ТАНДЕМ НА ЕП - Ников & Магдинчев

Член од
30 јануари 2010
Мислења
104
Поени од реакции
20
Убеден сум дека ќе се согласите со мене.

Ако некој /покрај ракометарите/ го одбележа првенството тоа е и коментаторскиот тандем на Сител ТВ, Марјан Ников и Ристо Магдинчев.

На толку фантастични натпревари /неизвесни-возбудливи/ СТРУЧНИОТ ТАНДЕМ успеа до максимум да ме принуди /барем мене а мислам и вас/ да ги следам со нервоза од нивните СТРУЧНИ коментари од калиброт
395496_177808188993760_177802068994372_306223_1195258932_n.jpg 396544_10150503712378935_520178934_8749471_1741310941_n.jpg
1 добро е во напад да дадеме гол :tapp:
2 добро е во одбрана да се одбраниме :tapp:

мајко моја

на неколку места имате дел од ЛЕГЕНДАРНИТЕ коментари на ГОЛЕМИТЕ СТРУЧЊАЦИ :pos:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Магдинчев не знам зашто уште го туркаат со сила, како прво тој во модерниот ракомет е анонимус. И Сител можеа да направат студио и да канат различни гости како што тоа го прават Србите и Хрватите на нивните телевизии...
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
104
Поени од реакции
20
Не дека не си у право ама КАКО ЌЕ ПУШТААТ ТУРСКИ СЕРИИ

патем времето на Магдинчев е одамна изминато човекот пследните 2 години беше у женски ракомет ако добро се сеќавам и одеднаш стручњак за машки ракомет :tapp: :tapp::tapp:

уште и Ников со неговиот МИЛОЗВУЧЕН ГЛАС /како шро тој милува да каже ШТО БИ СЕ РЕКЛО/ страшно надополнувања

Толку да се немалооооооо
Чутура и Шешум овај треба да се внимаваат на финта /ова е коментар кој во монентов го чув/ мајко моја :tapp:

Муабетот ми беше ТАНДЕМОВ е само за коментирање СКВОШ далеку се двајцата од ракомет

- /Магдинчев/ ТРЕБА СЕГА ДА ГО НАПРАВИМЕ РЕЗУЛТАТОТ ОНАКОВ КАКО ТРЕБА ЗА ДА ДА НЕ ...
- /Ников/ ЗА ДА ПОБЕДИМЕ . ИГРАМЕ УШТЕ ЕДЕН НАТПРЕВАР НА ЖИФЦИ :tapp:
- /Магдинчев/ ДА ДА ДА У ПРАВО СИ
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
А не можат тоа какво студио не смее тоа а турските серије кога ке ги даваат :pos:што се однесуа до ников и магдинчев ников е многу постручен барем за ракомет од игорче ама игорче коментира со многу емоции едноставно човекот се соживува со натпреварите а магдинчев е добар за тоа што го работи од аспект на стручен комнтар само може да најдат некој друг а не секоја година све истиот
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.748
А особено секој натрпевам реченицава „Ништо страшно, ништо страшно, сеуште имаме активен резултат“! Активен резултат сме имале о боже и ништо страшно ова ко деца мали па се удрило некое па го тешат хаос.... дал да плачеш ил да се смееш незнам.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Финта, фластер, треба да дадеме гол и да се одбраниме. Никаква возбуда во гласот, никакви емоции, за никаде. Не би сакала да ги видам ни да ги слушнам повеќе.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Зато си глеам он лине а не на сител :)
Не можам да ги слушам ....
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.185
Поени од реакции
14.457
ФИНТААААААААААААААА

Вчера кажа за некој " ххх е подобар ФИНТАР од ууу"

Маме му ебам и со тие спрските зборови, кораци, ондак и не ми текнуваат сеа ама имаше еден куп.

Не разбирам зашто игорче не коментираше, знае да се внесе во атмосферата и дури и кога прави киксови е интересно.
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
ИНАЧЕ одбраната не треба бла бла бла,зашо не може да го ЗАУСТАВИ!
 
D

draft

Гостин
ников е многу постручен барем за ракомет од игорче
Captain Obvious стручен? Во овие 6 преноси што ги коментираа Ников и Магдинчев, ништо стручно не слушнав. Игорче и да сака нема да може да биде по "нестручен" од нив. :pos:
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
104
Поени од реакции
20
EVE VI ....

ZALNO E STO OVA E SAMO DEL OD ONA STO GO IZVADIV


MAKEDONIJA - SRBIJA

1. Reprezentacijata na Srnija SIGURNO NE BI TREBALO da igra so najsilen sostav !!!!!???

2. So broj 22 Beljanski igrac koj igrana negova pozicija …. (e koja e taa de ?)

3. (vukovic go faulira Mojso) - Nema potreba taka nemora taka vukovic so mojsovski (kako be alooooo)

4. Sesum go postignuva prviot vodecki gol za Srbija … /rezultat 6:5 za Makedonija/

OVA E VRV
5. SUDIITE POCNAA .... (pauza) ... MALKU SO KOSARKARSKI 2 MINUTI ISKUCUVANJE


MAKEDONIJA - POLSKA
1. Na Venta ke mu priredat nov kosmar za da moze …(pauza) … mirno da sonuva i spie .

2. Armijata NAVIVACI vo potpolnost GI BODRAT nasite NAVIVACI

3. Toa e Bjelicki koj sutira …. Nikogas ne e STRPELIV …

4. pri vodstvo na Makedonija (12:8)vodime nemam nikakva zamerka samo …. (alooo vodime +5 ne gubime za kakva zamerka zboruvate be aloooo)

5. makedonskite navivaci se DEKOR vo Nis i Belgrad … (NESREKI kakov bre DEKOR lugeto glas izgubija)

6. Slucajno za sekoj slucaj Borko mu ja zgazi nogata na protivnikot … (tugo moja slucajno vas ve pratile tamu illi za sekoj slucaj)

7. STRUCNIOT KOMENTAtOR – Nemoze Kire da stoi samo … treba da igra PIKER !???

8. Sega vo odbrana da ne im dozvolime da igraat. (e dobro be so ke bravi bilo koj protivnik ke sedi I ke ne gleda) !!!

9. Treba da bide Velko vnimatelen vo odbrana …(pauza) … a tamu ili igras ili NE …..

10. Da go resime problemot so Kire toj ni ostanuva na desen bek ..(pauza) .. avtomatski I Temelkov e isklucen !?!?!?! (ako se ja razumem u rukomet onda ..hahahah… kire cel zivot igra desen-bek)

11. Izgubivme AVTORITET vo napadot zatoa NE DAVAME GOLOVI

12. Na Jaska da mu se odi flaster .. (pauza) .. da da ... DVA FLASTERI … /e na ova vie komentirajte ja samo -:)-:)-:)

13. Prekin na igrata … nasite neka odmaraat neka go cistat podot /ova mu doaga kako predlog ako nekoj ostane bez rabota od rakometarite NEDAJ BOZE - IDIOT/

14. Vo igra vleguva Angelov covek koj znae da ja ponese atmosverata ili da go ponese on nea … /so sakase Marjanco da kaze samo on si znae/

15. Ova e grupa polski navivaci – ne veruvam deka vo srceto im e najmilo … /a tie nesrekite 5-6 luge u sredina na iljadnici makedonci ko grefcijna sednale /
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
а мене не ми е јасно како магдинчев стана СТРУЧЕН кокоментатор? па тој да беше стручен немаше да го запусти рк жито прилеп кого го водеше какао тренер до нова година! еб.му идиотот!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom