ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Bi trebalo da se besplatni, Inaku nisto... Vo lyca se besplatni duri I koga ima 0 denari kredit moze da si zborish. Kerka mi I jas imame 0 den kredit a zborime 11 meseci bez nadopolnuvanje
Проблемот е што никаде не пишува црно на бело дека разговорите во мрежата на ТК се бесплатни.Инаку и јас сум фамилијарно на Lyca со 0 денари трошок меѓу нас.
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Во ред е те разбирам нема потреба да се оправдуваш нормално е да ги бранеш пошто работеш за нив. За разлика од тебе јас сум реален и за никој не работам. Мрежата им е иста како телеком така да све е исто како кај телеком нетот и тоа е тоа...
Само бидејќи сум расположен денеска (сонце има надвор) нема да те бришат, бонус очигледно е дека имаш лични психолошки проблеми со(од) Телекабел (и за тоа неможам да ти помогнам треба да консултираш медицинско лице)...
Јас убаво во еден ултра долг пост образложив (ама мрза пуста да се чита од денешнава младина) и секако делот што ти не го прочита ќе морам да го самоцитирам...

Ајде сега назад на темава и дискусијата да биде примерна, просторна и демократска... да не биде дошол модератор Ви го земал скалпот... и да за оние кои одма ќе почнат со лични напади и навреди не сум во никакви бизнис релации со Телекабел, но сум човек кој е вклучен во телекомуникацискиот пазар од времето кога Телеком беше Т-мобиле, ВИП не постоеше па почнуваше, а имаше еден оепратор кој се викаше Космофон што потоа стана ОНЕ - па слободно може да кажам дека сум доста упатен во темата :pipi:
За твоето (не)познавање дали Риверсофт била нонејм фирма, ќе ги оставам колегите од подфорумот за хардвер да ти објаснат (сепак младиве генерации мислат дека се што лета да се јаде)...
 
F

Flatter

Гостин
За твоето (не)познавање дали Риверсофт била нонејм фирма, ќе ги оставам колегите од подфорумот за хардвер да ти објаснат (сепак младиве генерации мислат дека се што лета да се јаде)...
Е кој се те молам кажи ми ? Јас ете сега ја погледнав нивната страница освен блендери и кинески телефони друго нешто не најдовр.. Во струмица се лоцирани и немат никаде преставништва низ МКД. Зарем ќе треба по струмица да одеме по телефони купувње или ?

За твоја информација јас сум по професија Веб Програмер и Веб Дизајнер со искуство така да знам 500 пати повеќе од твојте колеги овде на подфорумот за хардвер.

Друго нешто немам ништо против телекабел, користам оптички интернет од нив и со задоволство им плаќам по 3500 месечно за оптичкиот интернет и им посекаувам се најдобро но верувај ми вака бизнис не се тера ако сакат да се пласират на пазарот ќе морат да направат некој промени.

Нешто пример да се изложат телефони по Телакабел продавниците, да се направе специјална андроид/iOS апликација за мојТелекабел да се има на увид сметка колку е потрошено да си знаат луѓето да бидат информирани пошто тоа највеќе се цене...

Поздрав,
Секое Добро,
Се надевам јасно ти е за што ти зборувам.
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Уште се недостапни од ВИП броевите на 074.
Ќе биде интересно до стартот ако не ги средат работите.
Риверсофт се сеќавам имаа вебсајт функционален, сега најверојатно прават редизајн затоа така изгледа. Инаку објави вчера Роби дека ќе имаат четири модели за почеток кои што постојните клиенти ќе може да ги земат на рати, а новите корисници само во готово. До понеделник најверојатно ќе ги изложат во нивните салони.
Многу информации фалат, во право сте, но што може друго да направиме освен да чекаме.
Колку чини повик кон странство, дали имаат потпишано договор за роаминг со странските оператори, колку чини повик од странство кон дома итн итн
Се надевам дека ќе имаат во предвид Телекабел и ќе реализираат бар нешто од погоре напишаното. Го читаат форумот можеби, што знам.....

brm brm
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Е кој се те молам кажи ми ? Јас ете сега ја погледнав нивната страница освен блендери и кинески телефони друго нешто не најдовр.. Во струмица се лоцирани и немат никаде преставништва низ МКД. Зарем ќе треба по струмица да одеме по телефони купувње или ?

За твоја информација јас сум по професија Веб Програмер и Веб Дизајнер со искуство така да знам 500 пати повеќе од твојте колеги овде на подфорумот за хардвер.

Друго нешто немам ништо против телекабел, користам оптички интернет од нив и со задоволство им плаќам по 3500 месечно за оптичкиот интернет и им посекаувам се најдобро но верувај ми вака бизнис не се тера ако сакат да се пласират на пазарот ќе морат да направат некој промени.

Нешто пример да се изложат телефони по Телакабел продавниците, да се направе специјална андроид/iOS апликација за мојТелекабел да се има на увид сметка колку е потрошено да си знаат луѓето да бидат информирани пошто тоа највеќе се цене...

Поздрав,
Секое Добро,
Се надевам јасно ти е за што ти зборувам.
Се ова е веќе во процес и се сетиле и дечките од Телекабел (мобилна апликација, каталог на телефони на сајтот) ...
Не си ти единствен кој помислис на сите овие работи...

За увид на сметка - ако веќе си корисник на Телекабел (Кабелски, Tелефонија, ваајгда и Оптика) незнам како не си видел дека сите овие функционалности ги има на moj.telekabel.com.mk (сосе плакање сметка онлине многу пред другите Телеком оператори)


Риверсофт е една од постарите ИТ фирми (во категорија на Нико, АМЦ, Сет...)

Значи сепак не е толку „аматерски“ како што ти сакаш да прикажеш - мене еве лично поиаматерски ми е на Телеком сајтот кај интернет што треба триста маневри со менито за да најдеш пакет различен од Магента а нели збориме за Групација ДТ... некогаш и на ВИП сајтот има недоречености...

Се е тоа процес...
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.420
Ne sakam da hejtam ili bilo sto da ne me svatite pogresno ama uste mnogu leb treba da jadat posebno za tie ceni. Ama ajde oni si znaat...

Прегледај го приврзокот 203111
Не. Има разлика, итоа голема. Одсекогаш имало.
Телекабел имаат неограничени пакети, плус не те малтретираат, плус не ти го бараат првото родено машко со безвезни договори.
Погледни само како дерат другиве по додатен гигабајт. Интернетот поскап од злато им е.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.196
Поени од реакции
3.578
Во ред е те разбирам нема потреба да се оправдуваш нормално е да ги бранеш пошто работеш за нив. За разлика од тебе јас сум реален и за никој не работам. Мрежата им е иста како телеком така да све е исто како кај телеком нетот и тоа е тоа...

За фирма со 20 години историја се најавија многу аматерски, веб страницата им беше тапа и си остана тапа и ќе си терат сличен концепт како лајка мобајл што значи автомацки пропаст...

Исто така и далеко се од конкуренција нема потреба да се лажеме. Во вип за 650 денари имаш се неограничено со 15гб интернет а во телекабел за 500 денари имаш 10гб интернет и само неограничени разговори така да од авион се гледа што е подобро. Единствено што им е добро е тоа што немат договор така да кога сакаш можеш да откажеш но тоа не е ништо посебно за мене пошто јас за работа користам 2 броја и не планирам да ги менувам како чорапи, за секој различно и тоа е тоа реалноста...

И како врв на се нудат нонејм кинески телефони со некоја риверсофт нонејм фирма. Sorry but no thanks....
i so Vip neo M sim- .nemas dogovor odnosno na neopredeleno si *
Тарифни модели достапни само со SIM-картичка
Доколку немате потреба од телефон изберете тарифа само со SIM картичка. Во овој случај ќе склучите договор на неопределено време, а и месечната претплата ќе Ви биде пониска.[DOUBLEPOST=1547653310][/DOUBLEPOST]
Е кој се те молам кажи ми ? Јас ете сега ја погледнав нивната страница освен блендери и кинески телефони друго нешто не најдовр.. Во струмица се лоцирани и немат никаде преставништва низ МКД. Зарем ќе треба по струмица да одеме по телефони купувње или ?

За твоја информација јас сум по професија Веб Програмер и Веб Дизајнер со искуство така да знам 500 пати повеќе од твојте колеги овде на подфорумот за хардвер.

Друго нешто немам ништо против телекабел, користам оптички интернет од нив и со задоволство им плаќам по 3500 месечно за оптичкиот интернет и им посекаувам се најдобро но верувај ми вака бизнис не се тера ако сакат да се пласират на пазарот ќе морат да направат некој промени.

Нешто пример да се изложат телефони по Телакабел продавниците, да се направе специјална андроид/iOS апликација за мојТелекабел да се има на увид сметка колку е потрошено да си знаат луѓето да бидат информирани пошто тоа највеќе се цене...

Поздрав,
Секое Добро,
Се надевам јасно ти е за што ти зборувам.
Na koja strana gi gledas telefonite ? kaj riversoft ??
 
F

Flatter

Гостин
Се ова е веќе во процес и се сетиле и дечките од Телекабел (мобилна апликација, каталог на телефони на сајтот) ...
Не си ти единствен кој помислис на сите овие работи...

За увид на сметка - ако веќе си корисник на Телекабел (Кабелски, Tелефонија, ваајгда и Оптика) незнам како не си видел дека сите овие функционалности ги има на moj.telekabel.com.mk (сосе плакање сметка онлине многу пред другите Телеком оператори)


Риверсофт е една од постарите ИТ фирми (во категорија на Нико, АМЦ, Сет...)

Значи сепак не е толку „аматерски“ како што ти сакаш да прикажеш - мене еве лично поиаматерски ми е на Телеком сајтот кај интернет што треба триста маневри со менито за да најдеш пакет различен од Магента а нели збориме за Групација ДТ... некогаш и на ВИП сајтот има недоречености...

Се е тоа процес...
Знам тоа јас сум стар корисник кај нив преку 10 години ама за мобилните услуги кој ги дават истиот став го имам како предходно што го напишав. На времето цело време користев телевизиска од кај нив ама од кога купив 65 инчен тв видов колку мизерна(слика) кабелска имаме во државата и се исклучив и само останав на оптички интернет кај нив.

Во врска со апликацијата секако ја имат ама не е исто како мобилна апликација. На мобилна апликација отвараш мобилен уклучуваш апликацијата се логираш со едно копче(on-the-go) и гледаш додека па за интернет апликација додека уклучеш лаптоп па интернет па да пишеш страница па додека се логираш и све така натака....

Во врска со Риверсофт и Нико и сите постари фирми не го менува тоа фактот дека тие фирми се веќе пропаднати и одвај се држат на нози... А тоа што се постари не менува тоа ништо и староста нема врска со квалитет. Знаеме сите овде во МКД кој го држат пазарот тие со највеќе кеш(АМЦ, Сетек, Нептун, Анхоч и слично)

P.S : гледам во риверсофт има доста многу блендери на лагер. Ќе има гратис блендер со секое купено телекабел бројче или ? :D
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Знам тоа јас сум стар корисник кај нив преку 10 години ама за мобилните услуги кој ги дават истиот став го имам како предходно што го напишав. На времето цело време користев телевизиска од кај нив ама од кога купив 65 инчен тв видов колку мизерна(слика) кабелска имаме во државата и се исклучив и само останав на оптички интернет кај нив.

Во врска со апликацијата секако ја имат ама не е исто како мобилна апликација. На мобилна апликација отвараш мобилен уклучуваш апликацијата се логираш со едно копче(on-the-go) и гледаш додека па за интернет апликација додека уклучеш лаптоп па интернет па да пишеш страница па додека се логираш и све така натака....

Во врска со Риверсофт и Нико и сите постари фирми не го менува тоа фактот дека тие фирми се веќе пропаднати и одвај се држат на нози... А тоа што се постари не менува тоа ништо и староста нема врска со квалитет. Знаеме сите овде во МКД кој го држат пазарот тие со највеќе кеш(АМЦ, Сетек, Нептун, Анхоч и слично)

P.S : гледам во риверсофт има доста многу блендери на лагер. Ќе има гратис блендер со секое купено телекабел бројче или ? :D
Еве за тебе лично ќе се заложам да има блендер - задоволен? :pipi:

Пак брзаш и не ме прочита дека Мобилна апликација (со истите функционалности како moj.telekabel.com.mk ) е во припрема...
Со оглед на бројот на повици на 074-747474 ќе треба да бараме шлепер сим картички после 21.01.2019...
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
ќе се префрла некој кај овие? имаат интересни понуди?
 
F

Flatter

Гостин
Еве за тебе лично ќе се заложам да има блендер - задоволен? :pipi:

Пак брзаш и не ме прочита дека Мобилна апликација (со истите функционалности како moj.telekabel.com.mk ) е во припрема...
Со оглед на бројот на повици на 074-747474 ќе треба да бараме шлепер сим картички после 21.01.2019...
Хммм звучи како добра понуда, јас немам блендер расипа ми се кажи им там да ми дадат еден блендер само да не хејтам :ROFLMAO::pos:


Да те разбрав јас само потенцирав колку е подобро мобилна апликација за разлика од интернет апликација....

Добро е што им текнало да припремат мобилна апликација уште да ги натераме и ЕВН да излезат од пештерата со една мобилна апликација добро ќе биде.
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom