Тактики за заведување

Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.012
Поени од реакции
6.358
Ех сега. Љубов, внимание, платата моја, делиме добро и лошо се подразбира бе златен, шо можи да нудам, да не сум вулгарна :pos: камел тоу ебаго
Ljubov- Ne postoi toa cudo
Vnimanie da, ama kako shto ti pishaja pogore, so poznat Pin Code:ROFLMAO:
Platata moja- Povejce troshish od shto zarabotuvash,
Kamel toy :P

Malce nudish , mnogu barash.:icon_lol:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.778
Поени од реакции
24.562
Треба пред се да се вежба флертање оти и после у брак ќе ви се најде многу за да завршите некоја работа. Пример одам во УЈП да извадам потврда резидентност бла бла, типката на шалтерот 30 и нешто средена али видно нервозна со кој шљам од човештвото си има работа, не можат едно барање да попунат... идам на ред и одма и ги пофалив ноктите.. и ко ме погледна барањето сама ми го пополни. На родителска исклучиво ја идам дека класна има, до сега и поправив две оценки... од аптека земам антибиотик без рецепта и тако даље.

Љубената исто е вешта трепкачица нејзе ја праќам со колата на механичар, ако одам ја ќе ме заебаваат оти не знам да расклопам мотор и ќе ми кажат да дојдам после два дена а нејзе одма и завршуваат работа дека нели на дама у невоља мора да и се помогне.
Јас не знам да трепкам, дури и под око гледам како да си ми ja убил цела фамилија.

Ме прашува еден ден дали можам да го однесам Јарисот на сестра му на регистрација, колава толку беше крш што на бензин и молитви одеше. Видов, не видов, облеков блуза со деколте и отидов. Јарисот ги помина сите тестови „без грешка“, а јас се заебав, оттогаш имам задача да ги носам колите на регистрација.
Уште се чуди како успеав, требаше да му кажам.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.981
Поени од реакции
3.707
Многу трошок е тоа, кај со детево вечери и театри, театар ми е животов со него. Помина тоа време.
Автоматски споено мислење:

Може да го шетаме во Луна парк. Ете тоа.
Остај ми го трошокот мене.... али дај малку романтика, малку да се потрудам да те освојам, малку неизвесност... ова што ти го велиш може да го завршиме и преку пошта, не мора да се гледаме, ти пишувам писмо со намери, со извештај за имот поткрепено со имотни листови, банкарски извештаи, сообраќајни дозволи, нотарски оверени изјави дека ке живееме сами и дека го прифаќам детето... го пуштам писмото препорачано, и сум завршил работа...
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.395
Поени од реакции
2.354
Остај ми го трошокот мене.... али дај малку романтика, малку да се потрудам да те освојам, малку неизвесност... ова што ти го велиш може да го завршиме и преку пошта, не мора да се гледаме, ти пишувам писмо со намери, со извештај за имот поткрепено со имотни листови, банкарски извештаи, сообраќајни дозволи, нотарски оверени изјави дека ке живееме сами и дека го прифаќам детето... го пуштам писмото препорачано, и сум завршил работа...
Партизаните ја измислиле романтиката за да ебат без пари.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.981
Поени од реакции
3.707
Партизаните ја измислиле романтиката за да ебат без пари.
Ма ништо не направиле, уште поскапо излегува тоа без пари... Кога си плаќаш е чист есап и многу поевтино. Али сакам љубов, не знам оти ти неќеш љубов ами сакаш пари?
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.395
Поени од реакции
2.354
Ма ништо не направиле, уште поскапо излегува тоа без пари... Кога си плаќаш е чист есап и многу поевтино. Али сакам љубов, не знам оти ти неќеш љубов ами сакаш пари?
Па сакај и даље...
Автоматски споено мислење:

Не знам кај прочита дека сакам пари, ако барам основни услови за живот стан да имаш и работа не сум спонзоруша, ако е тоа превише за тебе, тогаш ти имаш проблем, не во љубовта и барањето на партнер, туку егзистенцијален проблем. Се надевам ќе го решиш.
 
Последно уредено:
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.981
Поени од реакции
3.707
Па сакај и даље...
И после жените ке крекате мажот бил ваков онаков, имал две швалерки, не ве почитувал, ве есапел како слуги.... а шо очекувате кога сте роба која човекот поштено си ја купил, си платил колку чини стоката и нормално ке прави со неа што сака....
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.711
Поени од реакции
19.820
И после жените ке крекате мажот бил ваков онаков, имал две швалерки, не ве почитувал, ве есапел како слуги.... а шо очекувате кога сте роба која човекот поштено си ја купил, си платил колку чини стоката и нормално ке прави со неа што сака....
Јас само љубов сакам, пари имам.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
673
Поени од реакции
1.480
Јас не знам да трепкам, дури и под око гледам како да си ми ja убил цела фамилија.

Ме прашува еден ден дали можам да го однесам Јарисот на сестра му на регистрација, колава толку беше крш што на бензин и молитви одеше. Видов, не видов, облеков блуза со деколте и отидов. Јарисот ги помина сите тестови „без грешка“, а јас се заебав, оттогаш имам задача да ги носам колите на регистрација.
Уште се чуди како успеав, требаше да му кажам.
Тоа е тоа, се шо природата дала треба да се користи, не го дала за џабе. И ја така, кога ќе ме изнервира комшија не се расправам уопште, ставам Оргазам Донор мајцата и се разминувам со жена му.

Еден мој ментор у животу викаше " Кога се разминувам со женска, дали ќе падне секс не зависи од неа... " Не беше он нешто убафф али знаеше како да оди.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.981
Поени од реакции
3.707
Ја нејкам ни љубов ни пари си ги иам и двете. Чекај нели ти мажена беше?
И самата знаеш дека тоа не е баш така. Гледаш на фејзбук и инстаграм дека другарките, братучедките, комшиите и еден куп ороспии и никакви, имаат многу повеке во животот од тебе која можеш и заслужуваш многу повеке од нив. Ти треба повеке љубов, повеке пари, разбирање, слобода и простор да го изразиш целиот потенцијал кој го потиснувааш во себе... ти треба некој кој нема да те гуши, ке ти даде силна поддршка, доверба и ветар во едрата за да блеснеш во полн сјај. Еве преиспитај се само за некои основни и банални работи, пример, кога мажот последен пат те изведил на вечера, кога ти купил нешто да е бренд и скапо, кога те однел на патување, кога рекол дај јас ке го чувам детето ти оди со другарките издувај се или прочитај книга, или дај одмори се јас ке чистам денес, или да ти каже колку си прекрасна..... и те како ти треба некој друг...
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.084
Поени од реакции
12.455
И самата знаеш дека тоа не е баш така. Гледаш на фејзбук и инстаграм дека другарките, братучедките, комшиите и еден куп ороспии и никакви, имаат многу повеке во животот од тебе која можеш и заслужуваш многу повеке од нив. Ти треба повеке љубов, повеке пари, разбирање, слобода и простор да го изразиш целиот потенцијал кој го потиснувааш во себе... ти треба некој кој нема да те гуши, ке ти даде силна поддршка, доверба и ветар во едрата за да блеснеш во полн сјај. Еве преиспитај се само за некои основни и банални работи, пример, кога мажот последен пат те изведил на вечера, кога ти купил нешто да е бренд и скапо, кога те однел на патување, кога рекол дај јас ке го чувам детето ти оди со другарките издувај се или прочитај книга, или дај одмори се јас ке чистам денес, или да ти каже колку си прекрасна..... и те како ти треба некој друг...
Со всадување на вакви мислења се расипуваат чупињата и се растураат бракови. Знам дека пишуваш со сарказам :)
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.981
Поени од реакции
3.707
Со всадување на вакви мислења се расипуваат чупињата и се растураат бракови. Знам дека пишуваш со сарказам :)
Нас ни е шала ама ним вистина. Верувај дека ова се многу чести муабети во женско друштво а уште почесто се неискажани мисли во женските глави... секако вакви муабети и мисли немаат нашите форумџики кои се олицетворение на се што е морал и доблест на оваа дуња, тоа таму некои х особи кои не знаат да си го ценат партнерот и тоа што го имаат си вртат такви мисли по главите и тоа е за секаква осуда освен само и исклучиво само кога партнерот е ѓубре кое се дрзнало да ја чува и почитува жената која го родила или прави други слични глупости кои кутрата жена треба да ги трпи...
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.711
Поени од реакции
19.820
Ја нејкам ни љубов ни пари си ги иам и двете. Чекај нели ти мажена беше?
Не беше поентата дека немам, за парите беше муабетот, муживе мислат дека сите жени се без пари, напротив без љубов се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom