ТА Евролига 2017/18

Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Лекавичиус и Зек Огустин во ПАО.

Ким Тили во Олимпијакос.

Козер - Реал.

Хекет,Хикман - Бросе.

Мотум - Анадолу.

Плајс - ЦСКА.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Hanga konecno u Barsa so nego, zaedno doaga i Larkin. Simon u Efes Gaudlok vo Armani

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Plus i Sanders od Milano u Barsa

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Помладиот Антетокумпо Танасис 2 години у ПАО!

Кузмиќ Реал.

Хантер Цска.

Ленгфорд раскинува со Уникс,Пао е прв кандидат за негов потпис.

Кем Бирч у Орландо.
 
M

MD_

Гостин
Гаудлок, Мицов, Бертанс, Мбаје, Патрик Јанг и Џордан Теодор во Милано
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
И јас ќе пишував за Џордан Теодор сега. Страшни трансфери направија Милано, ќе бидат доста интересни за гледање нареднава сезона.

Исто и Барселона сериозен ремонт прави, Ертел, Сандерс, Моерман досега. А понудија и договори за Ларкин и Ханга, Баскониа има опција сега да ги изедначи понудите, ама најверојатно ќе завршат во Барса.
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Циркус спрема Армани во новата сезона.

Ако ништо друго 6-7 победи ке имаат:vozbud:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Изгледа Јовиќ у Баерн, ако више реши да иде можеше да замине во некој посериозен клуб, вака според мене чекор назад у кариерата.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Милано преговара и со Харангоди,Гудура најверојатно во Фенербахче како замена за Богдан(Сакраменто).Далеку ослабена е Ѕвезда немам информации што трансфери направија освен тој од ФМП што го префрлија.
Премногу ослабена ќе биде Евролигата.Без богдан,тео,бурусис,удох,џејмс,осман,лангфорд и џексон....
Удох најверојатно во Јута Џез.
Лазме во Уникс
Ханга останува во Басконија,ја изедначи понудата Басконија.
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Никој голем клуб,со големи амбиција,као на пример Олимпијакос не сака да ризикува со Јовиќ.

Човекот има хронични проблеми со повреди и не знаеш дали можеш да 100% да сметаш на негова помош.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Харангоди во Улм,Мачван во Баерн.

А сега ова :

Odmah stiže zamena za Teodosića!

Sergio Rodriguez će potpisati trogodišnji ugovor sa ekipom CSKA iz Moskve!

Ugovor je vredan 10 miliona dolara!
:drk::drk:

А Баскониа ја изедначија понудата за Ларкин т.е 5.5 милиони за две години.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Со Чачо, ЦСКА мислам ќе биде број 1 фаворит за наредната сезона, барем според мене. Плус Клајбурн, Вестерман и Хантер.

Ѕвезда распад систем, Јовиќ, Гудуриќ, Симоновиќ, Џенкинс, Кузмиќ, Волтерс, Томпсон, има други? И Радоњиќ го раскинал денес договорот. Топовско месо ќе бидат оваа сезона ми се чини.
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
ЦСКА за сега прави најдобар тим.

И Ефес не е лош,ама менталитетот ги е за никаде.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.552
Поени од реакции
840
Со Чачо, ЦСКА мислам ќе биде број 1 фаворит за наредната сезона, барем според мене. Плус Клајбурн, Вестерман и Хантер.

Ѕвезда распад систем, Јовиќ, Гудуриќ, Симоновиќ, Џенкинс, Кузмиќ, Волтерс, Томпсон, има други? И Радоњиќ го раскинал денес договорот. Топовско месо ќе бидат оваа сезона ми се чини.
Не го раскина Радоња договорот туку едноставно не потпиша нов. Нему договорот му истече на 30ти јуни и се чекаше одлуката дали ќе потпише нов договор или не. За жал, реши дека нема да продолжи.

Што се однесува до играчкиот кадар, покрај горенаведените можно е и Милко Бјелица да замине и тоа ни мање ни више него у Морнар. Така да од ланските битни играчи останува само Лазиќ кој ќе биде и новиот капитен. Сега после сите дешавања никој појма нема што ќе биде догодина. Постои можност дури и Човиќ да се повлече од клубот.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Не го раскина Радоња договорот туку едноставно не потпиша нов. Нему договорот му истече на 30ти јуни и се чекаше одлуката дали ќе потпише нов договор или не. За жал, реши дека нема да продолжи.

Што се однесува до играчкиот кадар, покрај горенаведените можно е и Милко Бјелица да замине и тоа ни мање ни више него у Морнар. Така да од ланските битни играчи останува само Лазиќ кој ќе биде и новиот капитен. Сега после сите дешавања никој појма нема што ќе биде догодина. Постои можност дури и Човиќ да се повлече од клубот.
Сигурно имаат проблем со неисплатени плати? Не гледам друга причина за ова, ваков распад само за тоа би се случил.

Maкаби потпиша со Пиер Џексон, кој лани играше еден месец за Цедевита потоа замина во Далас. Страшни бројки имаше во тие неколку утакмици за Цедевита, во Далас премала минутажа имаше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom