ТАХИХАРДИЈА -ХОЛТЕР ДАЛИ Е ВИСТИНСКИ ПОКАЗАТЕЛ

Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.420
Види срце:
ПЗУ Кардиомедика Србоновски (позади синиот факултет за туризам Карпош)
ПЗУ Срце (нова локација изгледа имаат на 3-та македонска, 45)
Филип Втори (до Воена)
Државна Кардиологија

И одма, истовремено провери тироида!!!
Јас одев до е-медикал, пред Корчагин, Др. Габи.
На Битапзар има, ама не оди.
Има и во Идадија.
На државна ендокринологија Ирфан Ахмети.

Батали ова со диазепамите, пивтија да јадат такви лекари.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
momentalna sostojba zuenje vo usite i glavobolka ,zamor i glad za vozduh
TSH-1,65 fT4-16,60 E OVA MI SE CINI gledajki od do deka e na nagorna linija ne drzi sredina
... нагорна линија ама во граници на нормалата, така да МОРА да се јавите на интернист да и се направи ЕКГ и да и се даде против тахикардија или Пропранолол или Верапамил, 170 удари во минута цел ден значи како да трча спринт цел ден што не е нормално и може да биде многу опасно за префорсирање на срцето, то Холтер што носеше е само апарат да докаже дали има цел ден тахикардија, девојчето МОРА ДА ПРИМА ЛЕКАРСТВА ако пулсот е 170 во минута цел ден, не смее да остане на бедоксин може да биде опасно и да дојде до други компликации, МОРА да земе лек ...јас не знам зашто не и се дава на пример пола пропранолол и за 20 мин ќе се намали тој пулс не ми се верува дека така се остава, затоа нема воздух и замор, се преоптоварува срцето и животот може да и биде во опасност... ВЕДНАШ НА ЛЕКАР, да и препишат лек!

(ти напиша дека играла кошарка, сметајќи дека е спортиска па не си дозволила да проба некои забранети супстанции што тинајџерите од љубопитност конзумираат и најчесто се причина за такво стимулирање на срцева работа! )
 
Последно уредено:

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
... нагорна линија ама во граници на нормалата, така да МОРА да се јавите на интернист да и се направи ЕКГ и да и се даде против тахикардија или Пропранолол или Верапамил, 170 удари во минута цел ден значи како да трча спринт цел ден што не е нормално и може да биде многу опасно за префорсирање на срцето, то Холтер што носеше е само апарат да докаже дали има цел ден тахикардија, девојчето МОРА ДА ПРИМА ЛЕКАРСТВА ако пулсот е 170 во минута цел ден, не смее да остане на бедоксин може да биде опасно и да дојде до други компликации, МОРА да земе лек ...јас не знам зашто не и се дава на пример пола пропранолол и за 20 мин ќе се намали тој пулс не ми се верува дека така се остава, затоа нема воздух и замор, се преоптоварува срцето и животот може да и биде во опасност... ВЕДНАШ НА ЛЕКАР, да и препишат лек!

(ти напиша дека играла кошарка, сметајќи дека е спортиска па не си дозволила да проба некои забранети супстанции што тинајџерите од љубопитност конзумираат и најчесто се причина за такво стимулирање на срцева работа! )
ти доктор си? сериозно те прашувам?
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
znaci se e provereno ovde lokal izgovor na internistot ,bidejki noke vo spienje i pagal pulsot bolesta ne znaela za den i nok ,ja stavi na bedohsin do 5 mart ,ne e koristela nikakvi steroidi za kosarkata,zivee normalno bez nervozi ,e sega ako ima ljubovni toa jas nemozam da go znam ,na seta maka covek da se nasmee na doktorskoto mislenje bolesta neznaela za den i nok DA ama site znaeme deka koga covek odmara ,normalno e da ima pomali otkucai posto pominavme se od analizi redno e da se odi na prava kardiologija ,ne e prv pat da davat greska mislenja blagodaram
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.787
Поени од реакции
29.225
ти доктор си? сериозно те прашувам?
,,,eve ja ke ti odgovoram,,,da doktorka e,,,
,,,a druga rabota e shto se obiduva na najrazbirliv nachin da objasni bolezni sostojbi,,,ako pochne da se rasfrla so medicinska terminologija kraj so kraj nema da sostavite,a vprochem ovoa e forum i taka se odnesuva so odgovorite,,,
,,,a ti shto mislish zoshto kadaif i jas se povlekovme od davanje komentari na postaveni prashanja,,,
,,,Kade se obiduva da vi pomogne ushte odozgora i kritiki,,,aj drzhete se do nea i slushajte ja/chitajte shto vi pishuva,,,
,,,ajt pozzz
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
,,,eve ja ke ti odgovoram,,,da doktorka e,,,
,,,a druga rabota e shto se obiduva na najrazbirliv nachin da objasni bolezni sostojbi,,,ako pochne da se rasfrla so medicinska terminologija kraj so kraj nema da sostavite,a vprochem ovoa e forum i taka se odnesuva so odgovorite,,,
,,,a ti shto mislish zoshto kadaif i jas se povlekovme od davanje komentari na postaveni prashanja,,,
,,,Kade se obiduva da vi pomogne ushte odozgora i kritiki,,,aj drzhete se do nea i slushajte ja/chitajte shto vi pishuva,,,
,,,ajt pozzz
јас само прашав,дали е докторката,без никаква заебанција,или задња намера,незнам шо се нафуравте толку
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
... нагорна линија ама во граници на нормалата,
IMG_20190801_153939.jpg

... како може во нагорна линија, а да биде во нормала или обратен случај во надолна линија вредноста а сепак во нормала, да објасниме со еден лабораториски резултат:
(тип- хуман, датум на изработка,опција нормална)
првиот резултат за WBC - бели крвни зрнца леукоцити 6,91, а десно има три правоаголници каде црниот правоаголник се наоѓа во средниот правоаголник и тоа на почеток(истиот пак е поделен на три дела)
HGB- хемоглобинот 86, според табелата на ова лабораторија 120-173, црниот правоаголник е во првиот дел на првиот правоаголник што значи многу ниско, велиме во надолна линија со ознака „ L“ low, што значи ниско поминато на надлна линија на референтната вредност!
TSH-1,65 fT4-16,60 E OVA MI SE CINI gledajki od do deka e na nagorna linija ne drzi sredina
... лабораториските резултати не се гледаат само да се во таа граница на нормала или референтната вредност, туку дали е во нагорната линија, надолна линија или во средина, мислам дека сум разбирлива!
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
87081679_233703120998574_480341651961675776_n.jpg
Автоматски споено мислење:

87952450_2567789956766604_5953992954900119552_n.jpg
 
Последно уредено од модератор:
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.177
друже дека си на мака на мака си :(,

ама батали не вреди ни да се докажуваш ни да се нервираш тука на форумов,

ако наидеш на помош од некого арно ако не продолжи со борбата понатаму чукај на секоја врата на која ќе наидеш и барај помош секаде, сигурно ти е тешко особено што се работи за дете, но немој никако да се откажуваш надежта последна умира и сигурно ќе успеете,

види дали некако можеш да стигнеш до кардиолошкиот завод во охрид има доста специјалисти од таа област таму, можеби некој ќе ти помогне да најдеш спас и решение за проблемот со детето, а воедно персоналот и докторите се доста услужливи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom