ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
29 август 2008
Мислења
3.061
Поени од реакции
2.057
Ako sakas podobar internet ke si platis podobri pari, jas za istite pari (500den) sto gi plajkav vo a1 ne dobivav ni pola od toa sto go imam sega vo telekabel, da ne gi nabrojuvam mestata kade sto a1 nemase mreza da ne zboruvam pa za internet.
Ne se razbravme / jas ne se zalam od a1 poentata bese druga...jas pod 50mbps i 20~25 upload ne sum go videl netot na A1-Lte
a za mreza i jas da ne nabrojuvam kade se nema mreza(Telekom) Prilepska opstina .a poprilicno golema e, taka da sekade e razlicno ...
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.824
Поени од реакции
1.079
Кај мене во последно време брзината на нетот е крајно разочарувачка, време е да се враќам пак назад во А1.
Screenshot_20201114-201331.png
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.958
Поени од реакции
12.049
М.М.У., зошто денес не даваат нити Њукастл -Челзи ниту Леванте, а пишува Спортклуб Мц :mad:
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.075
Поени од реакции
1.189
ima SKHD na Telekabel ???

пишува СК2ХД и СК3ХД, ама немаше на нив...
Не посебен канал е, јас го имам само тој канал на МаксТв на Телеком (и Голф) , ги немам нормалните Спортклуб.
 
Член од
11 октомври 2020
Мислења
16
Поени од реакции
5
Imam broj na telekabel koga nekoj mi dzvoni od a1 postojano imam problem ne go slusam ni mene me slusaat, ako ja dzvonam na a1 nema nikakov problem. Dali i vie go imate istiot problem?
 
Член од
23 март 2011
Мислења
855
Поени од реакции
693
Здраво
Не сретнав никој да праша , дали на Телекабел ,и јас исто го користам и тв и интернет , дали има можност да се гледат канали за ,,возрасни"?
Фала однапред ако некој знае процедура нека каже оти јас немам опција

Sent from my LG-M200 using Tapatalk
 
Член од
23 март 2011
Мислења
855
Поени од реакции
693
Здраво
Не сретнав никој да праша , дали на Телекабел ,и јас исто го користам и тв и интернет , дали има можност да се гледат канали за ,,возрасни"?
Фала однапред ако некој знае процедура нека каже оти јас немам опција

Sent from my LG-M200 using Tapatalk
 
Член од
23 март 2011
Мислења
855
Поени од реакции
693
Здраво
Не сретнав никој да праша , дали на Телекабел ,и јас исто го користам и тв и интернет , дали има можност да се гледат канали за ,,возрасни"?
Фала однапред ако некој знае процедура нека каже оти јас немам опција

Sent from my LG-M200 using Tapatalk
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
778
Поени од реакции
260
Здраво
Не сретнав никој да праша , дали на Телекабел ,и јас исто го користам и тв и интернет , дали има можност да се гледат канали за ,,возрасни"?
Фала однапред ако некој знае процедура нека каже оти јас немам опција

Sent from my LG-M200 using Tapatalk
Си ставаш пакет, заедно со модул во телевизорот
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
131
Поени од реакции
43
Планирам да приклучам само Телевизија од Телекабел.
Да ми кажете некои искуства, совети за телевизијата?
Како сте задоволни од сликата? Дали е со истквалитет како на телеком и а1, бидејќи во телекабел ми рекоа телевизијата оди само преку кабел, без ресивер... ?
Имате некакви проблеми?
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
229
Поени од реакции
626
Imam broj na telekabel koga nekoj mi dzvoni od a1 postojano imam problem ne go slusam ni mene me slusaat, ako ja dzvonam na a1 nema nikakov problem. Dali i vie go imate istiot problem?
Повремено и јас имав такви проблеми во комуникација со а1, не секогаш. Се случуваше и целосно да изгубам мрежа/достапност. Не бев ич задоволен и ја откажав претплатата уште вториот месец.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
778
Поени од реакции
260
Планирам да приклучам само Телевизија од Телекабел.
Да ми кажете некои искуства, совети за телевизијата?
Како сте задоволни од сликата? Дали е со истквалитет како на телеком и а1, бидејќи во телекабел ми рекоа телевизијата оди само преку кабел, без ресивер... ?
Имате некакви проблеми?
Некои канали се океј, некои не се баш хаде.
Зависи. Ама за таа цена се океј.
Ја вклучив три месеци порно канали, ама ниту еден од нив не беше фул хаде и тој пакет го баталив.
Сега се префрлив веќе една година на А1, ради побрз интернет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom