ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
12 јуни 2013
Мислења
93
Поени од реакции
47
А зошто не може од Телекабел број да се плаќа во ЈСП ? Некоја тешка филозофија им е тоа или ?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.011
Поени од реакции
1.267
А зошто не може од Телекабел број да се плаќа во ЈСП ? Некоја тешка филозофија им е тоа или ?
Немаат договор, многу едноставно не е никаква филозофија. Треба да им се досаѓа да трзнат малце
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
93
Поени од реакции
47
Кај да ја симнам таа Скопска апликација ? На Play Store ? Ако е од таму, не можам да ја пронајдам.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Sakas da kazes telekom nema 5g anteni, ima kako nema. Ja samo taka rekov poso e smesno oni uste Imaat problemi so 4g a ne pa 5g
5Г антените се бројат на двете раце. За да пуштиш нешто како сервис/пакет треба да имаш покривање на поголема територија.
Имаат проблеми оти немаат кадар (а нема ни во државата во тој бизнис), не им се инвестира, и не им е примарна дејност. Мобилната ја започнаа само и само да останат конкурентни на пазарот со 4 плеј услуги. Иако навидум личат ефтини, ако земеш пакет со 4 услуги од големите оператори, и А1 и Телеком доаѓаат поефтино, а нудат поквалитетна услуга.
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
520
Поени од реакции
670
Член од
12 јуни 2013
Мислења
93
Поени од реакции
47
Требало NFC да имам на телефонот за да биде компатибилен со Апликацијата ...А мојот нема, и ми пишува дека не е компатибилен телефонот со апликацијата, не можам да ја симнам... Благодарам поздрав..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom