ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Дали некој имал сличен проблем со Телекабел како мобилен оператор, во смисла да нема мобилен интернет? Платени сметки, наместено на телекабел сим да биде дата, интернет нема. И ова веќе декември и јануари трае...им пишав приговор на страната, па ќе видиме. Инаку, проверено, со А1 сим, се си е во ред, дата телефонот добива. Значи не е проблем до телефонот.
Ne, imav telekabel prethodno pa bev na lyca sea sum pak na telekabel i ne mi se slucuvalo takvo nesto ili slicno. Kontaktiraj gi na 074747474 tamu ke dobies pomos.
Ili pak vo najbliskiot naplaten centar.
 
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Дали некој имал сличен проблем со Телекабел како мобилен оператор, во смисла да нема мобилен интернет? Платени сметки, наместено на телекабел сим да биде дата, интернет нема. И ова веќе декември и јануари трае...им пишав приговор на страната, па ќе видиме. Инаку, проверено, со А1 сим, се си е во ред, дата телефонот добива. Значи не е проблем до телефонот.
И кај мене е се во ред со мобилниот интернет.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Mislam deka Telekabel treba vo paketot od 500 den da dodade uste 5gb vkupno 15 gb a vo paketot od 300 den uste 4 gb vkupno 5 gb i ke bide super!
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Дали некој има тестирано дали Телекабел работи и во роаминг? Пример Балкан роаминг и низ ЕУ?
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Дали некој има тестирано дали Телекабел работи и во роаминг? Пример Балкан роаминг и низ ЕУ?
Јас. Србија, Хрватска, Словенија, Австрија, Германија, Швајцарија и Унгарија функционира без проблем.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Јас. Србија, Хрватска, Словенија, Австрија, Германија, Швајцарија и Унгарија функционира без проблем.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
значи достапен без проблеми, пораките стигаат и слично. Јас се мислам кога ќе ми истече договорот да се префрлам време е за промена
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.424
Дали некој имал сличен проблем со Телекабел како мобилен оператор, во смисла да нема мобилен интернет? Платени сметки, наместено на телекабел сим да биде дата, интернет нема. И ова веќе декември и јануари трае...им пишав приговор на страната, па ќе видиме. Инаку, проверено, со А1 сим, се си е во ред, дата телефонот добива. Значи не е проблем до телефонот.
Седи си така, „проблемо се работе“.
Ич да не се секираш.

Инаку, рачно треба да ги наместиш APN сетинзите за дата во телефонот:
Код:
ИНТЕРНЕТ ПОДЕСУВАЊА
Андроид уреди:
Settings
Wireless & networks
Mobile network
Access Point Name
Доколку има постоечки APN од друг оператор се врши промена
Доколку нема постоечки тогаш се додава со: New APN
Параметри кои е потребно да се подесат се следниве:
Name: Telekabel
APN: tkinternet
IOS (iPhone) уреди:
Settings
Cellular
Cellular Data Network
Се едитираат постоечките APN параметри:
CELLULAR DATA
APN: tkinternet
PERSONAL HOTSPOT
APN: tkinternet
За повеќе информации јавете се на нашите телефони: 074 74 74 74; 074 74 74 00, 074 60 00 00 или 074 60 96 09.
Потоа ако не ти пали 4G треба рачно да го ставиш на 3G па да го префрлиш пак рачно на 4G (и така секој пат, ако изгаси или ако рестартираш телефон), или да тераш само на 3G цело време и да трошиш повеќе батерија на телефонот и да имаш помал бендвит.
 
Последно уредено:
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Moze li nekoj da mi kaze ako e probuval da plakja parking preku tk dali raboti planiram da go koristam toa pa nemoj da se zaebam
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.424
Moze li nekoj da mi kaze ako e probuval da plakja parking preku tk dali raboti planiram da go koristam toa pa nemoj da se zaebam
Колку што знам, ако се нема сменето нешто во меѓувреме, ништо од тие услуги за плаќање не работи преку Телекабел мобилна.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.699
Поени од реакции
6.621
Седи си така, „проблемо се работе“.
Ич да не се секираш.

Инаку, рачно треба да ги наместиш APN сетинзите за дата во телефонот:
Код:
ИНТЕРНЕТ ПОДЕСУВАЊА
Андроид уреди:
Settings
Wireless & networks
Mobile network
Access Point Name
Доколку има постоечки APN од друг оператор се врши промена
Доколку нема постоечки тогаш се додава со: New APN
Параметри кои е потребно да се подесат се следниве:
Name: Telekabel
APN: tkinternet
IOS (iPhone) уреди:
Settings
Cellular
Cellular Data Network
Се едитираат постоечките APN параметри:
CELLULAR DATA
APN: tkinternet
PERSONAL HOTSPOT
APN: tkinternet
За повеќе информации јавете се на нашите телефони: 074 74 74 74; 074 74 74 00, 074 60 00 00 или 074 60 96 09.
Потоа ако не ти пали 4G треба рачно да го ставиш на 3G па да го префрлиш пак рачно на 4G (и така секој пат, ако изгаси или ако рестартираш телефон), или да тераш само на 3G цело време и да трошиш повеќе батерија на телефонот и да имаш помал бендвит.
Да, до apn сетинзите беше проблемот, дека нов телефонот. Инаку и од телекабел ми го вратија истиот одговор, а и сам открив во договорот имаше ливче со овие сетинзи. Средено е сега :)
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Ocekuvam telekabel na paketot za 500 da stavi 15 gb net a na onoj za 300 da stavi neograniceni minuti i 3 gb net, ama kako so si tera i so televizijata taka i so ova nisto nema novo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom