ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
За оние што се на Телекабел и по некоја случајност им треба мобилно плаќање во ЈСП, еве одговор од ЈСП Скопје:
Прегледај го приврзокот 214600

Телекабел не ни поднеле барање иако мислам дека имаше муабети дека работат на воведување и на таа услуга по примерот на СМС паркинг и слично.
Јеп, не функционира потврдувам. Паркинзи низ Скопјево се ОК, за други градови незнам. Овие повеќе ми изгледа дека се ,,скарани,, со ЈСП па намерно не сакаат да воведат :icon_lol:
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
816
Поени од реакции
1.296
Дали кога ќе се истроши интернетот станува спор или се прекинува не можеш да користиш?
Исто и ова мене ме интересира. Ако знае некој што се случува кога ќе се потроши интернетот ?
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
412
Поени од реакции
169
Ако договорот ти е пред да одлучат да наплаќаат брзината се намалува сега се наплатува 0,1 ден мв
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
816
Поени од реакции
1.296
Ако договорот ти е пред да одлучат да наплаќаат брзината се намалува сега се наплатува 0,1 ден мв
Вчера го направив договорот. Го портирав стариот број. Ахам разбрав значи пред тоа им бил договорот ако се надмине се намалува брзината а сега наплата за 0.1 мб.. Брееј лопошари едни значи тоа од почетокот им беше само мамка како да привлечат клиенти исто и тоа со неограничен интернет не е навистина неограничен не се лажете ќе ве исклучат. Туку ај 200 минути за 300 денара колку толку а интернет 1 гб како и да нема рачуни го... За смс немат опција барем 50 бесплатни смс да дале ако ништо друго...

Рекламират се демек без скриени превари како не...
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Вчера го направив договорот. Го портирав стариот број. Ахам разбрав значи пред тоа им бил договорот ако се надмине се намалува брзината а сега наплата за 0.1 мб.. Брееј лопошари едни значи тоа од почетокот им беше само мамка како да привлечат клиенти исто и тоа со неограничен интернет не е навистина неограничен не се лажете ќе ве исклучат. Туку ај 200 минути за 300 денара колку толку а интернет 1 гб како и да нема рачуни го... За смс немат опција барем 50 бесплатни смс да дале ако ништо друго...

Рекламират се демек без скриени превари како не...
Od 300.paketot ne ti brka rabota malce minuti malce data. Samo od 500 no i so nego nema sms.za nekoj toa e potrebno.....Pr:za mene pod 100sms.ne sum.vo mesec a toa preku 074 bime kostalo 500+300 sto e mnogu .zatoa gi otkazav posle 2 meseci.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
KOga ke ima aplikacija na play store? Kako jas da znam kolku minuti imam potroseno i slicno
Ќе се регистираш и ке знаеш колку имаш потрошено.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
816
Поени од реакции
1.296
Ќе се регистираш и ке знаеш колку имаш потрошено.
Не ми е уште стигнала сметка, прв месец ми е како сум корисник не ми стигнала сметка да знам шифра од сметка
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Не ми е уште стигнала сметка, прв месец ми е како сум корисник не ми стигнала сметка да знам шифра од сметка
Викам треба да се регистрираш на веб страницата бе друже и ке имаш увид у секоја мин разговор и секој мегабајт интернет.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
816
Поени од реакции
1.296
Викам треба да се регистрираш на веб страницата бе друже и ке имаш увид у секоја мин разговор и секој мегабајт интернет.
За регистрација мора таму да се запише шифра од сметка. Од каде јас да знам шифра од сметка кога нема ми уште дојдено сметка дома за првиот месец
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
За регистрација мора таму да се запише шифра од сметка. Од каде јас да знам шифра од сметка кога нема ми уште дојдено сметка дома за првиот месец
Па јави им се на телефон, ќе ти ја кажат за 1 минута. Ама не, почекај на форум да ти ја кажеме твојата шифра.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Neznaev deka taka moze. E dali moze taka, dali e mozno toa. Ako e mozno ke im se javam ne e problem
Зошто да не може, ќе те идентификуваат со ЕМБГ или така нешто и тоа е тоа.
Тоа не е шифра за поединечна фактура, туку шифра под која си запишан во нивната евиденција.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Kako ste zadovolni od uslugite na Telekabel? Mreza, dostapnost, internet i taka natamu? Dali mrezata funkcionire i nadvor od MK kako Bugarija, Grcija i tn?
 
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Kako ste zadovolni od uslugite na Telekabel? Mreza, dostapnost, internet i taka natamu? Dali mrezata funkcionire i nadvor od MK kako Bugarija, Grcija i tn?
Имам број од нив веке 2 ипол месеци и задоволен сум од услугите, од мрежата и интернет. За сега не сум имал проблем со ништо, бев и во Бугарија немаше проблем со мрежата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom