ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Zatoa sto ne gi koristam povekje so nivniot br
Ke go portiram stariot broj koga ke mi zavrsi dog

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Па договоро не е обврзувачки бе бате. Ке заврше коа ке одеш кај нив да и кажеш да ти го прекинат.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.014
Поени од реакции
1.272
Гледам ставиле цена за СМС за паркинг 5 денари. Некој тестирал дали работи паркинг?
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Па договоро не е обврзувачки бе бате. Ке заврше коа ке одеш кај нив да и кажеш да ти го прекинат.
Dogovorot na 074 mi e raskinat, megjutoa profilot na moj telekabel mi e uste aktiven

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
520
Поени од реакции
670
Menuvanje na pravilata sred igra...
Toa ne mi se dopagja.
Znaci ako gi potrosis tie 10 gb manje vise isto ti e dali ke kupis dopolna od 1 gb
1000 mb x 0,1 = 100 den
Ispravete me ako gresam
Gledam i limit stavile na paketot od 500 maksimum mozes 5 gb da kupis...
Sto posle toa? Ke nemas internet? Jas ne sum kojznae kakov korisnik na mobile data edvaj 1 gb koristam, ama treba da se odgovori na site prasanja

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Нема врска муабетот дека после 10гб нет автоматски ти наплаќа. После 10гб ти пажа брзината а на тебе останува дали сакаш да си докупиш со тоа што можеш да купиш максимум 5 гб плус.
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
105
Поени од реакции
61
Ви стигнуваат ли сметки? Јас од први февруари се приклучив а досега немам добиено ниедна сметка
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
520
Поени од реакции
670
Ми стигна вчера, за април може да платам до другиот месец 15ти така да паѓа во вода муабетот дека одма исклучувале или плаќаш унапред.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.598
Nekoj što se prefrlil od Mobimak na Telekabel....dali se oseća razlikata vo brzinata?

Na primer jas imam 2 sim kartici..edna od Mobimak i edna od Lajka. Kaj Mobimak imam 4g+ a kaj Lajka 3g+ internet...no vo praksa ima dosta razlika vo brzinata.
Ovde ako znae nekoj neka piši nakratko
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
520
Поени од реакции
670
Nekoj što se prefrlil od Mobimak na Telekabel....dali se oseća razlikata vo brzinata?

Na primer jas imam 2 sim kartici..edna od Mobimak i edna od Lajka. Kaj Mobimak imam 4g+ a kaj Lajka 3g+ internet...no vo praksa ima dosta razlika vo brzinata.
Ovde ako znae nekoj neka piši nakratko
Јас се префрлив. Све е исто дури и побрзо со тоа што плаќам 400 денари помалку.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
Nekoj što se prefrlil od Mobimak na Telekabel....dali se oseća razlikata vo brzinata?

Na primer jas imam 2 sim kartici..edna od Mobimak i edna od Lajka. Kaj Mobimak imam 4g+ a kaj Lajka 3g+ internet...no vo praksa ima dosta razlika vo brzinata.
Ovde ako znae nekoj neka piši nakratko
Се префрлив на почетокот на месецов. Нема никаква разлика во телефонскиот сигнал, а брзината е осетно поголема. Не сум мерел ни порано, нема ни сега. Сето тоа за 500 ден е одлично. Размислувам за тарифата од 1500 ден, ама ме бунат недореченостите за политиката на фер користење. За тоа, ќе почекам
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.598
Ako ne gi poskapat uslugite kako po običaj kaj nas....ke prefrlam za početok eden od broevite vo familijata( site se na mene kako pretplatnik)
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Веќе од пред некое време, Call Hold, и Conference Call ги овозможија. :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.598
Dali nekoj znae kako se pravi transfer na broj od Mobimak prema Telekabel ....no brojot vo Mobimak mi e staven so plakanje so traen nalog?
T.e. imam poveke broevi na pretplata...no eden da trgnam da vidam kako e vo Telekabel, no neznam kako da go reguliram isklučuvanjeto na trajniot nalog na samo eden broj
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Dali nekoj znae kako se pravi transfer na broj od Mobimak prema Telekabel ....no brojot vo Mobimak mi e staven so plakanje so traen nalog?
T.e. imam poveke broevi na pretplata...no eden da trgnam da vidam kako e vo Telekabel, no neznam kako da go reguliram isklučuvanjeto na trajniot nalog na samo eden broj
Нема ништо да изгубиш мислам... Од 1 Февруари сум кај нив. Никакви замерки, единствена маана што нема СМС за пропуштен повик и незнам дали средија со паркинг услугите. Еве ти и мерења во најрандом случаеви и периоди.
Screenshot_2019-04-21-03-05-43.png
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.598
Да...фала...но незнам како да го прекинам наплаќањето преку траен налог. Дали Телекабел ке ја превземи таа обавеза да го извести Мобимак да не ми го наплаќа тој број. Имам 5 броеви на Мобимак, а само еден треба да се отстрани од листата на тарјниот налог.

и Овде главното рпашање е дали после привлекување на одреден број на клиенти, нема да им се понови како на другите оператори-да ја дигнат цената
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
105
Поени од реакции
61
Да...фала...но незнам како да го прекинам наплаќањето преку траен налог. Дали Телекабел ке ја превземи таа обавеза да го извести Мобимак да не ми го наплаќа тој број. Имам 5 броеви на Мобимак, а само еден треба да се отстрани од листата на тарјниот налог.

и Овде главното рпашање е дали после привлекување на одреден број на клиенти, нема да им се понови како на другите оператори-да ја дигнат цената
Телекабел може да го превземе бројот, но за ситуацијава со трајниот налог сепак мора да прашаш во Телекабел или Телеком.

Е ова со цените е непредвидливо, но во Телекабел договорите се необврзувачки, на неопределено време, така да можеш во секој момент да го прекинеш ако нешто не ти одговара.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom