ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Роамингот не е среден. Среден е со непосредните соседи, подалеку од балканот роаминг нема.
Пораките кон странство од мкд не се средени.
Немој да лажеш и да шириш дезинформации, цела западна европа функционира роамингот за повици и смс.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.115
Imam edno prasanje za tie po upatenite: Korisnik sum na A1 S Sim sklucen na neopredelno vreme toest mesec za mesec, dokolku podnesam prijava vo Telekabel za portiranje na brojot tie avtomatski so toa baranje im.nalagat na A1 da go prekinat mojot dogovor so niv na ovoj broj i istiot ke go portirat vo Telekabel. Dali ke ima potreba jas da odam vo A1 i tamu da raskinuvam dogovor i dokolku go napravam toa tie ke mi go zemat brojot?
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Imam edno prasanje za tie po upatenite: Korisnik sum na A1 S Sim sklucen na neopredelno vreme toest mesec za mesec, dokolku podnesam prijava vo Telekabel za portiranje na brojot tie avtomatski so toa baranje im.nalagat na A1 da go prekinat mojot dogovor so niv na ovoj broj i istiot ke go portirat vo Telekabel. Dali ke ima potreba jas da odam vo A1 i tamu da raskinuvam dogovor i dokolku go napravam toa tie ke mi go zemat brojot?
Идеш само во Телекабел,правиш договор со нив и понатаму они си ја терат работата и си го задржуваш истиот број.
Доколку отидеш во А1 Вип и го раскинеш договорот ќе ти пропадне и бројчето, ќе го деактивират!
 
Член од
11 февруари 2019
Мислења
25
Поени од реакции
11
Здраво. Искиства со Телекабел мобилниот оператор? Достапност, брзина на интернет, и тн? Сакам да се префрлам бидејки ми е доста од дригиве два оператори, ама не знам некој што користи нивни услуги за да слушнам мислење. Со цена се најевтини, па ме интересира како се со квалитет. Фала :D
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.115
Здраво. Искиства со Телекабел мобилниот оператор? Достапност, брзина на интернет, и тн? Сакам да се префрлам бидејки ми е доста од дригиве два оператори, ама не знам некој што користи нивни услуги за да слушнам мислење. Со цена се најевтини, па ме интересира како се со квалитет. Фала :D
Jas sum veke 2 dena korisnik na Telekabel i zasega se izgleda super. Sepak 2 dena e mnogu mal period za podetalen komentar.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Здраво. Искиства со Телекабел мобилниот оператор? Достапност, брзина на интернет, и тн? Сакам да се префрлам бидејки ми е доста од дригиве два оператори, ама не знам некој што користи нивни услуги за да слушнам мислење. Со цена се најевтини, па ме интересира како се со квалитет. Фала :D
Ja sum 7-8 meseca i mozam da ti kazham deka do sea sum nemal nikakov problem, mreza ili internet sve si bilo ko sho treba i sum zadovolen. Edino neshto sho e e shto sakaat pred vreme smetkata da se plati - primer za mesec februar plakas do 25 ako ne te gasat iako ne e pominat mesecot.
 
Член од
11 февруари 2019
Мислења
25
Поени од реакции
11
Сакаш да кажеш дека ја плаќаш за тековниот месец сметката, во истиот месец до 25ти, или те гасат? o_O
 
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Ja sum 7-8 meseca i mozam da ti kazham deka do sea sum nemal nikakov problem, mreza ili internet sve si bilo ko sho treba i sum zadovolen. Edino neshto sho e e shto sakaat pred vreme smetkata da se plati - primer za mesec februar plakas do 25 ako ne te gasat iako ne e pominat mesecot.
Исто и јас некаде 5-6 месеца ги користам, не сум имал никаков проблем ни со мрежа, ни со интернет, засега се ОК..
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Во мкд немаат мака.
Ама
Имате пробано смс од телекабел у странство?
Роаминг у Европа?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Во мкд немаат мака.
Ама
Имате пробано смс од телекабел у странство?
Роаминг у Европа?
Јас лани во јули имам праќано смс од Србија, некои стигаа, некои не. Мислам дека сега е решено тоа, ама немам пак пробувано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom