ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Ќе го мигрирам мојот веќе постоечки број (076) така што нема да биде претпоставувам толку проблем со бројот.

Иначе фала на сите за одговорите.

А да прашам, кога ќе се поднесе барањето за префрлање, одма се дава картичката или треба пак да се враќам? И дали освен тие 236 денари, треба да се плати уште нешто?
Одма ја даваат картичката.
Штом снемаш сигнал од едната мрежа, ставаш новата картичка.
Мислам дека еден месец плаќаш унапред.
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
72
Поени од реакции
83
Префрлувањето беше безболно. До сега ниеднаш не ми паднала мрежа при повик. Интернетот е во ред. Единствено паркинг немам можност да користам. Ќе се јавам да видам дали е за сите тој проблем или кај поединци. Во роаминг сеуште не сум тестирал..

Единствена забелешка: немаат апкикација мобилна, а и порталот за плаќање сметки не им е сменет од кога постојат.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Префрлувањето беше безболно. До сега ниеднаш не ми паднала мрежа при повик. Интернетот е во ред. Единствено паркинг немам можност да користам. Ќе се јавам да видам дали е за сите тој проблем или кај поединци. Во роаминг сеуште не сум тестирал..

Единствена забелешка: немаат апкикација мобилна, а и порталот за плаќање сметки не им е сменет од кога постојат.
Не знам од кој град си ама во Скопје можеш да плаќаш паркинг преку телекабел. Ја сум плаќал бар 10тина пати. Во Скопје едино автобус не може да се плаќа.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Префрлувањето беше безболно. До сега ниеднаш не ми паднала мрежа при повик. Интернетот е во ред. Единствено паркинг немам можност да користам. Ќе се јавам да видам дали е за сите тој проблем или кај поединци. Во роаминг сеуште не сум тестирал..

Единствена забелешка: немаат апкикација мобилна, а и порталот за плаќање сметки не им е сменет од кога постојат.
Same. Корисник сум им уште од прв ден, никакви проблеми засега освен некои што пријавуваа со роаминг и СМС, но очигледно го средуваат и тоа полека полека. За паркинг хмм види јави се кај нив нека ти кажат зависи од град до град, за Скопје функционира се како што треба.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Same. Корисник сум им уште од прв ден, никакви проблеми засега освен некои што пријавуваа со роаминг и СМС, но очигледно го средуваат и тоа полека полека. За паркинг хмм види јави се кај нив нека ти кажат зависи од град до град, за Скопје функционира се како што треба.
Роамингот не е среден. Среден е со непосредните соседи, подалеку од балканот роаминг нема.
Пораките кон странство од мкд не се средени.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Dali prepoacuvate da se prefrlam od A1 na Telekabel i taka plajkam vo A1 450 denari za 1.5gb internet i besplatni vo A1 i 200 minuti na dr mrezi, gledam vo telekabel za 500 den 10gb internet i se drugo slicno kako vo A1 i tamu i tamu porakite se plajkat ( a i bez toa ne pisam poraki)
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Dali prepoacuvate da se prefrlam od A1 na Telekabel i taka plajkam vo A1 450 denari za 1.5gb internet i besplatni vo A1 i 200 minuti na dr mrezi, gledam vo telekabel za 500 den 10gb internet i se drugo slicno kako vo A1 i tamu i tamu porakite se plajkat ( a i bez toa ne pisam poraki)
Ако не патуваш странство, ДА
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Dali prepoacuvate da se prefrlam od A1 na Telekabel i taka plajkam vo A1 450 denari za 1.5gb internet i besplatni vo A1 i 200 minuti na dr mrezi, gledam vo telekabel za 500 den 10gb internet i se drugo slicno kako vo A1 i tamu i tamu porakite se plajkat ( a i bez toa ne pisam poraki)
Ич не се мисли, колегата се префрли... шиба интернетот и нема никакви маки со мрежата. Имаш и онлајн наплата преку интернет.

Накај Февруари и јас ќе се префрлувам, иако имам за 600 ден. 5 GB интернет. Ама ме дупчат, не ми дават 4G поради што сум на One пакет сеуште.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Dali prepoacuvate da se prefrlam od A1 na Telekabel i taka plajkam vo A1 450 denari za 1.5gb internet i besplatni vo A1 i 200 minuti na dr mrezi, gledam vo telekabel za 500 den 10gb internet i se drugo slicno kako vo A1 i tamu i tamu porakite se plajkat ( a i bez toa ne pisam poraki)
Јесте, препоручујемо и то одмах под хитно. Само првиот месец ке платеш унапред после можеш закаснето до кај 20ти у месецо.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Ич не се мисли, колегата се префрли... шиба интернетот и нема никакви маки со мрежата. Имаш и онлајн наплата преку интернет.

Накај Февруари и јас ќе се префрлувам, иако имам за 600 ден. 5 GB интернет. Ама ме дупчат, не ми дават 4G поради што сум на One пакет сеуште.
Мислам дека не смеат тоа да го прават (присилат да се префлиш на нова тарифа за 4Г да имаш). Ако имаш време да поднесуваш приговори, прво во А1 (а верувам ќе го одбијат), па потоа во АЕК мислам ќе прифатат. Единствено што треба е нова СИМ (од А1 да имаш) не старите од Оне, со што се добива со одење во салон за <5 минути.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Мислам дека не смеат тоа да го прават (присилат да се префлиш на нова тарифа за 4Г да имаш). Ако имаш време да поднесуваш приговори, прво во А1 (а верувам ќе го одбијат), па потоа во АЕК мислам ќе прифатат. Единствено што треба е нова СИМ (од А1 да имаш) не старите од Оне, со што се добива со одење во салон за <5 минути.
Сменив заедно со договорот, ми рекоа дека треба да се замени картичката и ќе добијам 4G. Имав само првите 2 дена, потоа ме лимитираа на 8mbps. Се јавив и ми рекоа мора да ја сменам тарифата доколку сакам 4G.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom