ТА Евролига 2017/18

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885

Голема пара фрлија русите годинава, а резултат горе-долу никаков. Пасквал можда ќе ги среди, ама да видиме и наредна сезона какви ќе му се вложувањата.
Јас ептен не го сакав кога беше на Барса, но испадна дека е професор за се после него што донесоа. Немаше играчи за поголем успех со Барса.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Konecno padna Efes na celo so Ataman mu ebam facata gadna.Makabi sega za sega deluva deka moze do F4 imaa soliden tim sakam oni ili Barsa da osvojat

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
Kaква кримогена организација е ека говори денешниот потег на бартомеу. И предвидувам скорешен пропаст...
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Kaква кримогена организација е ека говори денешниот потег на бартомеу. И предвидувам скорешен пропаст...
Те боли за Партизан?

Настрана тоа, сосем очекувам и исправен потег беше овој. Кружеа моабети за доигрување, ама испадна невозможна мисија. Од друга страна доигрувањето на сегшната сериозно ќе ја ставеше во опасност наредната сезона.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
Те боли за Партизан?

Настрана тоа, сосем очекувам и исправен потег беше овој. Кружеа моабети за доигрување, ама испадна невозможна мисија. Од друга страна доигрувањето на сегшната сериозно ќе ја ставеше во опасност наредната сезона.
Не само Партизан, туку и Виртус Болоња се залагаше. Колку само вложија, а и не ми е јасно што сака да направи со лигашкиов дел, убаво беше како порано 4 групи по 6 тима, ова го еба дражта на Евролигата, али проклети пари. Како и да е и се пишува пропаст во скоро време.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Не е само Партизан и Болоња,исто и Уникаха имаше екстра тим.Сите тие имаа шанси за ЕЛ.Да не зборам за Ефес и сезоната на Ларкин.Малку веројатно е да го повторат ова во новата сезона.Можеше да се направи некој пресек по изиграни утакмици и да се изигра F4 на една локација и во ЕК и ЕЛ.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
На страна и што бартомеу е лесно корумпиран, затоа и врвни тимови како Дарушафака, Ритас итн. ке бегаат во ФИБА Лигата на Шампионите.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
Првите пет екипи се доминанти сезонава, па би било фер да се одигра еден Ф4, а ЦСКА и Макаби да одиграат еден меѓусебен дуел за место таму.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Шарас нов тренер на Барса, исто и Калатес го зедоа. Го шутнаа отпадот како Томиќ, Рибас и Пангос што значи досега одлична работа завршија. Мислам освен центарската позиција, друго се е добро пополнето, за центар веројатно ќе го чекаат Гасол што ќе одлучи, дали ќе ја заврши последната сезона во Барса или НБА. Друга опција се спомнува Весели.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
Шарас нов тренер на Барса, исто и Калатес го зедоа. Го шутнаа отпадот како Томиќ, Рибас и Пангос што значи досега одлична работа завршија. Мислам освен центарската позиција, друго се е добро пополнето, за центар веројатно ќе го чекаат Гасол што ќе одлучи, дали ќе ја заврши последната сезона во Барса или НБА. Друга опција се спомнува Весели.
Кари Пешиќ се виде дека е слаб тренер. Го прегази времето. За Шарас не знам што да кажам со мал буџет направи бум со Жалгирис. Искрено Весели би било одлично засилување за Барса. Лани имаа најјак буџет во Евролига?
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Кари Пешиќ се виде дека е слаб тренер. Го прегази времето. За Шарас не знам што да кажам со мал буџет направи бум со Жалгирис. Искрено Весели би било одлично засилување за Барса. Лани имаа најјак буџет во Евролига?
Да, ама незначително според ова. Мислам дека тешко може да се дознае колку официјално имаат буџети тимовите, ова е според пресметки на Л'Екип.

L’Equipe’s list of EuroLeague teams season budgets in euros:

1) FC Barcelona 41M
2) CSKA Moscow 40.7M
3) Real Madrid 40M
4) Khimki Moscow Region 33.3M
5) AX Armani Exchange Milan 31M
6) Fenerbahce Beko 30M
7) Zenit Saint-Petersburg 26.7M
8) Anadolu Efes 24M
9) Maccabi FOX Tel Aviv 24M
10) FC Bayern Munich 23M
11) KIROLBET Baskonia 16M
12) Olympiacos 16M
13) Valencia 15M
14) Panathinaikos OPAP 14M
15) Zalgiris Kaunas 11.9M
16) LDLC ASVEL Villeurbanne 11.4M
17) ALBA Berlin 11M
18) Crvena Zvezda mts 8.3M
 

Kajgana Shop

На врв Bottom