ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
На крај ќе испадне друга шема, али ај не шпекулирам :) инаку ќе бидат преку базните од Телеком и колку што добив инфо ќе нудат мобилна само за тие што им се претплатници на фиксната, само пакети за мобилна изгледа нема да имаат.
Ako koristat mreza na Telekom toa e ok .! NO ako davaat mobilna samo na svoi korisnici toa nee nacionalen operator= taka nisto ne napravile ....ke bidat = 0
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.884
Ako koristat mreza na Telekom toa e ok .! NO ako davaat mobilna samo na svoi korisnici toa nee nacionalen operator= taka nisto ne napravile ....ke bidat = 0
Времето ќе покаже, но мислам дека не е грешна информацијата, нема да бидат национален за почеток, можеби по некоја година ќе успеат да се прошират, али за старт само накорисниците на фиксната, ваљда ќе прават пакет со 4 услуги.

Па тоа е де, колку време јадам гомна дека со ваков килав пазар тешко да се пикне некој како нов национален оператор, како прво се работи за огромна инвестиција, а како второ стандардот е убиен, пола народ ти е на при пејд со титкање и едвај 200ки месечно не трошат, еве ги и лајка влезе на старт со пониски цени и постепено ги дига, имам другар што продава за нив, на почеток се фалеше со добра заработка, а сега не вади ни за да го прогура месецот.
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
еве кој ќе ни даде инфо од прва рака кога ќе почнат со работа :cuc:
На крај ќе испадне друга шема, али ај не шпекулирам :) инаку ќе бидат преку базните од Телеком и колку што добив инфо ќе нудат мобилна само за тие што им се претплатници на фиксната, само пакети за мобилна изгледа нема да имаат.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Во неколку наврати имам кажано за да дојдеме до реални цени и подобра услуга треба и кај нас да влезе теленор ама тоа е пуста желба. Инаку сум да има нов оператор откако оне замина во историја вип и телеком мува не ги лази за корисниците. На телеком 2 години ми е пројден договорот еднаш не ми се јавија да ме прашаат дали мислам да го продолжам. Порано само ѕвонеа и нешто нудеа ако го продолжиш договорот. Вип се бетер ти вика префрлисе во поскапата тарифа сакав да и кажам на таа ако ти ми ја плаќаш сметката нема проблем толкава ароганција немам видено.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Во неколку наврати имам кажано за да дојдеме до реални цени и подобра услуга треба и кај нас да влезе теленор ама тоа е пуста желба. Инаку сум да има нов оператор откако оне замина во историја вип и телеком мува не ги лази за корисниците. На телеком 2 години ми е пројден договорот еднаш не ми се јавија да ме прашаат дали мислам да го продолжам. Порано само ѕвонеа и нешто нудеа ако го продолжиш договорот. Вип се бетер ти вика префрлисе во поскапата тарифа сакав да и кажам на таа ако ти ми ја плаќаш сметката нема проблем толкава ароганција немам видено.
Теленор реши да се повлече од овој регион, не се веќе заинтересирани
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Теленор реши да се повлече од овој регион, не се веќе заинтересирани
Steta, toa bi mu doslo i oficijalno ne vleguva drug Mno operator vo Mk, kako pogolem igrac ostanuva samo Orange koj sto isto taka ne zainteresiran za ovoj pazar, .... taka da ....loso nise pisuva ....
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Nema nisto novo od Telekabel?
Znae nekoj nesto?

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
pomina pola godina ni traga ni glas od mobilnava od Telekabel ....? ? ?
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Pa mora li se ovaa godina
Nesto neka ostavat i za narednata

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.800
Поени од реакции
15.716
pomina pola godina ni traga ni glas od mobilnava od Telekabel ....? ? ?
симптоматично е дека во 21 ВЕК плаќаме поскапо мобилни,интернет и тв од порано .... имаше некој краткотрајни подобрувања, но по спојувањето на ОНЕ и ВИП иста песна.... суштината е во високите цени на Т- Хоме, тоа повлекува се....дали Т-Хоме си го враќа митото што го дал пред 13 години на политичари во МНЕ и МКД незнам, ама една Србија има МНОГУКРАТНО ПОДОБРИ УСЛОВИ!! споредете ги условите таму што ВИП ги дава со условите кај нас...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Ohooo deckive porabotile na slucajot pred skoro vreme ...
prefiks >> 074 60x xxx do 609 xxx za start -10 000 brojcijna
da vidime sto ke bide ...... za start so tolku malce brojcijna ne vetuva mnogu ....NO ....sekogas ima edno golemo No; na 074 prefiksot imaat kolku sakaat serii na slobodni broevi *
se zavisi kako ke zapocnat so rabota dali kako Mvno ili Mno, i koja mreza keja iznajmuvaat od start dali od Telekom ili od Vip......
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Sepak celata serija 074 ne e slobodna
074 21x xxx se zafateni od druga kompanija
a 074 60x xxx se na telekabel spored slikive
Kako i da e bravo, konecno nesto mrdnalo
drugata firma(mobik) tie broevi 074 21x ... im se odamna i im se za interna upotreba
Telekabel ja zemal 6ta serija bidejki i fiksnite im se 608/ 609 /610/612 tie serii ...sepak mozat cela 6 serija daja zemat toa se 100 000 broevi, koga Lycamobile moze da ima 175 000 broevi zosto ovie da ne mozat ....bitno e se raboti na slucajot....
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Ако има пренос на број, 10000 броја не се малку. Пример јас би поминал кај нив само ако го задржам стариот број. Верувам такви има многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom