ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ни го отече во секоја тема со таа понуда која е ограничена и е во држава каде има голема конкуренција.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Ни го отече во секоја тема со таа понуда која е ограничена и е во држава каде има голема конкуренција.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
Kakva ogranicena ponuda be druze? Neli gledas vo oglasot per sempre to est zasekogas?
Ne te razbiram, tebe ti odgovara ovaka da te ebat na suvo ili? Da ne si vraboten kaj nekoj od monopolistickive gjubrinja pa ovaka nonstop kenjas? Kolku pati uste da ti kazam deka vo sekoja eu drzava ima ovakvi paketi i ponuda? Eve ti ja povtorno ponudata i od sloveneckiot hot, so ist br naselenie i standard x3.[DOUBLEPOST=1540714203][/DOUBLEPOST]https://www.hot.si/tarife/?utm_source=google&utm_medium=adw&utm_campaign=reveal&utm_term=tarife
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Никој не те праша дали имаш хот картичка, ми е гајле и мене, а другите.
Па гледам дека не мислиш, ако мислеше ќе видеше дека тоа е ограничено до 500к корисници во земја со 60 мил население.
Не бранам никој и ми е гајле што каде и колку има и не чекам и не плачам за евтини пакети како тебе.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
gabe vezes, procitan si. ovakvi glupavi postovi ko tvojte moze da napise samo nekoj direkno so cica od mobilniot kolac, nema druga logika.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.915
nema so da si mislam, tie se cenite i paketite, imam hot karticka. neso ti lapas od ovie 'frizerive' izgleda, pa zatoa ovakvi glupavi postovi, namesto site zaedno da go kreneme glasot protiv ovaa pljacka i smesni ponudi vo mk.
Гласот требаше да го кренеш 2001ва кога се продаваше Македонски Телеком и кога се што градеше народот се даде на приватник за без пари, ако приватник ти гради нешто од нула, ќе си платиш, а тоа е во моментот, која телекомуникациска инфраструктура им ја даде државата на приватниците за тие да ти дадат тебе поефтино? Поголемиот дел од европските земји се сопственици на инфраструктурата и тие ја градат, операторите само плаќаат рента за она што го користат што е далеку пониска од тоа да градат и да се надеваат дека за 20 години ќе ги вратат парите. Плус субвенциите кои ги добиваат за бели и сиви зони, али ај да не ти објаснувам поголем стручњак од тебе нема.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Jas sum 100% siguren deka robi ke si postavi svoja mreza. rentanjeto ke bide samo pocetna faza, jasno mu e deka kablite nabrzo ke gi snema. Postavuvanje i odrzuvanje mobilna mreza vo denesno vreme e mnogu poeftino nego pred 10tina godini. Za nedostapni podracja denes ima mobilni stanici repetitori npr so solarni kelii i lion baterii na koi ne im treba prakticno nikakvo odrzuvanje, namesto postoeckite so rabotat so generatori na gorivo. Cenite na telekomunikaciska oprema se padnati za najmalku 80%. Videcemo.
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Како што седат работиве околу Нова Година.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom