ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
12 јуни 2013
Мислења
20
Поени од реакции
12
Имаат ли овие опција втора линија ? И ако да како да се активира ? Корисничката поддршка им е катастрофа .
Автоматски споено мислење:

 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.157
Поени од реакции
4.571
Имаат ли овие опција втора линија ? И ако да како да се активира ? Корисничката поддршка им е катастрофа .
Автоматски споено мислење:
Пробај да внесеш код: *43#
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.918
Поени од реакции
1.907
И не функционира баш... Ако вртиш кон Телеком и он те стави на hold повикот се прекинува. Обратно не. На А1 ако ме бараат и ако јас ставам на hold пак се прекинува. Нешто имаат измешано лончињата.
 
Член од
28 април 2011
Мислења
249
Поени од реакции
64
Веќе 1 год сум на телекабел ќе ги баталам посрање интернет и кавалитет не сум видел.
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
20
Поени од реакции
12
Како да исклучам мејли на Телекабел... Кога не сум достапен , да не им се уклучува на оние што ме бараат ?
 

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
3.586
Поени од реакции
3.901
Како да исклучам мејли на Телекабел... Кога не сум достапен , да не им се уклучува на оние што ме бараат ?
И мене ме тоа занима, али мислам дека треба да се звоне кај нив у техничка подршка.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
227
Поени од реакции
243
Катастрофа и брука невидена за телекабел и за оптичкиот интернет и за мобилниот 4G интернет. Просто неверојатно за 500 денари месечна предплата да има 4G ваква брзина.

IMG_1876.PNG
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.628
Поени од реакции
1.552
7.60 download kaj mene, nema maka interneto.
i taka uste malce 2021 se pusta 5G po nekade niz svetot a nie zadovolni so 7mbps deckoto pogore odvaj 3mbps..... Cccccc
Barem na a1 vo mojot grad heroj Prilep nema nikakvi problemi so Lte odlicen e netot varira od 50do100mbps
 

Attachments

Член од
6 април 2014
Мислења
3.570
Поени од реакции
4.151
i taka uste malce 2021 se pusta 5G po nekade niz svetot a nie zadovolni so 7mbps deckoto pogore odvaj 3mbps..... Cccccc
Barem na a1 vo mojot grad heroj Prilep nema nikakvi problemi so Lte odlicen e netot varira od 50do100mbps
Ako sakas podobar internet ke si platis podobri pari, jas za istite pari (500den) sto gi plajkav vo a1 ne dobivav ni pola od toa sto go imam sega vo telekabel, da ne gi nabrojuvam mestata kade sto a1 nemase mreza da ne zboruvam pa za internet.
 
На врв Bottom