ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
11 јули 2014
Мислења
960
Поени од реакции
252
Повремено и јас имав такви проблеми во комуникација со а1, не секогаш. Се случуваше и целосно да изгубам мрежа/достапност. Не бев ич задоволен и ја откажав претплатата уште вториот месец.
Како ја откажа? Или не беше со договор?
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
248
Поени од реакции
178
Да ве прашам во план ми е после нова година да земам мобилна од телекабел.. Е сега знам дека на почеток беа добри но како што гледам во последниве теми не се баш баш сега...Некоја промена дали има деновиве?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.750
Поени од реакции
4.338
Да ве прашам во план ми е после нова година да земам мобилна од телекабел.. Е сега знам дека на почеток беа добри но како што гледам во последниве теми не се баш баш сега...Некоја промена дали има деновиве?
Super ekstra.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.681
Поени од реакции
1.028
Да ве прашам во план ми е после нова година да земам мобилна од телекабел.. Е сега знам дека на почеток беа добри но како што гледам во последниве теми не се баш баш сега...Некоја промена дали има деновиве?
Генерално се ОК. Само немаат perks, мобилна апп, неможеш ЈСП да платиш билет.... тоа е голем хендикеп според мене
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
748
Поени од реакции
243
Јас додека бев кај нив, не крадеа интернет, тоа чесно беше.
Мислам дека немаат смс кон странство, роаминг често не работи.
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
118
Поени од реакции
63
Ви се случува ли кога звоните на некого и од коа ке ви крене да не го слушате вие него / и он вас ? Значи секој ебан ден звонам на луѓе треба да чекам они да ми се јават од после да ги слушам. До сеа на 3јца што се на телекабел им се случува истото. Премногу нервира
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.814
Поени од реакции
11.547
Ви се случува ли кога звоните на некого и од коа ке ви крене да не го слушате вие него / и он вас ? Значи секој ебан ден звонам на луѓе треба да чекам они да ми се јават од после да ги слушам. До сеа на 3јца што се на телекабел им се случува истото. Премногу нервира
И мене ми се случува ова, ама мислев да не ми е нешто поради последниот апдејт на софтверов, ама чим на поише луѓе се случува, не ќе да е апдејтот на софтверот...
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
960
Поени од реакции
252
Мене ова ми се случува во мрежата на Телеком. И двата броја Телеком.
 
Член од
18 јуни 2020
Мислења
7
Поени од реакции
0
Вреди ли да се префрлам моментално од Телеком на Телекабел?
 
На врв Bottom