ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Дечки која е процедурата за мигрирање?
Се поднесуваше само барање? Колку време се чекаше? Дали веднаш ја даваат картичката или треба да причекаш?

И да, најважно, дали има проблем со активациските кодови т.е. смс пораките со еднократни кодови за најавување на: facebook, instagram, twitter, viber, whats app, telegram, skype, microsoft, google и некои други акаунти?
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Kako ste zadovolni od uslugite na Telekabel? Mreza, dostapnost, internet i taka natamu? Dali mrezata funkcionire i nadvor od MK kako Bugarija, Grcija i tn?
Si otidov posle 2 meseci
Nema roaming podaleku od balkanot, sms kon stranstvo ne odat.
Vo mkd okej se, ama ako patuvas nadvor ne se.
Автоматски споено мислење:

Дечки која е процедурата за мигрирање?
Се поднесуваше само барање? Колку време се чекаше? Дали веднаш ја даваат картичката или треба да причекаш?

И да, најважно, дали има проблем со активациските кодови т.е. смс пораките со еднократни кодови за најавување на: facebook, instagram, twitter, viber, whats app, telegram, skype, microsoft, google и некои други акаунти?
Порано имаше, не знам дали средија.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Дечки која е процедурата за мигрирање?
Се поднесуваше само барање? Колку време се чекаше? Дали веднаш ја даваат картичката или треба да причекаш?

И да, најважно, дали има проблем со активациските кодови т.е. смс пораките со еднократни кодови за најавување на: facebook, instagram, twitter, viber, whats app, telegram, skype, microsoft, google и некои други акаунти?
3 dena ,se portira br.karticka davaat vednas no taa e so 074 privremen br'
So nekoi ja zavraija rabotata .kako viber i google skype i watsApp nemam ne znam dali pominuva ...ama imase problemi so sms kon nadvorr a i roamingot ne bese nesto ...nese uklucuvase na mrezi samo manuelno so 2/3 pari scan....
Mn.pati koga nekoj me.barase ednostavno nisto ne se slucuvase call end i nisto od 2ri pat zvonese ...ama ova bese 1/2 pati nedelno ....internetot gore/dolu okk.
Ali poradi drugite raboti ijas gi otkaciv posle 4meseci....Jas imav od prvitte dogovori nese naplajkase net posle 10gb. Sega gledam se plajka...pa treba da se vnimava
Gore dolu slicno kako lyca mozebi nijansa podobro...
..
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Si otidov posle 2 meseci
Nema roaming podaleku od balkanot, sms kon stranstvo ne odat.
Vo mkd okej se, ama ako patuvas nadvor ne se.
Автоматски споено мислење:


Порано имаше, не знам дали средија.
Какви небулози ова за роамингов Германија, Швајцарија, Австрија 4 недели, смс, повик, дата роаминг без никакви проблеми.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Какви небулози ова за роамингов Германија, Швајцарија, Австрија 4 недели, смс, повик, дата роаминг без никакви проблеми.
Za tebe moze nebulozi za mene vistina ....Skopje Venecija-treviso ....sleguvas tamu no service pisuva .....vrtis manuelno otvara It.operatori probuvas na site eden po eden no aceas ..posle vozis so kola, odis slovenija ista pesna.... vleguvas od tamu Hrvatska(na ht telekom imase 15/20min.) pa Bosna no aces pa srbija imase mreza i potoa Mk.
Toa bese moeto patesestvie 7 denovi , celo vreme (vip)sega A1 imase sekade mreza....
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Добро, кас бев србија, хрватска, словенија, италија, швајцарија, германија, австрија, словенија, хрватска, србија без но сервис ниеден момент со кола 4 недели. Швајцарија, германија и австрија се задржав најдолго затоа и не ги спомнав транзитните србија, хрватска, италија и немаше никаде никаков проблем.
Za tebe moze nebulozi za mene vistina ....Skopje Venecija-treviso ....sleguvas tamu no service pisuva .....vrtis manuelno otvara It.operatori probuvas na site eden po eden no aceas ..posle vozis so kola, odis slovenija ista pesna.... vleguvas od tamu Hrvatska(na ht telekom imase 15/20min.) pa Bosna no aces pa srbija imase mreza i potoa Mk.
Toa bese moeto patesestvie 7 denovi , celo vreme (vip)sega A1 imase sekade mreza....
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Добро, кас бев србија, хрватска, словенија, италија, швајцарија, германија, австрија, словенија, хрватска, србија без но сервис ниеден момент со кола 4 недели. Швајцарија, германија и австрија се задржав најдолго затоа и не ги спомнав транзитните србија, хрватска, италија и немаше никаде никаков проблем.
Jas bev od 10 maj do 17ti ....a sega sme.noemvri sega e 6meseci + od togas .....
 
S

staycalm

Гостин
И да, најважно, дали има проблем со активациските кодови т.е. смс пораките со еднократни кодови за најавување на: facebook, instagram, twitter, viber, whats app, telegram, skype, microsoft, google и некои други акаунти?
На почеток имаше огромни проблеми со активациските кодови, сега сите од овие што си ги набројал работат. Можно е некои не толку познати апликации/сајтови да не работат, т.е. да не го детектираат 074 ко валиден број, тоа ми се случи скоро ама не се сеќавам на што точно.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
На виртуелен оператор вакви ствари ќе му се дешаваат секогаш.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
На почеток имаше огромни проблеми со активациските кодови, сега сите од овие што си ги набројал работат. Можно е некои не толку познати апликации/сајтови да не работат, т.е. да не го детектираат 074 ко валиден број, тоа ми се случи скоро ама не се сеќавам на што точно.
Ќе го мигрирам мојот веќе постоечки број (076) така што нема да биде претпоставувам толку проблем со бројот.

Иначе фала на сите за одговорите.

А да прашам, кога ќе се поднесе барањето за префрлање, одма се дава картичката или треба пак да се враќам? И дали освен тие 236 денари, треба да се плати уште нешто?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom