ТА Евролига 2017/18

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.986
Заслужена титула за ЦСКА, ама честитки и за Ефес, машки се бореа.

Штета за Фенер што не беа на 100% и имаа проблеми со повреди иначе посилен ќе беше турниров со квалитетен Фенер
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Миротиќ и Хигинс во Барса најверојатно, го одврзаа ќесето за следнава сезона, ако продолжат со вакви трансфери, титулата доаѓа во Палау :D
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Миротиќ и Хигинс во Барса најверојатно, го одврзаа ќесето за следнава сезона, ако продолжат со вакви трансфери, титулата доаѓа во Палау :D
I Brendon Davis od Zhalgiris, mnogu zvuchni iminja se vrtat.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
I Brendon Davis od Zhalgiris, mnogu zvuchni iminja se vrtat.
Плеј им треба добар, што игра и дефанзива и офанзива, Ертел игра одлично напад ама дрво во дефанзива. Пангос е превара и во двата правци, се зафркнаа јако со него, им треба еден јак плеј.

На Ертел му понудиле 2+1 договор за 11 милиони и ќе потпише деновиве, не знам колкав им е буџетот, но изгледа имаат огромни средства штом се расфрлаат со вакви суми.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Плеј им треба добар, што игра и дефанзива и офанзива, Ертел игра одлично напад ама дрво во дефанзива. Пангос е превара и во двата правци, се зафркнаа јако со него, им треба еден јак плеј.

На Ертел му понудиле 2+1 договор за 11 милиони и ќе потпише деновиве, не знам колкав им е буџетот, но изгледа имаат огромни средства штом се расфрлаат со вакви суми.
За Миротич читав дека ќе го исплаќале со недвижнини, коли, акции и такви ствари, зошто ако не се лажам му нуделе 60 милиони за 5 годишен договор. Не ме фаќај за збор, може и грешам, ама интересно инфо е ова. :D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ete go zedoa i Abrinjes plus Dejvis nema sto na hartija moken tim.Cska Vojtman i Hiliard ke bide interesna sezona

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Официјално се Хигинс и Дејвис, за Миротиќ и Абринес нема сеуште потврда. Ханга го продолжи договорот, Ертел блиску е. Прва постава: Ертел-Хигинс-Абринес-Миротиќ-Дејвис. Да ги воигра Пешиќ само, што не се сомневам, изгор ќе се.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Де Коло најверојатно во Фенер.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
И за Гасол се шушка враќање во Барса, стар е ама за евролига мислам ќе изгази уште сезона-две.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Изгледа се очекува топ трансфер пак следнава недела, Гасол или Абринес, можеби и двајцата, а може и некое изненадување :D

Ја менува европската кошарка Барса, сега ќе почнат многу поголеми суми да се плаќаат, Реал ќе го следи трендот сигурно, веројатно и Фенер и ЦСКА, но колку ќе можат останатите е прашање. Може да се направи голем јаз меѓу тимовите, што лигава ќе ја направи понеинтересна, но тоа е.

 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Изгледа се очекува топ трансфер пак следнава недела, Гасол или Абринес, можеби и двајцата, а може и некое изненадување :D

Ја менува европската кошарка Барса, сега ќе почнат многу поголеми суми да се плаќаат, Реал ќе го следи трендот сигурно, веројатно и Фенер и ЦСКА, но колку ќе можат останатите е прашање. Може да се направи голем јаз меѓу тимовите, што лигава ќе ја направи понеинтересна, но тоа е.

Edino plus Makabi dosta bogati se Izraelcite.Inaku nemoj da bides siguren deka Barsa e broj eden favorit.Edno sto nemozeme da znaeme kako ke se uklopat, drugo sto ni Cska ni Fener ne spijat na transver pazarot

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.986
Штета што Американциве никад нема да се ложат на Евролига, иначе ќе има квалитетни мечеви за гледање догодина.

Мене лично ептен ме радува овој "лигашки концепт' последниве години, баш е интересен за сите екипи што се инволвирани, искрено мислам дека не би имал огромен проблем нешто вакво да се случи и во фудбал..

Ете пример тоа "Лига Европа 2" што ќе биде, баш повеќе би профитирало од нешто вакво.

Пример, влага Шкендија во ЛЕ2 и загарантирани им се домашни мечеви со сите екипи што се исто така дел од тоа.

Кога веќе прават небитно натпреварување барем нека направат нешто што ќе се разликува од другиве ствари....извинете на дигресија
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Штета што Американциве никад нема да се ложат на Евролига, иначе ќе има квалитетни мечеви за гледање догодина.

Мене лично ептен ме радува овој "лигашки концепт' последниве години, баш е интересен за сите екипи што се инволвирани, искрено мислам дека не би имал огромен проблем нешто вакво да се случи и во фудбал..

Ете пример тоа "Лига Европа 2" што ќе биде, баш повеќе би профитирало од нешто вакво.

Пример, влага Шкендија во ЛЕ2 и загарантирани им се домашни мечеви со сите екипи што се исто така дел од тоа.

Кога веќе прават небитно натпреварување барем нека направат нешто што ќе се разликува од другиве ствари....извинете на дигресија
Ич не е штета што таа неписмена нација не се ложи на ЕЛ, кога ќе почне тогаш ќе знаеме дека нешто не е во ред. Глупавите суштества се ложат на забивања само, со сендвичите и сокот во раце, ништо не разбираат.[DOUBLEPOST=1562527282][/DOUBLEPOST]Секој меч евролига е како финале, најинтересно натпреварување од сите спортови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom