ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
22 февруари 2019
Мислења
315
Поени од реакции
305
И кај мене на повеќе веб страни правеше вака. По последниот апдејт на Аваст антивирусот ги есапи многу страни ко недоволно безбедни. Одиш show advanced и најдолу лево ти вади линк и во заграда ти пиши unsafe. На тоа кликаш Proceed.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
И кај мене на повеќе веб страни правеше вака. По последниот апдејт на Аваст антивирусот ги есапи многу страни ко недоволно безбедни. Одиш show advanced и најдолу лево ти вади линк и во заграда ти пиши unsafe. На тоа кликаш Proceed.
Ti imas avast jas na mobilen u zivoto nemam instalirano antiirus i samo tamu mi pojavuva.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.405
Поени од реакции
2.747
Не тресете зелени, SSL сертификатот не им е обновен за страниците. Истечен им е вчера. Кој сака може да продолжи, нека кликне на Advanced ќе му даде опција.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Дали може некој да провери у апликација дали има промена на вклучен сообраќај за сурфање т.е нешто да е зголемено?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.579
Дали може некој да провери у апликација дали има прона на вклучен сообраќај за сурфање т.е нешто да е зголемено?
kakko sto pisav i prethodno ... 20gb sa site 4br, koj ke prevari toj ke potrosi...
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.579
Samo se cudam edno nesto ...nema na robi nekoj da mu kaze tamu deka za pomalce od mesec sme 2022 se mesti 5g mreza so 20gb za 4 broevi ...? kako ke bide toa ....
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Samo se cudam edno nesto ...nema na robi nekoj da mu kaze tamu deka za pomalce od mesec sme 2022 se mesti 5g mreza so 20gb za 4 broevi ...? kako ke bide toa ....
Ама и не му кажале дека за помалце од месец е 2022ра а он бара 2500 за тв, оптички нет по дома, фиксен и 4 линии.
 

Leopeo

SpaceTe
Член од
12 септември 2021
Мислења
87
Поени од реакции
21
A da ve prasam kakvo e pokrivanjevo na opticki.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Тој Family Пакет е жива глупост 20ГБ за 4 броја е смешно. Не знам како мисли со ова да биде конкурентен нека ми објасни.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.579
Тој Family Пакет е жива глупост 20ГБ за 4 броја е смешно. Не знам како мисли со ова да биде конкурентен нека ми објасни.
Mislam deka samite sebe se omalovazuvame so nasive komentari...ova e pod sekoe nivo...
Neka napravi family1 family2(bar po 10gb na br/najmalce) a ne vaka...ako e za 5gb.mesecno pa kesi zemam uste eden lyca 5gb+ povici +sms = 133mkd mesecno za cela god.=1600mkd
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Дај не трипајте, регуларно да ги плаќате сите овие услуги одделно ве фаќа 4000 денари месечно. Со понудата е 2.500 денари. Не знам за какво омаловажување станува збор...
Под претпоставка дека понудава ќе ја користат родители и 2 деца, 20 гига месечно е сосема доволно, зошто речиси секаде има вифи. Ја пример минатиот месец сум потрошил 5 гига интернет, а го имам пакетон со 10 гига.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Дај не трипајте, регуларно да ги плаќате сите овие услуги одделно ве фаќа 4000 денари месечно. Со понудата е 2.500 денари. Не знам за какво омаловажување станува збор...
Под претпоставка дека понудава ќе ја користат родители и 2 деца, 20 гига месечно е сосема доволно, зошто речиси секаде има вифи. Ја пример минатиот месец сум потрошил 5 гига интернет, а го имам пакетон со 10 гига.
Потпис!
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
146
Дај не трипајте, регуларно да ги плаќате сите овие услуги одделно ве фаќа 4000 денари месечно. Со понудата е 2.500 денари. Не знам за какво омаловажување станува збор...
Под претпоставка дека понудава ќе ја користат родители и 2 деца, 20 гига месечно е сосема доволно, зошто речиси секаде има вифи. Ја пример минатиот месец сум потрошил 5 гига интернет, а го имам пакетон со 10 гига.
Па баш и да не е исто,Кабелска 450,телефон 150,нет за дома со 100 мбпс 1000 денари....вкупно 1600...4 мобилни по 10 гб на секој број по 500 денари е 2000ден.вкупно иди 3600 поединечно наспроти 2500 во пакет со таа разлика што овде имаш по 5 гб на секој број а не 10 ако ги земаш отделно...мобилните идат по 250 денари...Лошо е шо те условуваат 4 броја да мора да земеш....
Автоматски споено мислење:

А тек шо ќе се дешава кога ќе почни и Мтел да нуди и мобилна телефонија од на пролет,плус и пакети ќе почнат да нудат,тогаш ќе е малку напето за овие оператори како Телекабел,Green mobile,Lykemobile....Додуше за секој има место под сонцето,ама со вакви пакети малку потешко ќе е...Плус домашниот нет на Телекабел не е најпрекрасен,во вторник и среда кога има ЛШ не можиш стрим да гледаш,а со мобилната имаат проблем,чим ми се јави некој од друг оператор не се слуша воопшто,прекинува,а јас кога ќе се јавам на истиот број се е ок...и сега да земиш 4 броја и да имаш такви непријатности па незнам дали е ок....
 
Последно уредено:

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Па баш и да не е исто,Кабелска 450,телефон 150,нет за дома со 100 мбпс 1000 денари....вкупно 1600...4 мобилни по 10 гб на секој број по 500 денари е 2000ден.вкупно иди 3600 поединечно наспроти 2500 во пакет со таа разлика што овде имаш по 5 гб на секој број а не 10 ако ги земаш отделно...мобилните идат по 250 денари...Лошо е шо те условуваат 4 броја да мора да земеш....
Автоматски споено мислење:

А тек шо ќе се дешава кога ќе почни и Мтел да нуди и мобилна телефонија од на пролет,плус и пакети ќе почнат да нудат,тогаш ќе е малку напето за овие оператори како Телекабел,Green mobile,Lykemobile....Додуше за секој има место под сонцето,ама со вакви пакети малку потешко ќе е...Плус домашниот нет на Телекабел не е најпрекрасен,во вторник и среда кога има ЛШ не можиш стрим да гледаш,а со мобилната имаат проблем,чим ми се јави некој од друг оператор не се слуша воопшто,прекинува,а јас кога ќе се јавам на истиот број се е ок...и сега да земиш 4 броја и да имаш такви непријатности па незнам дали е ок....
Јас пресметував со дополнителен интернет ако плаќаш за телефон, ама еве нека е и 3600, пак имаш заштеда од 1100 денари. Освен дома ако немаш вифи, многу тешко да истрошиш повеќе од 6-7 гига 4г интернет у месецот. Другар што е на телеком, кај што неискористениот интернет се префрла во следниот месец, сеа има негде ако не се лажам околу 40 гига нет. Не викам дека сите така трошат, ама затоа и во мојот пост пишав дека во просек е сосема доволно 20 гига нет месечно. На крајот на денот, бар мене, не ми е битно дали на хартија имам 1 или 1001 гига нет, ако и едното и другото ги исполнува моите потреби, а цената ми е прифатлива.
Ако сте трочлено семејство, никој не вика дека мораш сите 4 броја да ги користиш, зошто немаш некоја дополнителна претплата. Еве со твојата пресметка за 3 броја регуларно би платил 3100 денари, вака 2500, што пак е заштеда. Уосталом ако економската логика ти вика дека одделно да ги плаќаш услугите ти е поефтино, тогаш нема потреба да го користиш фемили пакетов.

Просечно семејство во Македонија, очекувано е дека заштедува со пакетов, така што стварно не глеам потреба од драмење у претходните постови, демек ова било омаловажувачки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom