ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
По тоа се разликуваат Телекабел од останатите. Не тужат, затоа договорите им се необврзувачки. Ја сум имал приговори и сум ги решавал усно без проблеми.[DOUBLEPOST=1549211185][/DOUBLEPOST] Telekabel 4G.png Telekabel 4G.png
 
Последно уредено:
Член од
23 јануари 2015
Мислења
33
Поени од реакции
19
Izlea ja utnaa rab so fakturite. Ili samo kaj mene? :D nesto vise imaat izbroeno
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.410
Поени од реакции
2.753
Без разлика имаат неколку минус работи во врска со мобилната. Call Hold сеуште не им функционира, порака за Verification од Microsoft не функционира. За Интернет услугата нема никакви проблеми.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Без разлика имаат неколку минус работи во врска со мобилната. Call Hold сеуште не им функционира, порака за Verification од Microsoft не функционира. За Интернет услугата нема никакви проблеми.
Kaj vas gledam super vie 4g to, kaj mene e tapa, kako sto ja pamtam mrezava od telekom od pred 4god, nisto nese smenilo ....se javiv pred malce na 747474, im vikam slab netot....vika i drugi se javija so isto. ke prijavele do operatorot davatel ,im vikam nema verifikacija na fb, google, viber.itn...vika ke go resime za brzo abe im vikam od 21 e vaka ....... Aj im vikam koce go resite vie javetese kazete.! Dotogas Cao....neja biva vaka ....[DOUBLEPOST=1549302338][/DOUBLEPOST]Brzinava e off lele majkoo ***
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
наровоучението од претходно кажаното е следното,
колку и да сакаме да биеме во тренд и да добиеме повеќе за помалку мора да се почека за да се прележат детските болести во секоја новина и да не се истрчува со префрлање на примарниот телефонски број кај нов оператор барем првите 5-6 месеци,
ако се сака да се проба подобро би било со земање на привремен бр. во кој ќе се истестираат реалните проблеми и придобивки ;-)
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.410
Поени од реакции
2.753
Kaj vas gledam super vie 4g to, kaj mene e tapa, kako sto ja pamtam mrezava od telekom od pred 4god, nisto nese smenilo ....se javiv pred malce na 747474, im vikam slab netot....vika i drugi se javija so isto. ke prijavele do operatorot davatel ,im vikam nema verifikacija na fb, google, viber.itn...vika ke go resime za brzo abe im vikam od 21 e vaka ....... Aj im vikam koce go resite vie javetese kazete.! Dotogas Cao....neja biva vaka ....[DOUBLEPOST=1549302338][/DOUBLEPOST]Brzinava e off lele majkoo ***
Со брзина немам никаков проблем, тестирав од 2-3 различни локации во Скопјево, испод 40/40 не е, на моменти стига и до 80-90 Mbps за Download без никаков проблем. Google 2 Step Verification функционира без проблем на пренесен број, Microsoft не.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Со брзина немам никаков проблем, тестирав од 2-3 различни локации во Скопјево, испод 40/40 не е, на моменти стига и до 80-90 Mbps за Download без никаков проблем. Google 2 Step Verification функционира без проблем на пренесен број, Microsoft не.
Jas ne portirav br, denes pominav nekoi 200km, obikolka Prilep /Bitola/Resen D,xisar,kicevo Mk brod povtorno \Prilep pola pat ne bev dostapen kazuva nedostapen ne stiga sms za miss call,
taka da kako sto kaza nekoj pogore neka gi prelezat detskite bolesti pa na leto ke vidime , togas mi zavrsuva dogovoro so vip *
inaku SK ,znam deka mrezata od telekom e super, ama nadvor od sk, neke dae bas taka !
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Ke pravat opstrukcii pogolemite sto e najnormalno koj saka da izgubi paricki :)
Во сите индустрии и бизниси е така,ама затоа сме тука ние потрошувачите да им помогнеме на помалите да успеат,затоа што поголем избор значи и подобра понуда и квалитет,здравата конкуренција секогаш е добредојдена ,во сите области,еве на пр.погледни политичкиот ДУОПОЛ што направи од Македонија-партал ја направија двете главни политички партии,затоа треба да успеат и други помали партииаради сите нас,заради нашето добро и квалитетот на животот,затоа напишав погоре,ова важи насекаде
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.410
Поени од реакции
2.753
Бидејќи веќе 2 дена користам, а особено денес поприлично повици изреализирав: никакви проблеми со нетот 4G постојано (Скопје), нема drop на конекции, повици сосема ОК. Единствена маана е што немаат повик на чекање и конференциски повик, или тотално заборавиле на тоа или пак знаат па допрва ќе го средуваат. 2 step само за Microsoft не функционира (Google и Twitter се ОК, тие ги тестирав само), за ова добив потврда дека се работи со ,,сервис-провајдерите,,.
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
105
Поени од реакции
61
Бидејќи веќе 2 дена користам, а особено денес поприлично повици изреализирав: никакви проблеми со нетот 4G постојано (Скопје), нема drop на конекции, повици сосема ОК. Единствена маана е што немаат повик на чекање и конференциски повик, или тотално заборавиле на тоа или пак знаат па допрва ќе го средуваат. 2 step само за Microsoft не функционира (Google и Twitter се ОК, тие ги тестирав само), за ова добив потврда дека се работи со ,,сервис-провајдерите,,.
Реално, ретко и кој го користи тој конференциски повик или повик на чекање. Верувам дека ќе ги вметнат понатаму, како и многу други работи.
Но како за почеток, одлични се, за секоја пофалба. Би било добро да направат андроид апликација како таа на Телеком, мене многу ми вршеше работа.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.410
Поени од реакции
2.753
Реално, ретко и кој го користи тој конференциски повик или повик на чекање. Верувам дека ќе ги вметнат понатаму, како и многу други работи.
Но како за почеток, одлични се, за секоја пофалба. Би било добро да направат андроид апликација како таа на Телеком, мене многу ми вршеше работа.
За конференциски да, но повик на чекање знае да ми се погоди во одредени моменти, не често но сепак добра опција е да се има без разлика. И да уште еден минус е што немаат систем за информирање за пропуштени повици додека си бил недостапен. Ова мислам ќе мора да го имплементираат.

Ќе биде и тоа, само што има поприлично голема работа од ИТ тимот за да се изработи, па да се истестира и да се стави во функција, ако не апликација сигурно ќе имаат онлајн систем за проверка на остварен сообраќај.

Дополнување на претходен пост: Проверено, 2 Step функционира и за Yahoo, само Microsoft им останува проблем.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom