ТА Евролига 2017/18

Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Добро е што имаше играчи Барселона за оваа утакмица.

За мене очекувана победа.

Гудуриќ:cuc:
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Радоња знае! Кога ќе ми текне дека сакаа циганите да го мењаат Радоња за Саша Обрадовиќ :pos:

Радоња прераснува во одличен тренер, одлично ги води утакмиците, иако лани знаеше да забагува бајаги...да не се деси она помрачување со Дачка кога не го врати Кузмиќ у игра, веројатно сега ќе имаа 3-0, но и овака е добро.

Иначе Радоња го одмараше Јовиќ на крај не го ни враќаше, јер је тако у могуќности :icon_mrgr:


Јеби Тринкиери глупог Пасквалаааааа 17-2 серија на почетокот на 3/4:uzi::uzi::uzi:
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.552
Поени од реакции
840
Гурден :cuc:
Како игра од почеток на сезона. Годинава доби многу поголема слобода у игра од лани и одлично го користи тоа. Шут за 3, продор, има слобода и да искреира и за соиграчите, што исто така добро го прави. И нормално превземање на одговорност кога е потребно. Алал вера. Толку од приказните дека Радоња ќе го уништи.

А каква симултанка беше она со Бјелица у трета четвртина од страна на Радоњиќ. Го унакажа Дорси у одбрана, па Барцокас мораше да го става Клавер на негово место. Додуше малце и ризикуваше Радоња со Јовиќ на клупа, али можам да го разберам. Преморен е, у Истанбул против Галата едвај се движеше, затоа денеска и против Игокеа у неделата доби ептен мала минутажа. Затоа сега ќе биде свеж против Пао у петок, а и доаѓањето на Волтерс ќе ги олесни работите многу. На екипава да и се додаде уште центар и ќе бомбонче.

@ColdSky ти зборев ли ја уште лани дека Радоња е топ тренер за Звезда. Знае да забагува тачно, али у однос на она каков беше кога дојде пред 4 сезони, ова е комплетно друг Радоња.

Е да, ќе заборавев. Одлична утакмица и за Ѓенка. Уште не е на максимум каков што знае да биде, ама и ова денес беше одлично.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Бросе 83-73 83-84 :eek: .. Не ги догледав,мислев дека победија више.:icon_mrgr:

Спикерот на Макаби е ѕвер.(y)
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Штета за Бросе,каков несреќен кош примија на 3 секунди до крајот од дрвото Калатес,топката му се одби во раце под самиот кош.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Навивачиве на Макаби ја пеат познатата Will Grigg's on fire, your defence is terrified. Не успеав точно да разберам, ама мислам за Сони Вимс пееја, ептен јако.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Тачно ми иде да се рокнем што не заминав, али јб сам не ми се идеше али ова е тоа вистинското:vozbud::cuc:.Мада реално ништо не го менува Пионир, кој бил знае.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Тачно ми иде да се рокнем што не заминав, али јб сам не ми се идеше али ова е тоа вистинското:vozbud::cuc:.Мада реално ништо не го менува Пионир, кој бил знае.
Друг пат јави се , можеби ќе искочеше некоја комбинација, моја екипа беше и фати и бск и барселона, јас немав време...:tapp:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Богданович сепак само 2-3 недели во аут, иако доста посериозно делуваше. А за Пау Рибас од Барса заврши сезоната уште непочната. Teк сега ќе има уште толку проблеми Барса, со повредените Копонен, Наваро и Долман. Уште полошо е што според некои правила за ростерот, само со Шпански играч можеле го заменат Рибас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom