Тапети во ходник:trepka:Тапети во работна соба:trepka:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
А, знае некој каде и по која цена се продаваат тапети?
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
355
И каде може да најдам лепак за тапети? о.0
Имаш во Рамстор во подрум. H&S Decorative се вика салонот. Моментално најлуксузните тапети во Македонија ги продаваат таму:smir:
Имаат салон и позади Универзална.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
166
Иако не беа во мода, отсекогаш сум сакала тапети. Не мора низ цела соба, доволно е само еден ѕид. Ја прават повесела и поубава собата, не знам од каде па поубаво им се видоа бели ѕидој, па сите ги тргнаа тапетите. -.- После почнаа во боја, џоа помодерно и поубо.
Најубаво ми изгледа во дневна соба, детска и ходник. :pipi:
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.053
Поени од реакции
6.474
најубоо најди убаа слика испринтај ја како за тапета и залепи ја на ѕид
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
92
Јас имам во спалната на еден ѕид само,сиви со крем комбинација и си одговараат со шкафот и спалната.

Во Холандија не постои куќа без тапети.Сите се луди по нив.Ги комбинираат со останатиот мебел.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
855
Убави се тапетите, ама мене повеќе ми се допаѓаат лепенките за ѕид. За некое чудо слушнав дека ги имало и кај нас.Понеутрално е од тапетите, а сепак разбива монотонија и делува многу убаво. Јас најдов црни ама има и во боја. 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Не сум баш љубител на тапети никогаш не би ставила од оние со флорални мотиви евентуално некои во пруги или со стилизирани мотиви , на тапет никогаш не можеш да ставиш уметничка слика делуваат премногу декоративно а овие лепенките занимливи се почисти форми имаат некако.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.053
Поени од реакции
6.474
најди си wallpapers и инспринтај го како тапета или па направи си на фотошоп некоја твој дизајн овие на сликиве многу се некако калсични и се само за по спални дневни ,а не за у детцка соба
 
Член од
24 мај 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
вештица сликата е закон,баш сега се мислам за некој ден да уредувам и сакам таков цртеж на еден ѕид
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
aj sea edna mala pomos od vas ako moze. Znaci go preureduvame kaficot. Se raboti za mal kafic od okolu 50 m2 od koi dvata dzida se vsusnost izlog, foteljickite se pola temno kafeavi so svetlo krem sedista i pola obratno svetli krem so temno kafeavi msedista i crn sank. Mi treba ideja za ostanatite 2 dzida, kakva boja tapeta sto bi odgovaralo.podot e svetol krem plocki.
Odnapred blagodarnost.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom