ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
ke pisuva tuka telekabel samo koga ke stavis nivna sim karticka vo izbor na mrezi ke gi imas Telekabel(home network) ,cosmofon(one3g) i vip nema vo listata daja imas telekom.mk kako mreza bidejki taa ke ti bide mrezata telekabel( keja koristi telekabel mrezata od Telekom)
ako me svajkas ok ako ne proveri na google sto e toa Mvno.![DOUBLEPOST=1546273234][/DOUBLEPOST]http://www.presscentar.mk/novata-2019-ja-zapochnuvame-so-074-telekabel-noviot-mobilen-operator/?fbclid=IwAR2mcZfmQAW5054Rxi9eHDDxromUyADnkvfI66VeZ0_PojITzVs5qWB8cqc
 

calipso

Optimal Сasual Dating - Authentic Maidens
Член од
27 декември 2009
Мислења
130
Поени од реакции
55
ke pisuva tuka telekabel samo koga ke stavis nivna sim karticka vo izbor na mrezi ke gi imas Telekabel(home network) ,cosmofon(one3g) i vip nema vo listata daja imas telekom.mk kako mreza bidejki taa ke ti bide mrezata telekabel( keja koristi telekabel mrezata od Telekom)
ako me svajkas ok ako ne proveri na google sto e toa Mvno.![DOUBLEPOST=1546273234][/DOUBLEPOST]http://www.presscentar.mk/novata-2019-ja-zapochnuvame-so-074-telekabel-noviot-mobilen-operator/?fbclid=IwAR2mcZfmQAW5054Rxi9eHDDxromUyADnkvfI66VeZ0_PojITzVs5qWB8cqc
Kristalno mi e jasno, samo sakav da pottiknam shto pobrzo da pocnat
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Jas ne znam sto se diga tolku fama..Standard fazon ke bide kako so Lyca garant....Na pocetok ke izvadat nekoja top ponuda da privlecat korisnici i ke rabotat so zaguba so ogled deka cenite gi diktiraat dvete golemi kompanii vo ovoj slucaj kaj ovie telekom....I posle nekoe vreme ke pocnat da gi digaat cenite na ponudite kako ke im ja kacuva cenata Telekom taka i ovie.A da ne zboram za standardnite problemi koi bi gi imale kako virtuelen operator.

Dignaa samo hajp na forumot.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk 2
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Vrabotenite vo telekabel veke si imaat brojcinja so prefix 074 i si gi koristat, taka da mozebi od narednio mesec veke ke pocnat.
 

calipso

Optimal Сasual Dating - Authentic Maidens
Член од
27 декември 2009
Мислења
130
Поени од реакции
55
Go cekaat gazdata, da dojde od stranstvo pa ke pocnele zvanicno
 

calipso

Optimal Сasual Dating - Authentic Maidens
Член од
27 декември 2009
Мислења
130
Поени од реакции
55
Kaj i da e do Bozic ke (ako) bide :)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ke bide, ke bide 100 %. Kaj mene pred 3-4 dena bea ekipa od telekabel da opravat interneto i oni mi kazaa deka megju niv si veke imat mobilni broevi so prefix 074, samo ne znaeja da mi kazat kuga ke tocno ke bide. Vazno shte b'de.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom