ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
6 април 2014
Мислења
3.752
Поени од реакции
4.339
Dali deneska imate problem so telekabel, do pred 30 minuti nemav internet a mrezata bese koga dostapen koga nedostapen? Dali nekoj dr imase polroblem deneska?
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
22
Поени од реакции
14
Имаше проблеми со мрежата и интернетот сигурно 5 саати...На LTE немаше мрежа и интернет а на 3G имаше само Мрежа...Ми пишаа од Телекабел дека имале Технички проблем..Но сега е решен...
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.377
Поени од реакции
9.006
Многу слаб интернетот по автопат, 3G беше постојано и се губеше многу често. Претходно го немав овој проблем, можно е пак да имаат нешто заебано.
 
Член од
1 април 2009
Мислења
589
Поени од реакции
454
I jas momentalno imam problem 4g ne se ni oklucuva edvaj na H koristam
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.992
Поени од реакции
2.021
Истото и јас го приметив вечерва. Губи интернет конекција. Зачестија проблемите... Стои 4G иконата но само upload цртичката е активна.

EDIT:
Пробајте на 3-4 мин ставете на Airplane Mode, па вклучете пак кај мене профункционира, ова информација од контакт центарот. Се работи на проблемот.
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2014
Мислења
3.752
Поени од реакции
4.339
Истото и јас го приметив вечерва. Губи интернет конекција. Зачестија проблемите... Стои 4G иконата но само upload цртичката е активна.

EDIT:
Пробајте на 3-4 мин ставете на Airplane Mode, па вклучете пак кај мене профункционира, ова информација од контакт центарот. Се работи на проблемот.
I kaj mene imase problem nakaj ama trase 2-3 minuti i posle se sredi.
 
Член од
1 април 2009
Мислења
589
Поени од реакции
454
Дечки го имате ли уште проблемот? Кај мене го има покажува 4г мрежа но многу слабо отвара како да нема..
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.815
Поени од реакции
11.561
У последно време се катастрофа...
Нетот паѓа, мрежата паѓа... Лошото е што во договорот не се обврзуваат на конкретна брзина на интернет туку стои најдобрата можна брзина што може да ја испорачаат
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
968
Повторно проблеми со интернетот, ништо не може да се отвори. Ова е веќе загрижувачко.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.992
Поени од реакции
2.021
Кај мене нема никаков проблем.
 
На врв Bottom