ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

S

staycalm

Гостин
Не знам зошто волку негативен фидбек имате за ова, ама ај.

Да збориме реално, да, можеа на старт да излезат со поконкурентни понуди и повеќе пакети, меѓутоа и ова е ок. Се надевам во иднина ќе има повеќе. Цените ми се ОК. Плус не те обврзуваат со договор, ако не ти се допаѓа после првиот месец не мораш пак да плаќаш.
Ај забелешката за СМС држи вода, ама сметам дека во денешно време многу ретко луѓето праќаат СМС.
Сајтот КОНЕЧНО го сменија, не е ништо посебно ама сепак е апгрејд од претходниот што им беше скроз застарен.
Инаку, единствена забелешка ми е што нема опција да активираш само интернет за одредена сума, како што имаат другите оператори. Пример: 2GB интернет 150 денари. Дури би избрал и некој денар повеќе да плаќам за тоа во споредба со вип отколку да давам на нив пари, фамилијарно имавме проблеми со нив во минатото, и одбивни ми се скроз.

Ама оваа понудава за 4те телефони ми е тотална глупост, кај ги најдоа баш тие телефони не знам. Бар да ставеле два budget phones 2 поскапи. Вака..
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Ne mozam da pominam pokraj sms koj sto kosta fucking 3 denari na 1500 mkd pretplata!!!
Dzvonev na telefonite mi vika taa se plakjalo unapred mesecnata pretplata. Vika idi u salon znaat podobro tamu
E sega mene me interesira ke platam odnapred 500 mkd a vo tekot na mesecot napravam 100 poraki, koga ke gi platam tie, naredniot?
I ova me koci malce: Склучувањето договор како и раскинувањето на договорот се фактурира месечно, без разлика на кој датум го склучувате или раскинувате договорот.
Dali ova znaci deka ako vo ponedelnik (21 januari) podnesam baranje za portiranje i za tri dena mi go prefrlat brojot na Telekabel, pa tamu na 24_25 januari potpisam dogovor ke platam za januari cel mesec?!?!? I posle za fevruari pak 500 den .....

Stvarno mi e nejasno ova

brm brm
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.409
Поени од реакции
2.751
upload_2019-1-17_14-46-39.png
Ставиле опција за број да си избереш.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Ne mozam da pominam pokraj sms koj sto kosta fucking 3 denari na 1500 mkd pretplata!!!
Dzvonev na telefonite mi vika taa se plakjalo unapred mesecnata pretplata. Vika idi u salon znaat podobro tamu
E sega mene me interesira ke platam odnapred 500 mkd a vo tekot na mesecot napravam 100 poraki, koga ke gi platam tie, naredniot?
I ova me koci malce: Склучувањето договор како и раскинувањето на договорот се фактурира месечно, без разлика на кој датум го склучувате или раскинувате договорот.
Dali ova znaci deka ako vo ponedelnik (21 januari) podnesam baranje za portiranje i za tri dena mi go prefrlat brojot na Telekabel, pa tamu na 24_25 januari potpisam dogovor ke platam za januari cel mesec?!?!? I posle za fevruari pak 500 den .....

Stvarno mi e nejasno ova

brm brm
Да, ќе платиш месечна претплата без разлика кој период од месецот го склучуваш договорот. Препорака е тоа ад го правиш на почетокот од секој месец за да не изгубиш многу од претплатата. Не е ова начин на кој би требало да функционира еден оператор, ама така си е во Телекабел.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.409
Поени од реакции
2.751
И како функционира ова? Сите броеви што ги внесов ми даде ХХХ не постои. Обидете се повторно.
Мора со 6 или така нешто да почнува 074/6... Така им се закупени во АЕК.
Screenshot_2019-01-17-16-16-35.png
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
Дали знае некој дали може да се промени операторот, а да се задржи бројот. Од вип на телекабел
 
S

staycalm

Гостин
Дали знае некој дали може да се промени операторот, а да се задржи бројот. Од вип на телекабел
Може.
http://telekabel.com.mk/mobilna/
оди надолу има портирање[DOUBLEPOST=1547739249][/DOUBLEPOST]A може да се става кредит, без директно бирање пакет и активирање на истиот? Еве да речеме првиот месец сум со пакет 500, после не сакам да го активирам, дали можам да ставам пример 150 денари кредит кои можам да ги трошам? Гледам при онлајн приклучувањето мора да се избере и пакет, збунувачко ми е.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
Може.
http://telekabel.com.mk/mobilna/
оди надолу има портирање[DOUBLEPOST=1547739249][/DOUBLEPOST]A може да се става кредит, без директно бирање пакет и активирање на истиот? Еве да речеме првиот месец сум со пакет 500, после не сакам да го активирам, дали можам да ставам пример 150 денари кредит кои можам да ги трошам? Гледам при онлајн приклучувањето мора да се избере и пакет, збунувачко ми е.
Да прочитав отпосле.
Браво за телекабел. Ми се допаѓа што се е убаво објаснето. Пример досега вип и телеком никогаш не кажаа дека се наплаќаат специјалните повици.
Убаво се опишани сите работи. Ептен професионално од нивна страна.
Туку дали може некој да ми заврши работа за број со 5 исти бројки од телекабел. За фирмава мислам дека ќе ми дојде супер. Ќе Платам за услугава
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.021
Поени од реакции
1.281
Очигледно толку се скржави што неможат да купат нормален billing систем.
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Ne bi bilo loso da stavat koi serii se vo opcii pri izborot na mobilen broj da ne luta narodecov nas napaten

brm brm
 

Kajgana Shop

На врв Bottom