Тактичко-показна вежба

Член од
29 септември 2007
Мислења
245
Поени од реакции
17
Значи луѓе оваа вежба е корисна за сите што имаат проблеми со предавници политичари кои се покажале како "заслужни" за Македонија.

Значи ритуалот на требењето на гниди(неспорно во сите векови се наогале различни гниди и вошки) претставувала света должност на нашите предци - Македонците. Ритуалот е ист а сменети се само обредните реквизити со кои се вршело требењето.

Моментално најхит реквизит во овој век е снајперот но за врвни ефекти треба да се користи минимално калибар 12.7мм бидејќи тогаш доаѓаат до израз посебните ефекти таканаречени "дупки".

Засега во овој 21ви век "Дупка" е симбол за моменталната состојбата за нашата мила земја Македонија, а заслугите за таквата состојба му припаѓаат најчесто на политичарот кај кого конечно се манифестирала оваа "дупка" на неговата глава или неговите гради.

Значи политичарот ептен ја зацапал во предавство-вошкарската дејност кон Македонија што нужно било да му се појави дупка како знак за распознавање.

Конечно со секоја појавена дупка на политичарите вошкари и предавници автоматски се извршува и ритуалот на требење.

Битно е да се спомене дека старите вошки имаат повеке крв така да можно е да треба да се појават и две дупки наеднаш за секој случај.

И на крај еве ви тактичко показна вежба на требење стари вошки од минатиот век кои се требеле наголемо по Европа за да можат луѓето да си направат НАТО и ЕУ. Значи ако сакаме во НАТО и ЕУ треба да почнеме да требиме вошки.

http://www.2dplay.com/the-sniper/the-sniper-play.htm

Можеби би било полесно ако си ги замислиме сегашниве живи вошки наместо вошките во симулацијата кои одамна ги нема.
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
Порано ги мачкале со катран и пердуви...

Па ги јавнувале на магаренце

И ги покажувале пред цела чаршија

Буквално треба едно вакво брендирање на нашиве квинслинзи

Еден по еден па цела петта колона у магарлук да ја испратиме

Може катранисаните кокошки на некоја бандера сосе магарињата да ги врземе

Па да ги презентираме пред јавноста

Да служат како пример
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.164
Поени од реакции
687
Пак ќе речам, урбанизација на Сибир под Македонско покровителство не е воопшто лоша идеја. Јас како чоек со основни познавања од Урбанизам се нудам да помогнам колку можам :)
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.697
celo selo e prazno ...ceka novi ziteli :)...gi ima stotici , ako ne iljadnici.VAKVI SELA...PRAZNI :)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
191
Па по два три века ќе извршиме пофторно враќање на Македонците од зад Карпатите,мислам малку ко ќе собереме "кувет",а богами и доволно народ.:smir:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.681
Ова со дупките од снајпер треба да се направи и на онаа свињата Каракачанов... Би можел да биде прв, за пример да им служи на другите.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.697
OK..OK...koga ke se "nadupite" so toa snajperite...ne bi bilo loso da vidite kako ponataka.... imajki vo obzir deka , za razlika od ova virtuelnovo snajpersko...NAS REALNO NE DUPAT U ZDRAV MOZOK...!!!
 
N

n/a

Гостин
hahaha...pred nekoj den ja svrtev.
Sto slemovi nadupiv i vilici izbib....joj.
Bas sum brz na oroz.
I pocnav onaka...obazrivo...
ali mi se dokurci i kaj tie ss-ovcite vise i ne snimav situacija vise i ne gi broev u napred kaj se tie snajperistite...
nego na volja se brkav i se pukav so niv.

I taka feelingot e bolji,veruvajte mi. :wink:
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
245
Поени од реакции
17
Абе луѓе гледате ли колку вошки се јавуваат по медиуми?

Абе ние сме вриеле од вошки и гниди овде!

Абе кои се овие по телевизија и весници што сејат ветар и магла?

Запаметете ги убаво... Ова се народните изедници шо не изедоа и што сега коските ке ни ги продаваат на грците за злато!

Кој спомне промена одма знаете дека е вошка за требење!Неверојатно :vozbud:
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
44
Абе луѓе гледате ли колку вошки се јавуваат по медиуми?

Абе ние сме вриеле од вошки и гниди овде!

Абе кои се овие по телевизија и весници што сејат ветар и магла?

Запаметете ги убаво... Ова се народните изедници шо не изедоа и што сега коските ке ни ги продаваат на грците за злато!

Кој спомне промена одма знаете дека е вошка за требење!Неверојатно :vozbud:
Сериозна е работата Tanus, не губи време, наоштри го ножо...Може ќе треба некоја конзерва да отвориш.:pos2:
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
245
Поени од реакции
17
Сериозно е бе! Зар тебе мајтап ти се чини?

Остар нож е премногу добро за такви тафтабити... затупено сечиво подобро ке сврши работа

а ако за конзерви подразбираш оние конзервираните политичари што се 20 години на власт можеби и ке отворам понекоја...

колку да осетиш на што реа смрди одвнатре во нив
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
245
Поени од реакции
17
Изгледа на Фрчко не му се допаѓа оваа тактичко -показна вежба

ХА ХА ХА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom