ТИФОМАНИЈА!

Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.134
Поени од реакции
1.888
@Saber Rider

Личен си се помешал малку со брзините...
Види си дали "тротинетот на помошни" не ти е заскитан некаде да не му е скинат поводникот.
Заминуваш во теми кои немаат врска со тоа шо го напишав, ако си изгубен и ти некаде кажи ќе се потрудам да те просветлам.
А ако се трудиш да оддбранеш некој и со тоа да го прикриеш неговиот идиотизам каде шо сака да каже а не знае да се искаже е тоа е друга работа.
Однеси го Тротинето на штеловање, забеган е тотално измислува зависти и злоби и се прозива себеси на секоја објава.

П.С Ако сакаш да ме цитираш во иднина цитирај ме кај шо треба а не кај шо не ми е место, не сум тифо само сум локал патриот и презирам луѓе кои сакаат да се прават паметни ко тротинетот за да напишат некоја буква а и таа ќе ја згрешат оти се неписмени.
И да... ако имаш недостаток на внимание како тротинетот барај го на друго место.
 
Последно уредено:

No9

Член од
18 ноември 2013
Мислења
629
Поени од реакции
955
Чекај да се договорат сеа како да реплицираат
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.216
Поени од реакции
7.993
Пресмешни ми се ваквите глупости што ги пишувате и едни и други, ама ова морав да го цитирам во темава за навивачки групи.

Знаете дека подолг период постирав во темата за навивачки групи (прртходницата на оваа) за ширење на шиптаризмот/циганизмот и остала орангутанија низ цела Македонија, особено во оние места што со години и години не прозиваат дека не сме си го бранеле Скопје.

Ајде што членови на Комити во една недела имаат повеќе инциденти со албански навивачки групи од сите други групи заедно во нивната историја (без Војводи), ајде што кај нас највеќе се осеќа политичката моќ која ја имаат браќата, ама да ни соли памет член на група што единствен инцидент со шпонска навивачка група им е кога им земаа маица на Соколат Дебар на бензиска...

Да не излезе на крај да пеете заедно со навивачи од Арачиново, како соседите од Прилеп. Веќе си ручавте на иста маса и вие и они со побратимите од Тетово и Арачиново и не гледам дека некој ваш даде било каква осуда.

Пошто константно сме на удар од фаци што врска немаат што се случува во навивачко Скопје, да прашам како е можно Битола со само 2400 албанци (ни 4%), да има еден куп шпони вработени во администрација? Началници во полиција и дел од мафијашите во градот да бидат некои што се едвај 4%?
Како може да се отвори библиотека без никаква реакција и цело време да доаѓаат албански ученици од цела Македонија да шират пропаганда?
Еве каков колорит во имаат во библиотеката сред Битола.
Прегледај го приврзокот 420497

Треба ли да ја ставам сликата кога на денот на азбуката ви летаа двоглави орли пред споменикот на бранителите???

Треба ли да ставам слика кога Омер ви доаѓаше на свеченоста на денот на азбуката?

И најголемото прашање, НЕ МОЖЕ ДА НЕ СТЕ УПАТЕНИ ДЕКА ЕДЕН ОД ТИЕ ШТО ВИ ЈА ОТВОРИ БИБЛИОТЕКАВА Е ИСТАКНАТ ЧЛЕН НА ШВЕРЦЕРИ КОЈ РЕДОВНО СЕ СЛИКА ВО БИБЛИОТЕКАВА. Зошто никогаш не е нападнат?

Зошто никогаш не сте нападнале некого од нивниве групи? Па не мора да ги чекате да дојдат во Битола, секогаш може да организирате напад во некој друг град каде што гостуваат.

Пред некој ден се вртеше слика дека и на прослава на полуматура си вејат знамиња со двоглави орли. Не гледам дека давате некаква реакција, а барате од нас да реагираме во град каде што они живеат во целосно нивни доминантни средини со далеку поголем процент од 4%.

Лесно е да солите памет во скоро чист град, со никакво искуство на ова поле, ама мечката ќе би заигра на портите многу брзо.

Мечката заигра и во Велес.
Во градот нема ни 1% албанци, вкупно 91 според пописот.
И на крај, средношколци шпони од интернатот истепале две наши деца. Реакција НУЛА.
Vi nema ramni vo propaganda I sirenje na lazni vesti aj da e nekoj indijanec da razberam no zarem I ti sine ma*ko vi ja razbiram makata so ja imate no kade nas ne najde vo ovaj muabet I kolacija so ja imaat partiite na lokalno ili drzavno nivo odete be tamu resavajte si oci vadete ne ne mesajte vo vasite sekojdevni problemi ne vi sme nie krivi so vie nemate deca I so vi go zedoja odnosno mu go dadoja gradot dvojazicen na drugo mesto da si lecis kompleksi Bitola vo toa ne ja spomenuvaj oti samo ke gi otvorime kartite I polso ke izlezi za vas pa uste sliki da stavel stramota so ova so sakas da pocnis glupa debata ke mu napravi me samo usluga na tie "brakjata" vasi na javna scena za toa komentirajte toa so e za komentiranje za NG kolku so vidov trotinetot e za toj alipniot so kamenjata pa nemase potreba da se prodolzi za otade reka oti loso ke pominite ostaj neka bidi ti kako se so ke recis od tolku mnogu incidenti na dnevna osnova se gleda rezultat vas dvojszicno skopje i tepani deca po avtobusi pa nie ke sme peele kako majmuni so nema coek da procita I deka sme rucale so niv stramota be za godinite ova da go pisis beter od kengurot si se naprajl te manaa kompelksite ne znajs kaj teras vidi koj od kaj vas ima nati daj mi so tie od cair a ne da se pisi za uprava na klub da ruca so kkub na druga uprava aj duri si tuka proveri tie malijki koj finasirase vo klubot na "narodot" a za bibiotekata pa vrabotvanja so da se komentira be od Mars si padnat ne znajs deka vlasta na ednite I drugite taka resile ne samo toa I tenderi mu davaat I narodot kuti isto glasa I sega nie sme krivi za toa pa si pisal I mafijasi deka imalo vrv daj be namalete so voajerstvo na fb dojdete ke ve prosetame da go vidite grad0t ne da imate celo vreme lazna slika taman ke gi vidis site kazni za redovnite napadi na muzejot od albanskata azbuka za da bidis zadovolen I ko ke mu e proslavata mozi da si godtin da vidis kako e cel grad blokiran oti se zastiteni kako beli mecki isto kako vie koga idite vo gradot pa muva ne smej da preleta I kraj kraeva nie eden den imame maka a vie dumajte kolku I kako rekov sedi ne klavaj sliki da ne klavame I nie pa vie da se stramite kaj so istitot vi gi slekuvase decata niz cair pa I do vcera so bese uprava sekade vi odese pa nikomu nisto a ko bese dojden Bitola imase incident vo Epinal isto I na tribina ama nie ne pisime na kajgana I fb da se falime nie go oravime toa za nas za razlika od vas mnogu ste daleku od nas za zal treba da vi pratime deca od tuka malku da vi go sredat gradot I zacistat oti vaka sami ne mozite so e dokazano site godini unazad za zal ima uste mnogu da pisam no samo ke napram steta I keif na dusamnite samo vrska nema toa so polumatura e slika od struga itn...ne vredi da pisam detali sliki koja kurva ja sobiraat od kaficite vo "metropolata" arno tigrite so ova safe city tro ve sredija drugoto e prikazni za mali deca I so da pisam ke go izbriasat postot kqko I sekogas ne vredi da vi se objasnuva zivejte vo vasiot svet slobodno dodeka ne vie recat oti sega pak ke ima kolacija (partijata)pa ke treba da ne se zboruva na ovaa tema

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.806
Поени од реакции
72.105
Vi nema ramni vo propaganda I sirenje na lazni vesti aj da e nekoj indijanec da razberam no zarem I ti sine ma*ko vi ja razbiram makata so ja imate no kade nas ne najde vo ovaj muabet I kolacija so ja imaat partiite na lokalno ili drzavno nivo odete be tamu resavajte si oci vadete ne ne mesajte vo vasite sekojdevni problemi ne vi sme nie krivi so vie nemate deca I so vi go zedoja odnosno mu go dadoja gradot dvojazicen na drugo mesto da si lecis kompleksi Bitola vo toa ne ja spomenuvaj oti samo ke gi otvorime kartite I polso ke izlezi za vas pa uste sliki da stavel stramota so ova so sakas da pocnis glupa debata ke mu napravi me samo usluga na tie "brakjata" vasi na javna scena za toa komentirajte toa so e za komentiranje za NG kolku so vidov trotinetot e za toj alipniot so kamenjata pa nemase potreba da se prodolzi za otade reka oti loso ke pominite ostaj neka bidi ti kako se so ke recis od tolku mnogu incidenti na dnevna osnova se gleda rezultat vas dvojszicno skopje i tepani deca po avtobusi pa nie ke sme peele kako majmuni so nema coek da procita I deka sme rucale so niv stramota be za godinite ova da go pisis beter od kengurot si se naprajl te manaa kompelksite ne znajs kaj teras vidi koj od kaj vas ima nati daj mi so tie od cair a ne da se pisi za uprava na klub da ruca so kkub na druga uprava aj duri si tuka proveri tie malijki koj finasirase vo klubot na "narodot" a za bibiotekata pa vrabotvanja so da se komentira be od Mars si padnat ne znajs deka vlasta na ednite I drugite taka resile ne samo toa I tenderi mu davaat I narodot kuti isto glasa I sega nie sme krivi za toa pa si pisal I mafijasi deka imalo vrv daj be namalete so voajerstvo na fb dojdete ke ve prosetame da go vidite grad0t ne da imate celo vreme lazna slika taman ke gi vidis site kazni za redovnite napadi na muzejot od albanskata azbuka za da bidis zadovolen I ko ke mu e proslavata mozi da si godtin da vidis kako e cel grad blokiran oti se zastiteni kako beli mecki isto kako vie koga idite vo gradot pa muva ne smej da preleta I kraj kraeva nie eden den imame maka a vie dumajte kolku I kako rekov sedi ne klavaj sliki da ne klavame I nie pa vie da se stramite kaj so istitot vi gi slekuvase decata niz cair pa I do vcera so bese uprava sekade vi odese pa nikomu nisto a ko bese dojden Bitola imase incident vo Epinal isto I na tribina ama nie ne pisime na kajgana I fb da se falime nie go oravime toa za nas za razlika od vas mnogu ste daleku od nas za zal treba da vi pratime deca od tuka malku da vi go sredat gradot I zacistat oti vaka sami ne mozite so e dokazano site godini unazad za zal ima uste mnogu da pisam no samo ke napram steta I keif na dusamnite samo vrska nema toa so polumatura e slika od struga itn...ne vredi da pisam detali sliki koja kurva ja sobiraat od kaficite vo "metropolata" arno tigrite so ova safe city tro ve sredija drugoto e prikazni za mali deca I so da pisam ke go izbriasat postot kqko I sekogas ne vredi da vi se objasnuva zivejte vo vasiot svet slobodno dodeka ne vie recat oti sega pak ke ima kolacija (partijata)pa ke treba da ne se zboruva na ovaa tema

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Јас знам дека се заштитени како бели мечки и за тоа трубам во темава сто години, туку вие сте тие што сакате константно да буцкате дека ништо не сме преземале како навивачка група, а не си гледате што ви се случува во вашите градови каде што ни 5% шпони немате.
Постот на Презимето го цитирав затоа што општо познато е дека сите делите таков став. Постот мој беше за сите групи, не само за Чкембари. Истиот е за отворање очи за цел народ.

Тоа што се случува во Скопје не можеш да го спречиш, ниту да го смениш. Скопје се распадна одамна, кога оние што беа староседелци (кои во Скопје се населиле во минатиот век) се испоселија, а се изградија еден куп згради во кои се доселија луѓе без идентитет, дојдени по нов живот кои не се замараат за вакви работи. Се распадна кога во државата, моќта премина кај нивните политичари и може да прават се и сешто. Ние во градот немаме проблем со тие што се од Скопје, секој си ја знае територијата. Проблемот доаѓа од селските средини, каде што се котат како луди и сите се прост народ, дојден да провоцира. Муабетот цело време ми е дека СИТЕ ГО ИМАМЕ ИСТИОТ ПРОБЛЕМ, А ВИЕ СТЕ ТИЕ ШТО СЕ ПОТСМЕВАТЕ НА СКОПЈЕ. Ти кажав, ако јас не знам за кривичните што сте ги добивале, затоа што се тајни тие напади, тогаш исто така НИ ТИ, НИ СИТЕ ДРУГИ НЕМАТЕ ПРАВО ДА КОМЕНТИРАТЕ ЗА ТОА ШТО СЕ СЛУЧУВА ТУКА, затоа што и од кај нас секој ден деца прават акции и си го бранат своето, ама немаат поддршка од никој и утре се селат или си се помируваат.
Ако вие имате право да судите според тоа што читате на интернет, зошто ние да го немаме истото право?

Тие глупи муабети кој кај се ебавал. Они дупат дрољетини, што ги има цело Скопје поминато. Исто како што нивните главни босови имаа сите женски што се старлети од Србија. Дали србинките се ебат со нив? Не, курва за пари, си е курва за пари, не гледа националност. Нормално девојче не можат да погледнат, а не па да одат со нив.

И под вие не мислам на вас, туку на сите градови. Јас си го кажувам впечатокот од тоа што гледам на терен и читам по црниве хроники. Факт е дека низ источна Македонија циганите земаат голем замав секаде и прават проблеми. Факт е дека низ чисто македонски средини со помош од властите се форсира албанизација.
Во Чашка веќе се мнозинство, прават проблеми во Велес, а не ни живеат во градот (иако веќе на големо купуваат станови). Јас не викам дека нема одговор, ама народот спие и ако не го спречи ширењето на канцерот со време ќе ве снајде иста судбина како Скопје, Тетово, Струга, Гостивар, Кичево, па веќе и во Куманово.
Не може деца од некој интернат да доаѓаат да спијат во градот во кој не се ни 1% и да напаѓаат наши деца. Па интернатот ќе им го запалам, цел град треба да знае и да се крене на нозе, затоа што утре ќе се чешаат, како што се чешаат во Чашка и се мислат како Јаболчиште им освои прво место во лигата.
Пред 2 месеци направија тепачка во Богомила, кога играа со КФ Врановци (играа под името Мартолци). Тепаа богомилчаните, ама пак, сакам да кажам покажуваат сила секаде, утре кога ќе бидат побројни, еден македонец нема да остане.

Имам набројувано еден куп примери во темава, да не се повторувам.
Прошетајте во Охрид на кеј. Исламабад не му е рамен. Нефи главен во градот (а ни 5% не се во градот), му лижат гз сите наши политичари. Еееееј ќе ср изгуби заштитата од УНЕСКО, ради еден смрдлив шпон, затоа што се сите зинати за неговите пари.
Излага еден старец на ТВ од пазарџиите албанци, изјавува МАКЕДОНЦИТЕ НИ СЕ ПЛАШАТ ВО ГРАДОТ. И ништо не му фали.

Сите сме за никаде, ама ние си имаме секојдневни проблеми и никој од вас нема право ни да не прозива, ни да се потсмева, затоа што вие во град во кој сте 90%, не може да се справите (затоа што се заштитени ко бели мечки). Дојди живеј тука, па ќе правиме муабет.
Срамота е да зборуваш дека ќе имало коалиција, па немалп да се збори. Па бате, Комити пробаа да ги растурат во нивниот минат мандат затоа што баш им ја ебававме хармонијата на ДУИ и ДПМНЕ, не можеа да не контролираат, па пробаа са инфилтрираат нивни луѓе за да ни ги спречат сите вадеа пароли, инциденти, протести. Знаеш кој ги организираше сите протести контра албанци во Скопје во тие години, кои воедно беа и против нашите партии.

П.с. ти си летнал со паметот ако мислиш дека Маличи спонзорирал во Вардар. Слободно ставај слики за се што мислиш дека сме другарувале со нив. Баш да ги видам тие херои.
 
Последно уредено:
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.629
Поени од реакции
5.268
Сакале или не да признаат ама Комити и Вардар се одамна единствени во одбрана на македонштината, посебно за целата шиптаризацијa на државата па затоа и се најомразени низ сите Албанци во Македонија, тогаш се гледа преку односот на останатите екипи и кога Вардар гостува. Само замислете да ручале Вардар со шпонска екипа или да рипаа како оние мајмуните од играчи на Победа на шпонска музика каква ќе беше реакцијата, за овие посебно се надевам дека низ втора лига ќе бидат тепани како магариња по македонските средини. Во не толку далечно минато една година и Курбан Бајрам им беше честитано од официјален профил ама ајде.
Автоматски споено мислење:


Во Велес е страшно што се дешава, општинска лига освои шпонска екипа, градскиот стадион низ текот на цела сезона кога играше нивната екипа беше посетен со нивна публика со еден куп знамиња, по тик ток се вртеа еден куп такви видеа од младински парк(каде што биле нападнати и братчињата)
Децата се тепани исто по принципот на нападите кои се случувале и за жал ги има сеуште низ Скопје, само затоа што се Македонци, и ова не е прв и единствен случај.
Големиот патриот ќе тепал малолетни деца дека некој локален партиски шериф ги влечкал на ручек, ебаве двојазичните, колку само мразите се македонско, ајде пробај тепај ги.
За вас шо да кажиме, терорист ви наместија за спикер со прст не мрднавте, го јадоа Горан Ангелов од Велес, Ченто од Прилеп, Југ од Куманово, Гајда од Куманово, вие кај бевте? Името го сменаа а не рековте, од толку народ 100 души не излеговте, оломнани кога шиптаpo пукаше со пиштол со голи раце се бореа струмичани, тетовчани во прва линија го јадоа ги осудија, вие кај бевте? Се криевте позади и кога дојде полиција е тогаш се охрабривте ајде ајде да ги столчиме, дотогаш ко пички позади ќутевте, не ви е срам во ваш град да се криете, да одат деца "сељаци" од "провинција" да ве бранат, да ја бранат Македонија од бугаризирање, шиптаpи да пукаат во нив, а вие да се криете? Сега пак шиптаp спикер ќе ви зборва на албански сред скопје, пардон шкупи, со прст не мрдате, ама ќе тепате македонски деца оти партиски поттрчко кој се продава за ручек ги влечка со него, појма немаат кај ќе одат со кој ќе ручаат ама ќе сте ги тепале, патриоти прави. Ќерките ви ги расчеречија во чаир со прст не мрдате, ама ќе тепале деца од Прилеп мажите големи, како само лажите народ со иконографијата, патриоти биле, за Македонија ги болело, три прсти угоре и ќе пеат бисер балканско, кога ќе дојди жешкото позади струмичани криење, нека му одат со голи раце на овие со пиштоли, или како 2001 бежанија грција нека гинат Прилеп и Битола, после ние ќе протестираме пред собрание кога ќе заврши се, кога ќе ја продаат Македонија ебаве двојазични, па овие деца имаат родители, роднини загинати 2001ва дури вие се криевте, сега ќе ги тепале ко магариња, ама во гено ви е тоа антимакедонци, и за Илинденското востание кај нас масовно кај вас дупка се бараше да се скриете, чорбаџиите скопски први другари со турците, каква Македонија какви бакрачи. И ден денес е исто, само шо лажите народ со знамињата, никогаш не сте биле за Македонија и никогаш нема да сте, тројански коњ, кога ви оди кога имате пари тогаш провинцијалци сељаци нека си ебат мајката, кога немате пари кога не ви оди, како сега, е тогаш обединување требало, иста крв ист народ сме биле, Македонија да ја браниме, одма патриоти станвате, а дотогаш провинција и сељаци.
Не е темата за ова, ама мораше да се реагира на глупостите, терајте филмо, ама за патриотизам, бранење држава не знам шо немате право да кажвате, па и македонски деца ќе тепале патриотите.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
460
Поени од реакции
1.039
Големиот патриот ќе тепал малолетни деца дека некој локален партиски шериф ги влечкал на ручек, ебаве двојазичните, колку само мразите се македонско, ајде пробај тепај ги.
За вас шо да кажиме, терорист ви наместија за спикер со прст не мрднавте, го јадоа Горан Ангелов од Велес, Ченто од Прилеп, Југ од Куманово, Гајда од Куманово, вие кај бевте? Името го сменаа а не рековте, од толку народ 100 души не излеговте, оломнани кога шиптаpo пукаше со пиштол со голи раце се бореа струмичани, тетовчани во прва линија го јадоа ги осудија, вие кај бевте? Се криевте позади и кога дојде полиција е тогаш се охрабривте ајде ајде да ги столчиме, дотогаш ко пички позади ќутевте, не ви е срам во ваш град да се криете, да одат деца "сељаци" од "провинција" да ве бранат, да ја бранат Македонија од бугаризирање, шиптаpи да пукаат во нив, а вие да се криете? Сега пак шиптаp спикер ќе ви зборва на албански сред скопје, пардон шкупи, со прст не мрдате, ама ќе тепате македонски деца оти партиски поттрчко кој се продава за ручек ги влечка со него, појма немаат кај ќе одат со кој ќе ручаат ама ќе сте ги тепале, патриоти прави. Ќерките ви ги расчеречија во чаир со прст не мрдате, ама ќе тепале деца од Прилеп мажите големи, како само лажите народ со иконографијата, патриоти биле, за Македонија ги болело, три прсти угоре и ќе пеат бисер балканско, кога ќе дојди жешкото позади струмичани криење, нека му одат со голи раце на овие со пиштоли, или како 2001 бежанија грција нека гинат Прилеп и Битола, после ние ќе протестираме пред собрание кога ќе заврши се, кога ќе ја продаат Македонија ебаве двојазични, па овие деца имаат родители, роднини загинати 2001ва дури вие се криевте, сега ќе ги тепале ко магариња, ама во гено ви е тоа антимакедонци, и за Илинденското востание кај нас масовно кај вас дупка се бараше да се скриете, чорбаџиите скопски први другари со турците, каква Македонија какви бакрачи. И ден денес е исто, само шо лажите народ со знамињата, никогаш не сте биле за Македонија и никогаш нема да сте, тројански коњ, кога ви оди кога имате пари тогаш провинцијалци сељаци нека си ебат мајката, кога немате пари кога не ви оди, како сега, е тогаш обединување требало, иста крв ист народ сме биле, Македонија да ја браниме, одма патриоти станвате, а дотогаш провинција и сељаци.
Не е темата за ова, ама мораше да се реагира на глупостите, терајте филмо, ама за патриотизам, бранење држава не знам шо немате право да кажвате, па и македонски деца ќе тепале патриотите.
До 2001ва кога ја спомна престанав да читам, па 50% жртвите се од Скопје исто како и од другите градови. Жално е да ги делиме жртвите од кој град биле, наместо да ги славиме. Се дури се караме кој од кај бил, полека полека ни ја земаа државата...
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
437
Поени од реакции
2.654
Големиот патриот ќе тепал малолетни деца дека некој локален партиски шериф ги влечкал на ручек, ебаве двојазичните, колку само мразите се македонско, ајде пробај тепај ги.
За вас шо да кажиме, терорист ви наместија за спикер со прст не мрднавте, го јадоа Горан Ангелов од Велес, Ченто од Прилеп, Југ од Куманово, Гајда од Куманово, вие кај бевте? Името го сменаа а не рековте, од толку народ 100 души не излеговте, оломнани кога шиптаpo пукаше со пиштол со голи раце се бореа струмичани, тетовчани во прва линија го јадоа ги осудија, вие кај бевте? Се криевте позади и кога дојде полиција е тогаш се охрабривте ајде ајде да ги столчиме, дотогаш ко пички позади ќутевте, не ви е срам во ваш град да се криете, да одат деца "сељаци" од "провинција" да ве бранат, да ја бранат Македонија од бугаризирање, шиптаpи да пукаат во нив, а вие да се криете? Сега пак шиптаp спикер ќе ви зборва на албански сред скопје, пардон шкупи, со прст не мрдате, ама ќе тепате македонски деца оти партиски поттрчко кој се продава за ручек ги влечка со него, појма немаат кај ќе одат со кој ќе ручаат ама ќе сте ги тепале, патриоти прави. Ќерките ви ги расчеречија во чаир со прст не мрдате, ама ќе тепале деца од Прилеп мажите големи, како само лажите народ со иконографијата, патриоти биле, за Македонија ги болело, три прсти угоре и ќе пеат бисер балканско, кога ќе дојди жешкото позади струмичани криење, нека му одат со голи раце на овие со пиштоли, или како 2001 бежанија грција нека гинат Прилеп и Битола, после ние ќе протестираме пред собрание кога ќе заврши се, кога ќе ја продаат Македонија ебаве двојазични, па овие деца имаат родители, роднини загинати 2001ва дури вие се криевте, сега ќе ги тепале ко магариња, ама во гено ви е тоа антимакедонци, и за Илинденското востание кај нас масовно кај вас дупка се бараше да се скриете, чорбаџиите скопски први другари со турците, каква Македонија какви бакрачи. И ден денес е исто, само шо лажите народ со знамињата, никогаш не сте биле за Македонија и никогаш нема да сте, тројански коњ, кога ви оди кога имате пари тогаш провинцијалци сељаци нека си ебат мајката, кога немате пари кога не ви оди, како сега, е тогаш обединување требало, иста крв ист народ сме биле, Македонија да ја браниме, одма патриоти станвате, а дотогаш провинција и сељаци.
Не е темата за ова, ама мораше да се реагира на глупостите, терајте филмо, ама за патриотизам, бранење држава не знам шо немате право да кажвате, па и македонски деца ќе тепале патриотите.
Какво искомплексирано копито си ти за да го пишеш ова? Се читаш ли што пишуваш?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.806
Поени од реакции
72.105
Големиот патриот ќе тепал малолетни деца дека некој локален партиски шериф ги влечкал на ручек, ебаве двојазичните, колку само мразите се македонско, ајде пробај тепај ги.
За вас шо да кажиме, терорист ви наместија за спикер со прст не мрднавте, го јадоа Горан Ангелов од Велес, Ченто од Прилеп, Југ од Куманово, Гајда од Куманово, вие кај бевте? Името го сменаа а не рековте, од толку народ 100 души не излеговте, оломнани кога шиптаpo пукаше со пиштол со голи раце се бореа струмичани, тетовчани во прва линија го јадоа ги осудија, вие кај бевте? Се криевте позади и кога дојде полиција е тогаш се охрабривте ајде ајде да ги столчиме, дотогаш ко пички позади ќутевте, не ви е срам во ваш град да се криете, да одат деца "сељаци" од "провинција" да ве бранат, да ја бранат Македонија од бугаризирање, шиптаpи да пукаат во нив, а вие да се криете? Сега пак шиптаp спикер ќе ви зборва на албански сред скопје, пардон шкупи, со прст не мрдате, ама ќе тепате македонски деца оти партиски поттрчко кој се продава за ручек ги влечка со него, појма немаат кај ќе одат со кој ќе ручаат ама ќе сте ги тепале, патриоти прави. Ќерките ви ги расчеречија во чаир со прст не мрдате, ама ќе тепале деца од Прилеп мажите големи, како само лажите народ со иконографијата, патриоти биле, за Македонија ги болело, три прсти угоре и ќе пеат бисер балканско, кога ќе дојди жешкото позади струмичани криење, нека му одат со голи раце на овие со пиштоли, или како 2001 бежанија грција нека гинат Прилеп и Битола, после ние ќе протестираме пред собрание кога ќе заврши се, кога ќе ја продаат Македонија ебаве двојазични, па овие деца имаат родители, роднини загинати 2001ва дури вие се криевте, сега ќе ги тепале ко магариња, ама во гено ви е тоа антимакедонци, и за Илинденското востание кај нас масовно кај вас дупка се бараше да се скриете, чорбаџиите скопски први другари со турците, каква Македонија какви бакрачи. И ден денес е исто, само шо лажите народ со знамињата, никогаш не сте биле за Македонија и никогаш нема да сте, тројански коњ, кога ви оди кога имате пари тогаш провинцијалци сељаци нека си ебат мајката, кога немате пари кога не ви оди, како сега, е тогаш обединување требало, иста крв ист народ сме биле, Македонија да ја браниме, одма патриоти станвате, а дотогаш провинција и сељаци.
Не е темата за ова, ама мораше да се реагира на глупостите, терајте филмо, ама за патриотизам, бранење држава не знам шо немате право да кажвате, па и македонски деца ќе тепале патриотите.
Не вреди да ти враќам, ама ќе се осврнам на неколку моменти.
Прво, дојди провери кои се главните спонзоруши во градот кои се ебаваат со шпоните и од кои градови доаѓаат.

Второ, треба да се засрамиш за тоа што си го пишал дека позади струмучани сме се криеле.
Мисир еден, што никогаш во животот не учествувал во протест и инцидент, ден пред ситуацијата со пиштолот беше најголемиот протест каде што се направи хаос пред собрание. Што мислиш, чии членови беа уапсени за нападот врз полицијата? Колку пати сме влегле во клинч со полиција на протести, срамота треба да ти биде А да пишеш, не да тресеш глупости. Истовремено, беа бркани Шверцери кога одеа на натпревар на Градски, имаш и видеа од брканицата кај Кале.
Не знам што ти објаснувам, ама кој е будала да оди нареден ден на протест, кога е потенцијална мета за апсење, затоа што пак нашите деца беа жртвено јагне од целата ситуација во претходниот ден?
Се погоди тој ден да нема многу Комити во прв ред од тие причини, а такви ситуации во кои се вперуваат пиштоли и се користат ножеви КАЈ НАС СЕ СЕКОЈДНЕВИЕ, ако ние не сме ги искусиле, сигурно не сте биле вие во чисти македонски средини.
 
Член од
25 август 2023
Мислења
358
Поени од реакции
651
Големиот патриот ќе тепал малолетни деца дека некој локален партиски шериф ги влечкал на ручек, ебаве двојазичните, колку само мразите се македонско, ајде пробај тепај ги.
За вас шо да кажиме, терорист ви наместија за спикер со прст не мрднавте, го јадоа Горан Ангелов од Велес, Ченто од Прилеп, Југ од Куманово, Гајда од Куманово, вие кај бевте? Името го сменаа а не рековте, од толку народ 100 души не излеговте, оломнани кога шиптаpo пукаше со пиштол со голи раце се бореа струмичани, тетовчани во прва линија го јадоа ги осудија, вие кај бевте? Се криевте позади и кога дојде полиција е тогаш се охрабривте ајде ајде да ги столчиме, дотогаш ко пички позади ќутевте, не ви е срам во ваш град да се криете, да одат деца "сељаци" од "провинција" да ве бранат, да ја бранат Македонија од бугаризирање, шиптаpи да пукаат во нив, а вие да се криете? Сега пак шиптаp спикер ќе ви зборва на албански сред скопје, пардон шкупи, со прст не мрдате, ама ќе тепате македонски деца оти партиски поттрчко кој се продава за ручек ги влечка со него, појма немаат кај ќе одат со кој ќе ручаат ама ќе сте ги тепале, патриоти прави. Ќерките ви ги расчеречија во чаир со прст не мрдате, ама ќе тепале деца од Прилеп мажите големи, како само лажите народ со иконографијата, патриоти биле, за Македонија ги болело, три прсти угоре и ќе пеат бисер балканско, кога ќе дојди жешкото позади струмичани криење, нека му одат со голи раце на овие со пиштоли, или како 2001 бежанија грција нека гинат Прилеп и Битола, после ние ќе протестираме пред собрание кога ќе заврши се, кога ќе ја продаат Македонија ебаве двојазични, па овие деца имаат родители, роднини загинати 2001ва дури вие се криевте, сега ќе ги тепале ко магариња, ама во гено ви е тоа антимакедонци, и за Илинденското востание кај нас масовно кај вас дупка се бараше да се скриете, чорбаџиите скопски први другари со турците, каква Македонија какви бакрачи. И ден денес е исто, само шо лажите народ со знамињата, никогаш не сте биле за Македонија и никогаш нема да сте, тројански коњ, кога ви оди кога имате пари тогаш провинцијалци сељаци нека си ебат мајката, кога немате пари кога не ви оди, како сега, е тогаш обединување требало, иста крв ист народ сме биле, Македонија да ја браниме, одма патриоти станвате, а дотогаш провинција и сељаци.
Не е темата за ова, ама мораше да се реагира на глупостите, терајте филмо, ама за патриотизам, бранење држава не знам шо немате право да кажвате, па и македонски деца ќе тепале патриотите.
za 27 april lezi Komita da znaes samo a drugive sto gi nabroja lezat zosto se pikirani kako vmrovci
 
Член од
19 мај 2024
Мислења
3
Поени од реакции
14
Големиот патриот ќе тепал малолетни деца дека некој локален партиски шериф ги влечкал на ручек, ебаве двојазичните, колку само мразите се македонско, ајде пробај тепај ги.
За вас шо да кажиме, терорист ви наместија за спикер со прст не мрднавте, го јадоа Горан Ангелов од Велес, Ченто од Прилеп, Југ од Куманово, Гајда од Куманово, вие кај бевте? Името го сменаа а не рековте, од толку народ 100 души не излеговте, оломнани кога шиптаpo пукаше со пиштол со голи раце се бореа струмичани, тетовчани во прва линија го јадоа ги осудија, вие кај бевте? Се криевте позади и кога дојде полиција е тогаш се охрабривте ајде ајде да ги столчиме, дотогаш ко пички позади ќутевте, не ви е срам во ваш град да се криете, да одат деца "сељаци" од "провинција" да ве бранат, да ја бранат Македонија од бугаризирање, шиптаpи да пукаат во нив, а вие да се криете? Сега пак шиптаp спикер ќе ви зборва на албански сред скопје, пардон шкупи, со прст не мрдате, ама ќе тепате македонски деца оти партиски поттрчко кој се продава за ручек ги влечка со него, појма немаат кај ќе одат со кој ќе ручаат ама ќе сте ги тепале, патриоти прави. Ќерките ви ги расчеречија во чаир со прст не мрдате, ама ќе тепале деца од Прилеп мажите големи, како само лажите народ со иконографијата, патриоти биле, за Македонија ги болело, три прсти угоре и ќе пеат бисер балканско, кога ќе дојди жешкото позади струмичани криење, нека му одат со голи раце на овие со пиштоли, или како 2001 бежанија грција нека гинат Прилеп и Битола, после ние ќе протестираме пред собрание кога ќе заврши се, кога ќе ја продаат Македонија ебаве двојазични, па овие деца имаат родители, роднини загинати 2001ва дури вие се криевте, сега ќе ги тепале ко магариња, ама во гено ви е тоа антимакедонци, и за Илинденското востание кај нас масовно кај вас дупка се бараше да се скриете, чорбаџиите скопски први другари со турците, каква Македонија какви бакрачи. И ден денес е исто, само шо лажите народ со знамињата, никогаш не сте биле за Македонија и никогаш нема да сте, тројански коњ, кога ви оди кога имате пари тогаш провинцијалци сељаци нека си ебат мајката, кога немате пари кога не ви оди, како сега, е тогаш обединување требало, иста крв ист народ сме биле, Македонија да ја браниме, одма патриоти станвате, а дотогаш провинција и сељаци.
Не е темата за ова, ама мораше да се реагира на глупостите, терајте филмо, ама за патриотизам, бранење држава не знам шо немате право да кажвате, па и македонски деца ќе тепале патриотите.
Да не заборавиме и со финансиската подршка што им ја дадоа на наркоман од чаир на кого му купиле транс за 10.000€.Замисли и да се договорија да му го купат требале да го наместат но овие од страв наплатија….
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.100
Поени од реакции
4.099
Сакале или не да признаат ама Комити и Вардар се одамна единствени во одбрана на македонштината, посебно за целата шиптаризацијa на државата па затоа и се најомразени низ сите Албанци во Македонија, тогаш се гледа преку односот на останатите екипи и кога Вардар гостува. Само замислете да ручале Вардар со шпонска екипа или да рипаа како оние мајмуните од играчи на Победа на шпонска музика каква ќе беше реакцијата, за овие посебно се надевам дека низ втора лига ќе бидат тепани како магариња по македонските средини. Во не толку далечно минато една година и Курбан Бајрам им беше честитано од официјален профил ама ајде.
Автоматски споено мислење:


Во Велес е страшно што се дешава, општинска лига освои шпонска екипа, градскиот стадион низ текот на цела сезона кога играше нивната екипа беше посетен со нивна публика со еден куп знамиња, по тик ток се вртеа еден куп такви видеа од младински парк(каде што биле нападнати и братчињата)
Децата се тепани исто по принципот на нападите кои се случувале и за жал ги има сеуште низ Скопје, само затоа што се Македонци, и ова не е прв и единствен случај.
Аууу Илко Илија патриотот од Германија најде да кажува и да соли памет 1500км одавде како се бранело македонштината и кој ја бранел. Па уште и децата од Победа ќе ги тепал, кој патем пола се малолетни.

Ајде ако си толкав маж пробај се, ќе излези распоред за брзо кога ќе играат Борец Победа на домашен терен собери екипа и пробајте тепајте ги. Или па Скопје ти е домашен, не го чувстуваш Велес оти поголем скопјанец од скопјани глумиш овде за некој лајк плус да собериш?

Абе дете немаш право ти да коментираш против Прилеп и Битола за патриотизам и одбрана на македонштината оти кај нас ко се преземале многу работи ти уште не си бил планиран да се родиш, а не овде да ми кажуваш ќе ги тепал децата од Победа и се надевал ќе биле тепани секаде. Мочко еден. Ти кажав пробај се еве па да знајме после кој на која страна е.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Аууу Илко Илија патриотот од Германија најде да кажува и да соли памет 1500км одавде како се бранело македонштината и кој ја бранел. Па уште и децата од Победа ќе ги тепал, кој патем пола се малолетни.

Ајде ако си толкав маж пробај се, ќе излези распоред за брзо кога ќе играат Борец Победа на домашен терен собери екипа и пробајте тепајте ги. Или па Скопје ти е домашен, не го чувстуваш Велес оти поголем скопјанец од скопјани глумиш овде за некој лајк плус да собериш?

Абе дете немаш право ти да коментираш против Прилеп и Битола за патриотизам и одбрана на македонштината оти кај нас ко се преземале многу работи ти уште не си бил планиран да се родиш, а не овде да ми кажуваш ќе ги тепал децата од Победа и се надевал ќе биле тепани секаде. Мочко еден. Ти кажав пробај се еве па да знајме после кој на која страна е.
Не пишувам реферати зошто уште толку ќе се оди оф топик а глупи муабети правити и ти и оној кутлешот шо го ставил и изигравате патриоти а браните "деца" што им играат чочек качени на маса во некој шиптaрски двор на најголемите крвници на македонскиот народ. Наместо да се силиш на форумот требаше барем еден статус како група да напишете и да упатите барање она гомното што бранеше во Слога на времето и очигледно сменило вера за вечера да не остане во клуб како што е Победа Прилеп. И еве пак ќе ти кажам, тие ваши деца го избрукаа цел град за еден ручек, си направија мерак шипците со нив и утре во друга ситуација ќе ве тепаат како Кумановци што гостуваа кај нив и низ сите шпонски села. Луѓето од Карпалак сигурно не загинаа за после 20 години некои деца да играат на шиптaрска музика, посебно во такво друштво.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.100
Поени од реакции
4.099
Не пишувам реферати зошто уште толку ќе се оди оф топик а глупи муабети правити и ти и оној кутлешот шо го ставил и изигравате патриоти а браните "деца" што им играат чочек качени на маса во некој шиптaрски двор на најголемите крвници на македонскиот народ. Наместо да се силиш на форумот требаше барем еден статус како група да напишете и да упатите барање она гомното што бранеше во Слога на времето и очигледно сменило вера за вечера да не остане во клуб како што е Победа Прилеп. И еве пак ќе ти кажам, тие ваши деца го избрукаа цел град за еден ручек, си направија мерак шипците со нив и утре во друга ситуација ќе ве тепаат како Кумановци што гостуваа кај нив и низ сите шпонски села. Луѓето од Карпалак сигурно не загинаа за после 20 години некои деца да играат на шиптaрска музика, посебно во такво друштво.
Во каков албански двор од кај го ископа сега тоа? Таа снимка за која што зборуваш е од собирот на играчите и тренерите после завршување на сезоната и ете пуштиле да му направат чест една песна на Дестан и Салим. Ни има друг шипт ар таму ни ништо.

Во фудбалот играчите не гледаат така како
нас навивачите националистички, па и сам гледаш во сите екипи кај што има албанци се дружат меѓу себе и наши и нивни и има почит меѓусебе. Исто така е и во репрезентација. Мислиш немаат таква песна пуштено некогаш при славје? Сигурно имаат само нема снимка. Е тука е киксот од Јане што тоа го објави на фб на уште несмирена ситуацијата. Мене многу повеќе ме изреволтира вечерата од тоа и кикс е јас не велам не. Ама децата не се криви, кривци се управата и тие што прифатиле. Прво и основно никој од играчите не ни знаел кај ќе одат ни па со кого туку кога стасале ги виделе, а уште помалку Фуркан Салиу го знаат кога пола право на глас уште немаат. А не овде да ми пишуваш децата да биле тепани сегде, па се слушаш то на шо личи?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Во каков албански двор од кај го ископа сега тоа? Таа снимка за која што зборуваш е од собирот на играчите и тренерите после завршување на сезоната и ете пуштиле да му направат чест една песна на Дестан и Салим. Ни има друг шипт ар таму ни ништо.

Во фудбалот играчите не гледаат така како
нас навивачите националистички, па и сам гледаш во сите екипи кај што има албанци се дружат меѓу себе и наши и нивни и има почит меѓусебе. Исто така е и во репрезентација. Мислиш немаат таква песна пуштено некогаш при славје? Сигурно имаат само нема снимка. Е тука е киксот од Јане што тоа го објави на фб на уште несмирена ситуацијата. Мене многу повеќе ме изреволтира вечерата од тоа и кикс е јас не велам не. Ама децата не се криви, кривци се управата и тие што прифатиле. Прво и основно никој од играчите не ни знаел кај ќе одат ни па со кого туку кога стасале ги виделе, а уште помалку Фуркан Салиу го знаат кога пола право на глас уште немаат. А не овде да ми пишуваш децата да биле тепани сегде, па се слушаш то на шо личи?
Секоја грешка се плаќа јебига, државата на крв мириса веќе одамна, не може да не знаеш каде те носат и за цела таа ситуација ако играш фудбал сигурно им било познато низ што минеа Кумановци цела сезона. Вие требаше први да реагирате ама вас глас не ви се слушна. Ете ако има почит меѓусебно извадете и вие видео каде они пејат заплакало ми е Мариово и никому ништо. Чукнете ги главите и не оправдувајте грешки што не се правдаат. И тоа тепање на деца си го сфанал погрешно но факт е дека се за стап за да знаат за друг пат каде се седи мирно а каде се качува на маса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom