ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Ви нудиме 3 пакети и 4 мобилни апарати.?
Понуда за апаратите некој инфо,линк?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Иако сум голем поддржувач на Телекабел, не ми е сфатливо како на вака голем ден (објавување на понудите) може да си дозволат да не им работи сајтот :) Ама ајде, да речеме дека е рано затоа што најавија дека почнуваат од 21.01. Исто така, нема информации ниту за телефоните (освен сликичките во low-res), ниту пак информација за тоа како ќе се тарифираат SMS пораките (има инфо само за интернетот и повиците). Сите информации до сега се директно од Facebook профилот на Роби (па шернати на фан страницата на Телекабел).
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Иако сум голем поддржувач на Телекабел, не ми е сфатливо како на вака голем ден (објавување на понудите) може да си дозволат да не им работи сајтот :) Ама ајде, да речеме дека е рано затоа што најавија дека почнуваат од 21.01. Исто така, нема информации ниту за телефоните (освен сликичките во low-res), ниту пак информација за тоа како ќе се тарифираат SMS пораките (има инфо само за интернетот и повиците). Сите информации до сега се директно од Facebook профилот на Роби (па шернати на фан страницата на Телекабел).
Како што видов вчера во пакетите нема смс, и праќање на една смс е 3 денари.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Како што видов вчера во пакетите нема смс, и праќање на една смс е 3 денари.
Каде ги виде, на сајтот?
Еве, дознав дека има промена на сајтот и DNS-от уште не е пропагиран. Наскоро ќе биде достапен telekabel.mk :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Каде ги виде, на сајтот?
Еве, дознав дека има промена на сајтот и DNS-от уште не е пропагиран. Наскоро ќе биде достапен telekabel.mk :)
Вчера вечер отвораше и беше пуштена новата веб страна, во подменито на мобилна мрежа немаше ништо посебно освен дека имаат 3 понуди и под нив пишуваше смс 3 денари.

Се надеваме ќе надополнат како што треба денеска :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Telefon od 990/ na sto da pusti internet 1gb? stom nudis obicen telefon napravi tarifa voice&sms bez interet...
Nisto posebno isto kako i kaj dugite samo sto nema tuka sms,. !
За истата понуда од 500 денари јас плаќам 1500 денари во Вип. Смс и дали 10 праќам во текот на месецот, така да таа е одчична понуда.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.443
ептен е конкурентна оваа од 500 понуда
пензионериве не праќаат смс нит интернет користат, битно им е само да вртат неограничено
смс нема шанси да нема вклучено
прашање до овие од вип... ги користите сите 15г или као порано искористиш дел и ти стига дека ти се потрошени?
имајте у обзир и дека подобра ке им е мрежата од вип

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
ептен е конкурентна оваа од 500 понуда
пензионериве не праќаат смс нит интернет користат, битно им е само да вртат неограничено
смс нема шанси да нема вклучено
прашање до овие од вип... ги користите сите 15г или као порано искористиш дел и ти стига дека ти се потрошени?
имајте у обзир и дека подобра ке им е мрежата од вип

Sent from my iPhone using Tapatalk
На т-мобиле за 236 ден. има пензионерска тарифа. :kafence:

Претерано не сериозен старт. Уште од soon very soon моментите па до сликиве од мобилните што не се гледа ни што мобилен е, а и страната не работи.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не се избрзувајте. Видете прво како ќе им биде мрежата, покриеноста...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom