ТА Евролига 2016/17

Дискусија во форумот 'Кошарка' започната од marinetti, 3 октомври 2016.

 1. ColdSky

  ColdSky

  Член од:
  18 септември 2011
  Мислења:
  5.287
  Допаѓања:
  5.337
  Какви часови му држи Перас на Сфаропулос... па па па.

  Му го напаѓа Спанулис секој напад во одбрана, човеков столица не може да одбрани, му го отсече Принтезис максимално, а во Олимпијакос нема кој да рипне од клупа како некој Х фактор...ако мислат да ја враќаат серијата во „Мир и пријателство“ :icon_mrgr:, мора некој од клупата да проработи...баш се приметува отсуството на Лоџески, верувам дека со него друг тек ќе имаше серијава...

  Брајант Данстон игра брутално во серијава.


  Дачка - Реал топ утакмиче, Дачка примија 25 поена прво па тогаш го направија првиот фаул на мечот ако не се лажам :icon_mrgr:, Вонамејкер е брутален играч човекот денеска играше 39 минути напад одбрана, ма све у двата правца на max обртаји, од каде му сила само :cuc: проаѓа тука Реал лагано.


  Иначе вчера по поразот од Фенер, играчите на Пао по казна за метлата се враќале со бус од Истанбул до Атина, настанал хаос па Габриел, Фоцис, Мајк Џејмс и Синглтон си купиле сами авионска карта па си ја оправиле со авион за Атина, додека останатиот дел од тимот со бус. :icon_mrgr:  На Пасквал не му идеше најдобро како тренер, али затоа можеби за туристички водич ќе го бидне :icon_lol:

   
  На marinetti и Stefan-kobe им се допаѓа ова.
 2. Near

  Near Рандом лик од соседството

  Член од:
  26 март 2009
  Мислења:
  3.452
  Допаѓања:
  3.674
  Реално,објективно,најквалитетните 4 екипи се пласираа на фајнал 4 во ИстаМбул. Тешко ќе биде да се предвидуваат фаворити,реално очекував Фенербахче по кризата на средина на сезоната да кренат во овој дел,тоа и го направија,ама не очекував дека ќе ги срамнат со земја Панатинаикос. Другите ми се горе-доле очекувани,реално Олимпијакос се над Ефес,знаев дека ќе го вратат брејкот. Се понадевав дека Дарушафака ќе успее да ја добие серијата по брејкот во Мадрид(ич не ги сакам Реал) ама проработе Реал и рутински си ги рушија. Цска што да кажам... За Басконија сум искрено во Евролига,имаа една утакмица во Москва кај шо изгубија од сопствени грешки и последната утакмица во Виториа имаа шут за победа,чист фаул беше,судиите не го свирнаа и то је то,метла и за нив(а не заслужија реално). Сеа на фајнал 4 искрено ништо не се обидувам да предвидам,можни се изненадување,полуфиналните двојки ги сочинуваат Фенер-Реал и ЦСКА-Олимпијакос, мада сепак мислам дека ќе се гледа реприза од ланското финале,Фенер-ЦСКА...Тоа е некоја моја претпоставка,ќе видиме дали ќе се оствари :)
   
 3. комшијаTи

  комшијаTи Комшија Ти

  Член од:
  21 ноември 2013
  Мислења:
  5.694
  Допаѓања:
  4.364
  Фенер - Реал не би можел да прогноозирам ама Олимпијакос мислам нема што да тражи против ЦСКА. И ја се надевам у реприза од финалето и да ги натрти БОГдан :D
   
 4. ColdSky

  ColdSky

  Член од:
  18 септември 2011
  Мислења:
  5.287
  Допаѓања:
  5.337  * U kakvim ste odnosima sa Vasilisom Spanulisom od kada je iz Panatinakosa otišao u Olimpijakos?

  - Spanulisu ne bih rekao „Zdravo“ kada bih naleteo na njega.
   
 5. ColdSky

  ColdSky

  Член од:
  18 септември 2011
  Мислења:
  5.287
  Допаѓања:
  5.337
  Колку штекаат во одбрана и ДеКоло и Тео, Оли играат паметно и секој напад ги напаѓаат нив...
   
 6. Liverpool_4ever

  Liverpool_4ever

  Член од:
  10 мај 2009
  Мислења:
  1.835
  Допаѓања:
  1.951
  Сигурно нема цело време шутот да им биде 20% на грциве.. може ова да оди во тесна завршница.
   
 7. ColdSky

  ColdSky

  Член од:
  18 септември 2011
  Мислења:
  5.287
  Допаѓања:
  5.337
  Неверојатно колкав победнички менталитет имаат Оли, стално кога ќе отиде Цска на +10, мислиш тоа е тоа, ама некако се враќаат увек...следуваат минутите на Били и Принтезис сега.

  Били, Тео, Ерик Грин рататататата:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::uzi::uzi::uzi:

  Тео, вечен лузер.
   
  Последно уредено: 19 мај 2017
  На Zarniwoop му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  5.384
  Допаѓања:
  5.384
  :kuracc: за Теодосиќ глупакот и цела Цска. Фаворити.
   
 9. Liverpool_4ever

  Liverpool_4ever

  Член од:
  10 мај 2009
  Мислења:
  1.835
  Допаѓања:
  1.951
  Од старт Олимпијакос си тераше своја игра, но промашуваа чисти шутеви. У 2ро полувреме се им дојде на место. Папаниколау со 3ките ги одржаваше у живот.. у тесна завршница Били ти пука 3ка од 8 метра и тоа е тоа.
   
 10. Near

  Near Рандом лик од соседството

  Член од:
  26 март 2009
  Мислења:
  3.452
  Допаѓања:
  3.674
  Каква пациентела му станаа ЦСКА на Олимпијакос,чудо...Прво финалето 2012 година,наредна сезона и у полуфинале ги решија..Пред 2 сезони исто така полуфинале изгубија 2 разлика,кога Реал освои. Спанулис-ЦАР(не ми е меѓу омилените играчи искрено,ама нема збор...МАШИНА,го има Х факторот у него...шутираше 0/5 за 3 и у последна четвртина погоди ептен тешка тројка у последна секунда од 8 метри..)Е јбг,вака се прави тим,кога ќе ми текне порано какви пари фрлаа за Џош факинг Чилдрес,Линас Клеиза и остала боранија...
  Овој Итудис е дупка од тренер,му се погоди да ја води ЦСКА,со тие имиња да губиш од Олимпијакос е срамота(далеку дека ги потценувам Олимпијакос,сосема заслужено се на фајнал 4,ама сепак ЦСКА се поквалитетни). И лани кога водеа 20 разлика против Фенер па дозволија на крајот Фенер да има напад за победа,се беше јасно...На чиста среќа освоија. Одиме на второто полуфинале сеа,се надевам ќе биде исто интересно како првото :)
   
  На Zarniwoop и ColdSky им се допаѓа ова.
 11. marinetti

  marinetti

  Член од:
  1 септември 2014
  Мислења:
  3.306
  Допаѓања:
  4.431
  Teodosic te jednom povadi i donese titulu,ali te zato pet puta ukanali.. Класична циганштура, лигуш и пичка. Лузер со 0 победнички менталитет, за разлика од Василе.
  Олимпијакос е најдобра екипа во Европа од 2009 навака. Редовно Ф4, со поскромен буџет од сите главни конкуренти.
   
  Stefan-kobe, Zarniwoop, ColdSky и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Gogi-ManUtd

  Gogi-ManUtd

  Член од:
  6 април 2009
  Мислења:
  5.955
  Допаѓања:
  2.623
  Истата приказна им се сите дуели на Ф4. Ќе води цело време ЦСКА и доаѓа последна четвртина и се губат тотално, страшно нешто.

  Ептен лоша игра на ЦСКА денес, показател на тоа е само што цел тим заедно има само 7 мизерни асистенции. :sick: Никаква тимска игра немаа, се беше индивидуални потези на Де Коло, Тео, Џексон, Хигинс, а со така не се добива ваква утакмица, затоа и толку лесно ги затворија последната четвртина. И на крај ептен ми се направи ќејф кога промаши Милош, од еден од поомилените играчи ми стана ептен омразен, јебем му тоа преценатиот. Имаш време да организираш посалам акција за нерешено, тој шутира тројка и тоа во трк.

  Фенер - Реал сеа мислам ќе биди утакмичиште, иако ќе имаат доста голема помош турциве, којзнае каква атмосфера ќе има. И мислам победникот од овој дуел ќе биди шампион, не ми се верува дека има сила Олимпијакос за такво нешто.
   
  На ColdSky му/ѝ се допаѓа ова.
 13. marinetti

  marinetti

  Член од:
  1 септември 2014
  Мислења:
  3.306
  Допаѓања:
  4.431
  Цел живот истово се збори, и пак се дешаваат вакви работи ко вечерва :)
   
 14. Gogi-ManUtd

  Gogi-ManUtd

  Член од:
  6 април 2009
  Мислења:
  5.955
  Допаѓања:
  2.623
  Знам, кошарка е и се е можно ама некако не ми се верува да бидат шампиони. И Фенер и Реал по мое имаат поквалитетни тимови, поширока и поквалитетна ротација. Не се некако како претходните години, Лоџески повреден, ептен им е слаба ротацијата од клупа, нема квалитет. Денес ептен со тројките се држеа во игра, а и ептен мизерното издание на ЦСКА.
   
 15. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  5.374
  Допаѓања:
  10.182
  Фенер ли е Јуве ли е? Камен одбрана. :D Да не ги урочам само.
  --- Споено дупло мислење, 19 мај 2017 ---
  Тоа е , уста погана. :pos:
   
  Последно уредено: 19 мај 2017

Сподели преку: