Тамара Тодевска (Арена Борис Трајковски) - 27.11.2015

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Конечно после толку време ќе се одржи голем концерт на Македонски пејач/ка, во овој случај, Тамара Тодевска.

1.jpg

По само неколку месеци од промоцијата на својот албум, Тамара Тодевска го закажа својот најголем концерт до сега.

Концертот во организација на Горила продукција е закажан за во петок, 27.11.2015 во арената Борис Трајковски. Како гости ќе се појават Раде Врчаковски - Врчак, Игор Џамбазов, ДНК, Тони Зен, Влатко Илиевски, Даниел Кајмаковски и нејзината сестра, Тијана Дапчевиќ.

Картите/влезниците ќе бидат пуштени во продажба на 3 ноември во сите продажни салони и места на МК Тикетс, Оне и Југотон.

:vozbud:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Sekoj onoj koj ke otide kaj "artistkava" koja ne narece makedoncinja a posle toa ne se ni izvini otkako vide deka e greska, za mene e necovek.
Кога ќе прочита Тамара што си пишала нема да и биде сеедно верувај, може и сунѓерот ќе го предомилиш да не отиде на концерт. :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кога ќе прочита Тамара што си пишала нема да и биде сеедно верувај, може и сунѓерот ќе го предомилиш да не отиде на концерт. :pos:
go znam narodov kako e, uzivaj :) zatoa ne dupat site.
 
Член од
11 јуни 2015
Мислења
145
Поени од реакции
18
Нема да одам скапа картата ке биде :D
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Ајде бе поголеми ѕверки не се осмелија на Борис па она кој капацитет го има жити се?! Каролина и Владо едвај наполнија не па она...
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
181
Поени од реакции
593
Штом го има Здравје Радово горе во спонзорите ништо чудно и по штабови да се собира публика.:D Секој штаб да обезбеди по 20 души, коа веќе почнало за секаква глупост по штабови да се собира луѓе. На оваа бројка додади ги тинејџерките на Даниелчо (Кајмакоски) што и кога оди он до продавница најмалку 5 го пратат да се сликаат или да го изгушкаат. :eek:
Плус гратиси по спонзориве наредени доле во двете линии. Истите да им бараш пари или некоја помош за некоја операција ќе ти речат немаат или неможат ама за Тамарче имаат. Секоја чест на исклучоци. :cuc:
Ја типувам дека ќе наполни 70%-80% од Борис. Има она публика ама не да наполни толкава сала. Па скоро Каролина со Македонско девојче неможеше да ја наполни а не па Тамара. :vozbud: После ке се удира во гради го наполнила Борис Трајковски како Жељко што се фалеше дека го наполил Филип Втори, а половина и повеќе беа малолетничките на Даниел и карти се даваа гратис со купен пакет вода во маркетите и каде уште не.

Крај краева македонски пејач е и треба дa се поддржи. Тамарче ти пеј си и пред 1000 души остави ги тие како мене.Битна е забавата макар и со малку луѓе :)
 
Последно уредено:

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Ајде бе поголеми ѕверки не се осмелија на Борис па она кој капацитет го има жити се?! Каролина и Владо едвај наполнија не па она...
Eпа нема капацитет ама затоа како што гледам повикала добро засилување. Игор, Кајмакот, Врчак ете после толку време пак се појави, Тони Зен итн итн. 40% нека се за нејзе другите 60% распределени по засилувањето плус толку спонзори и медиумски покровители нема еден македонски игран филм а не концерт. Ќе се дадат и гратисчиња по спонзорчињата 50-100 по спонзор и така се полни сала.

[DOUBLEPOST=1446253497][/DOUBLEPOST]
Sekoj onoj koj ke otide kaj "artistkava" koja ne narece makedoncinja a posle toa ne se ni izvini otkako vide deka e greska, za mene e necovek.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Од моментот кога ја слушнав на Опуштено кога кажа дека она никогаш немала да биде со грд дечко и морал дечко и да биде убав, толку ми се има згадено кокошкава тоа чудо едно.
Има добри песни и се е тоа океј, ама одвратна ми е !
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Врчак и ДНК специјални гости :icon_lol:




Им љубоморам на тие што ќе одат :Д
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Na DIDZEJ PREMIER ke bide pojjjako, nmema podobar DJ, Vrchak poima nema. Premier numero uno, jako scretch-a keifski pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom