ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Повремено и јас имав такви проблеми во комуникација со а1, не секогаш. Се случуваше и целосно да изгубам мрежа/достапност. Не бев ич задоволен и ја откажав претплатата уште вториот месец.
Како ја откажа? Или не беше со договор?
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
270
Поени од реакции
190
Да ве прашам во план ми е после нова година да земам мобилна од телекабел.. Е сега знам дека на почеток беа добри но како што гледам во последниве теми не се баш баш сега...Некоја промена дали има деновиве?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Да ве прашам во план ми е после нова година да земам мобилна од телекабел.. Е сега знам дека на почеток беа добри но како што гледам во последниве теми не се баш баш сега...Некоја промена дали има деновиве?
Super ekstra.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.014
Поени од реакции
1.272
Да ве прашам во план ми е после нова година да земам мобилна од телекабел.. Е сега знам дека на почеток беа добри но како што гледам во последниве теми не се баш баш сега...Некоја промена дали има деновиве?
Генерално се ОК. Само немаат perks, мобилна апп, неможеш ЈСП да платиш билет.... тоа е голем хендикеп според мене
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Јас додека бев кај нив, не крадеа интернет, тоа чесно беше.
Мислам дека немаат смс кон странство, роаминг често не работи.
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
134
Поени од реакции
72
Ви се случува ли кога звоните на некого и од коа ке ви крене да не го слушате вие него / и он вас ? Значи секој ебан ден звонам на луѓе треба да чекам они да ми се јават од после да ги слушам. До сеа на 3јца што се на телекабел им се случува истото. Премногу нервира
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ви се случува ли кога звоните на некого и од коа ке ви крене да не го слушате вие него / и он вас ? Значи секој ебан ден звонам на луѓе треба да чекам они да ми се јават од после да ги слушам. До сеа на 3јца што се на телекабел им се случува истото. Премногу нервира
И мене ми се случува ова, ама мислев да не ми е нешто поради последниот апдејт на софтверов, ама чим на поише луѓе се случува, не ќе да е апдејтот на софтверот...
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Мене ова ми се случува во мрежата на Телеком. И двата броја Телеком.
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
93
Поени од реакции
47
Мене ми се случува кога ќе ми вртат од број на А1, на сред разговор да не го слушам соговорникот и тој мене, па кога ќе се прејавам се е ок...И тоа само од броеви на А1...Со броеви на Телеком е ок..И не ми е јасно до Телекабел е или до А1? Бидејќи и А1 имаат тиња мрежа...
 
Член од
14 јануари 2018
Мислења
15
Поени од реакции
8
Мене ми се случува кога ќе ми вртат од број на А1, на сред разговор да не го слушам соговорникот и тој мене, па кога ќе се прејавам се е ок...И тоа само од броеви на А1...Со броеви на Телеком е ок..И не ми е јасно до Телекабел е или до А1? Бидејќи и А1 имаат тиња мрежа...
Исто, и јас мислев до „мене (до мојот телефон) е“....
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Исто и кај мене, но како што напомена погоре и мене само со А1 корисници. Зошто навистина не знам. Можно е и до А1 да е, кон Телеком сум немал проблеми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom