ТЕЛЕКАБЕЛ СТАНУВА ЧЕТВРТ МОБИЛЕН ОПЕРАТОР!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од alekjov, 28 јануари 2018.

 1. alekjov

  alekjov

  Член од:
  8 октомври 2009
  Мислења:
  504
  Допаѓања:
  147
  Роберт Димитров- Роби најави дека ќе стане четврт мобилен оператор во земјава.


  - "Припремите се во тек, веќе се спремаме за инвестиции и правната рамка, но за неколку месеци Телекабел покрај кабловски и интернет провајдер ќе стане и мобилен оператор!

  Тоа јас го напишав и на мојот фб профил пред неколку денови.


  http://infocentar.mk/telekabel-stanuva-chetvrt-mobilen-operator-
   
  На VardarVoSrceto, whatto, gjoko-mkd и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. valvoline

  valvoline

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  4.719
  Допаѓања:
  2.523
  Ke vidime so ponuda ke izbacat. najvazno sto e bez pederski vrzuvanja.
   
 3. artweb

  artweb

  Член од:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  1.607
  Допаѓања:
  827
  Тоа ќе биде супер.
   
 4. valvoline

  valvoline

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  4.719
  Допаѓања:
  2.523
  Ocekuvame 500min 500sms 5gb za 300-400den kako vo normalnite drzavi so imaat.
   
  На INFECTED, maxer, Derp и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Јаневски

  Јаневски

  Член од:
  1 јануари 2010
  Мислења:
  1.576
  Допаѓања:
  899
  No bullshit flat rate месечни интернет пакети - ограничена брзина неограничен трансфер.

  На пример:
  64/64Kbps за 350MKD/месец
  128/128Kbps за 550MKD/месец
  256/256Kbps за 1000MKD/месец
  etc.
   
  INFECTED, vladok, gurman2 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. zanziok

  zanziok

  Член од:
  23 септември 2015
  Мислења:
  131
  Допаѓања:
  42
  Virtuelen ili mrezhen?
   
 7. valvoline

  valvoline

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  4.719
  Допаѓања:
  2.523
  So ke prais be so 64k, da ne koristis mirc uste :) Edna slika da otvori saat vreme ke treba.
  --- Споено дупло мислење, 28 јануари 2018 ---
  najdobro bi bilo da udrat so svoja mreza, i ovie monopolskive goveda da dobijat eden direkt u faca.
   
  На INFECTED му/ѝ се допаѓа ова.
 8. gurman2

  gurman2

  Член од:
  16 декември 2012
  Мислења:
  1.412
  Допаѓања:
  929
  Ако имаат сличен квалитет како t-mobile, ако нудат повеќе или неограничен интернет за иста сума без обврзувачки договор, веднаш би прешол кај нив
   
  На The Wild Boy и JB00F им се допаѓа ова.
 9. almost_an_angel

  almost_an_angel

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  18
  Јас сум повеќе од сигурен дека ова нешто ќе биде супер одлично. Од проста причина што знам дека штом Телекабел се подготвува за нешто вакво, ќе одат на се` или ништо. Односно, нема шанси да се нафатат да станат мобилен оператор а да не бидат вистински конкурент на останатите, во однос на поевтини цени, пакети, брзини, можности и слично.
  Треба само да причекаме уште малку.
   
  The Wild Boy, JB00F, staycalm и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. valvoline

  valvoline

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  4.719
  Допаѓања:
  2.523
  Nekade citav nekolkukratno se namaleni trosocite za postavuvanje mobilna mreza, od antenite, elektronikata, energijata so ja trosat i odrzuvanjeto.
   
 11. ruller

  ruller Expert

  Член од:
  5 септември 2011
  Мислења:
  295
  Допаѓања:
  121
  Sigurno ke stanat br1 bidejki ostanatite se sranje
   
 12. valvoline

  valvoline

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  4.719
  Допаѓања:
  2.523
  koga imas monopol i duopol samo **** ima nisto drugo. ovie lyca samo za mackanje oci se tuka. koga bi imalo 5-6 operatori da vidis i ceni kako ke se prepolovat, i ke se podobri uslugata i kvalitetot. Realno na nas standard paket so 500-1000 min i sms plus 5-10gb internet ne treba da e poskap od 300den mesecno, pa duri i toa e mnogu.
   
  Последно уредено од модератор: 28 јануари 2018
  На ruller и vladok им се допаѓа ова.
 13. zanziok

  zanziok

  Член од:
  23 септември 2015
  Мислења:
  131
  Допаѓања:
  42
  Kakov kvalitet be ima T-mobile, sekoja minuta mrezhata se prefrluva od 4G na Edge
   
 14. gurman2

  gurman2

  Член од:
  16 декември 2012
  Мислења:
  1.412
  Допаѓања:
  929
  Jas gi nemam tvoite potrebi i tvoeto razbiranje. Dovolno mi e toa sto sum go napisal.

  Sent from my SM-A510F using Tapatalk
   
  На Beric Dondarrion му/ѝ се допаѓа ова.
 15. vlavot

  vlavot

  Член од:
  18 април 2014
  Мислења:
  309
  Допаѓања:
  513
  Koa sme vekje kaj cenite, znaete deka imame najeftini ponudi vo cela evropa. Odnos, telefonski razgovori, sms, interenet.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели преку: